Gość

jaki ciągnik pomocniczy na moje 23 ha (5 ha sadu i owoców miękkich)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mp255    7

MgrLukash Mi widzi się ten zestaw.

Taki mam w marzeniach.

agregat Agro Masz+siewnik Agro Masz=Moje marzenie

Tylko o siewniku to troche pozniej pomysle narazie chce kupic agregat AM 2.7 i podczepić pod niego poznaniaka.

Mówicz janczar że taka tandeta a nie wiesz moze ile u tego kanii.Bo ja patrzałem do tej magdy. :)


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Tylko że to cena netto. Coś poniżej w granicach 100 tys. :)


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

MgrLukash Mi widzi się ten zestaw.

Taki mam w marzeniach.

agregat Agro Masz+siewnik Agro Masz=Moje marzenie

Tylko o siewniku to troche pozniej pomysle narazie chce kupic agregat AM 2.7 i podczepić pod niego poznaniaka.

Mówicz janczar że taka tandeta a nie wiesz moze ile u tego kanii.Bo ja patrzałem do tej magdy. :)

ospusc sobie taki siewnik. za te pieniadze masz amazone D8 czy D9 w bdb stanie, a jakosc wysiewu oraz obsluga nieporownywalna.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Witam! Jeżeli chcesz kupić ciągnik na 20 ha to w zupełności wystarczy Belarus. Cenowo się zmieścisz w kwocie i może jeszcze na jakąś maszynę wystarczy. Ja mam MTZ i sobie chwalę na podobnym areale. Paliwożerne to to nie jest a robotę swoją zrobi.Belarusy są w orginale a Pronary tylko ładnie opakowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

pawelec ale chodzi ci o poznaniaka czy tego agromasza

Mały86 Coraz cześćiej slysze dobre opinie o belarusie od użytkowników agro foto


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

z tego co slyszalem jest coraz wiecej problemow z rejestracja Belarusów wiem to od jednego dilera ktory był z "deczka wstawiony" a to wszystko przez niby jakies emisje spalania normy blau cos tam

wspominal iz w jednym urzedzie komunikacji nie ma problemow a inni robia klopoty tylko nie wiem czy to prawda

 

a wracajac do tematu mialem dylemat zetor a farmtrac wizualnie i masywnie wygrywa zetor (proxima 80 120tys z rewersem i wałkiem lepszym i jeszcze mozna cos urwac :D ) moim zdaniem natomiast jak zobaczylem zwojnice tak jak w c360 to az mnie odrzucilo chyba w zadnych nowych ciagnika tego typu nie ma a co do spalania mysle ze zetorowski silnik z te 1-2l wiecej spalli

 

a wiec do sedna sprawy wacham sie miedzy modelami 675dt i 685dt a wiec mam pytanie do posiadaczy ile dawaliscie za owe modele i z jakim wyposazeniem w przeciagu ostatniego roku

za model o ile pamietam 675dt 115tys a za 685dt 120tys i chyba mozna jeszcze urwac z kazdego modelu po te 10tys by najmniej mam taki plan :) he a jak nie to bede go straszyl iz kupie zetora :P i mysle ze z ceny powinnien zejsc

 

edit. niby te normy spalin co wyzej pisalem maja wejsc od czerwca Prawda to??? i podobno maja wowczas byc znowu podwyzki :(

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

moze mi ktos powiedziec jaki model przedniej osi jest montowany w zetorach proxima 80 a jaki w farmtracach 675dt 685dt

wiem ze carraro ale jakie oznaczenie i informacje mowiace o danym nacisku obu modeli

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Farmtrac 675 DT - Carraro 20.11

Farmtrac 685 DT - Carraro 20.16

 

W Proximach też chyba było Carraro 20.16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1218    1

Ja ci polece zetora 7745 ma przodek jest zwrotny i mało awariny na tura akura by pasował wiem bo sam go mam


ursus jest bogiem orka nałogiem sianie zabawą a ropa podstawom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumar7    3

Ja również polecam Zetora. Sam ostatnio kupiłem proxime plus 90 i jak narazie zero problemów. Klima, napęd na 4, skrzynia z rewersem, ładowacz. Ceny zetorów nie są jakieś kosmiczne, jakość ok. Brałem w ROL-MECHU Strzelno i cenę z upustem dali niezłą, wziąłem jeszcze kilka innych maszyn i pewnie jeszcze u nich coś w tym roku kupię. Jeśli chodzi o jakieś białoruski czy mtz to tylko z euro III brać, bo w urzędach komunikacji robi się problem - niektóre nie chcą zarejestrować jak nie ma normy euro III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecam ciągnik agrofarm 410 , mam takiego i według mnie to najlepszy ciągnik do tura i prac polowych. Podczas wyboru weź go pod uwagę. Posiadam i jestem bardzo zadowolony mam już na nim 500 mth i jestem bardzo zadowolony!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axel44    0

No to na ten areałek najlepiej było by zakupić Ursusa 914 ^^ do wszystkiego ciągniczek jest dobry.

Edytowano przez milanreal1
post bez argumentacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmo357    0

Witam!

Moje pytanie jest następujące czy opłać się kupić DF Agrofarm 410 DT na 21 ha (15 ha - GO, 6 ha - TUZ)? Czy się spłać z czym go kupić tuz czy tur. Albo inne ciągniki za 150.000 - 160.000 zł. Pozdrawiam :)

GO - Grunty orne

TUZ - Trwałe użytki zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFDaro    0

Jak uważacie lepiej kupić deutz-fahr agrofarm 420 dt czy czy case jx 95 ? Ciągnik będzie z turem i będzie pracował jako główny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian11    0

Rozmyslam kupno nowego ciagnika chciałbym sie zorientowac który najlepszy na 25 ha 10 ha oranej i 15 ha łaki Case JX 90 , Agrofarm 410 , NH T5040 albo TD5040 chodzi mi dokładnie o NH dobry wybór ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basior    7

Wybór będzie twój... Ale ja polecam DF zrobiłem nim ostatnio 600 balotów i chodził jak zły.. Piękny ciągnik wygodny, cichy, zwrotny, będzie Ci pasował na 100%. Albo bym wziął Case też miałem z nim styczność.. Bardzo mi się podobał.. Ale i tak brałbym DF. :D Na temat NH się nie wypowiem bo nic nimi nie działałem.. Siedzieć siedziałem ale nic poza tym, także żadnych wrażeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan7659    0

Ile może spalić john deere 7920? Na lekkiej ziemi, z małym obciążeniem? Jakito jest ciągnik czy jest bezawaryjny? Pytam ponieważ trafił mi się taki po okazyjnej cenie i nic o nim nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Panowie, jak w temacie. Posiadam ok 20ha, może za jakiś czas będzie z 10 więcej. Ale na ten moment jest tylko 20. Do tej pory głównym ciągnikiem był 360 3p. Do lekkich prac na takim areale jest wystarczający (opryski, sadzenie ziemniaków, kopanie Anką). Ale orka 2-skibkiem 4h/ha to jakaś makabra. Sianie nawozów do tej pory odbywało sie także lekkim lejkiem. Jak podczepiłem pożyczonego mx 850 to też żal mi go było. 47KM to zdecydowanie za mało. Co byście polecili na taki areał? Głównie chodzi o uprawki.

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj