Polecane posty

ws71    1827

Sprzedaż 20.06 12szt 5,26 netto zmHS Śmiłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Dziś otrzymałem odpowiedź do odwołania od wcześniejszej decyzji o dopłacie do świń .Uznali moje odwołanie na moją korzyść i całość mi wypłacą kasy .

A co policzyli CI nie tak jeśli to nie tajemnica, ja tez pisałem odwołanie bo wyliczyli mi 2/3 świń po 20 zł, ponieważ nie miały mojego nr tylko jeszcze taty ( gospodarstwo przepisane ), wysłałem im tydzień temu i czekam aż coś odpiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Piechu  gość jest z pod Wrzesni  ,zbija mi cene bo to reszta ,sprzedaje po 5 ,7 szt tak jak dochodzą do wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Błędy wynikły po między ARiMR a ARR i trzeba było się pofatygować i pokazać  urzędnikom w Bydgoszczy ,że mają błędne raporty .Świnie były sprzedane do  pośrednika i dalej gdzieś po Polsce krążyły .Suma sumarum dostanę wszystkie dopłaty 40 zł z groszami do sztuki .Ale dwa dni straciłem na bieganie po biurach .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofWo    0

Piechu  gość jest z pod Wrzesni  ,zbija mi cene bo to reszta ,sprzedaje po 5 ,7 szt tak jak dochodzą do wagi

 

A dokladnie jakie nazwisko? Moje rejony, moze moglbym Ci podac kogos lepiej placacego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co policzyli CI nie tak jeśli to nie tajemnica, ja tez pisałem odwołanie bo wyliczyli mi 2/3 świń po 20 zł, ponieważ nie miały mojego nr tylko jeszcze taty ( gospodarstwo przepisane ), wysłałem im tydzień temu i czekam aż coś odpiszą.

 

To nic nie zrobisz bo to inny numer i odwołanie nic tu nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

To nic nie zrobisz bo to inny numer i odwołanie nic tu nie da

 

Staszek nie masz do końca racji .Jeżeli kolegi ojciec sprzedawał na siebie i tylko na swój numer gospodarstwa świnie to fakt sprawa jest spalona .A może być jak u mnie świniaki miały numer nabity ojca ,a na zgłoszeniu był podwójny numer ojca i mój ,że je sprzedaję na swoje konto .Z tego tytułu też wynikły błędy jednak można z ARiMR się dogadać i je poprawić na zgłoszeniu .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a unie cena taka hu..a że aż szok. mam kilka tuczników do sprzedania, dzwoniłem do lokalnej masarni to tuczniki 3,50 netto a maciora ok 300kg 1,3za kg. nóż się w kieszeni otwiera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Grzegorz dziwna ta cena,ale zależy od klasy licznika.U mnie równe 5zł rocznik a maciory nie jestem dokładnie pewna ale ok 3zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co to jest "rocznik" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Czytam i widze ze te ceny to bardzo zroznicowane,niektore to tylko siasc i plakac tak niskie ze sie za darmo oddaje tuczniki.

Niektorzy tez bardzo kozacza opisujac doplaty do tucznika i nie do konca maja racje.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

AnnaHejniak po ile u Was tuczniki i do jakiego zakładu oddajesz???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Sprzedaż 20.06 12szt 5,26 netto zmHS Śmiłowo

stoklosa odbiera takie male ilosci? Czy moze sprzedajesz przez posrednika? Ja sprzedaje tez do stoklosy ale niestety posrednik placi mi za wage zywa i w czwartek sprzedalem 21 sztuk po 5.20 netto. Powoli sie zastanawiam nad kontraktacjia z zmhs.Wie ktos jakie sa minimalne ilosci odbierane w ramach kontraktacji Edytowano przez adamn999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

stoklosa odbiera takie male ilosci? Czy moze sprzedajesz przez posrednika? Ja sprzedaje tez do stoklosy ale niestety posrednik placi mi za wage zywa i w czwartek sprzedalem 21 sztuk po 5.20 netto. Powoli sie zastanawiam nad kontraktacjia z zmhs.Wie ktos jakie sa minimalne ilosci odbierane w ramach kontraktacji

 

Masz 20 sztuk zgłaszasz do firmy samochód przyjeżdża na miejsce.Kontraktacja 100szt rocznie+ 2%,do 500+3%,do 800+4%.Przyczym im więcej tym lepiej,ja składam się z sąsiadami i co 2 tygodnie odstawiamy 30-50 sztuk.Istotna jest mięsność ,przy mojej około 59% cena na dziś5,40 netto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718

stoklosa odbiera takie male ilosci? Czy moze sprzedajesz przez posrednika? Ja sprzedaje tez do stoklosy ale niestety posrednik placi mi za wage zywa i w czwartek sprzedalem 21 sztuk po 5.20 netto. Powoli sie zastanawiam nad kontraktacjia z zmhs.Wie ktos jakie sa minimalne ilosci odbierane w ramach kontraktacji

U mnie kontraktacja do senatora była od 100 szt rocznie, odbiera nawet po 1 szt bo 4 km ode mnie jest jego punkt skupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

Grzesiegorz210182 skąd jesteś że masz taką cene ja bez papierów odaje po 4.7 przy kiepskiej minsnosci i akurat gość skupóje zarejstrowane i bez papierów i taką cene daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj