Polecane posty

jonkszi    66

A wczesniej nie trzeszczała??????????

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

jak ociera i trzeszczy to może jest kosa skrzywiona lub heder regulować to możesz jak by nie docinala a może masz wyrobione bagnety i odciski


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz_78    2

Cala kosa jest nowa. Bagnety tez:-( byla pasowana skrecana i bylo ok a teraz cos tlucze i niewiem juz co z nia zrobic

 

Edytowano przez grzegorz_78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Jeśli wcześniej było dobrze to coś się musiało poluzować w dodatku zobacz łożysko na targańcu i tulejki oraz luz na główce kosy i targańca czy nie jest za duży jak też w miejscu podtrzymki czy śruby są dobrze dokręcone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz_78    2

Czy  bylo dobrze tego niewiem bo poprzednia kosa byla zniszczona, bagnety byly nie oryginalne (nawet od bizona). Niewiem jak kosil poprzednio bo go kupilem w tym roku. Przeprowadzilem remont hedra. Nowa kosa, nowe bagnety, nowe stawiacze lanu, nowe dociski, nowe blaszki itd. Wszystko skrecone i szcelinomierzem ustawione. Pomimo to w kilku miejscach wycina bagnety i niszczy nozyki w kosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

W takim razie musisz wyregulować wysokość bagnetów,przykręć wszystkie na sztywno potem które są za nisko regulować cienkimi blaszkami, ja właśnie regulowałem takimi blaszkami podkładając je pod bagnet od samego tyłu i po dokręceniu bagnetu żyletka musi leżeć równo na bagnecie, ja dałem luz pomiędzy żyletką a bagnetem ok 1mm, tzn że żyletkę da radę podnieść ok 1 mm od bagnetu dalej nie da docisk ponadto bagnety muszą wszystkie być w jednej lini poziomej i aby tak było wlaśnie blaszkami ustawiałem pomimo że w książce każą regulować sposobem uderzając młotkiem w bagnet, ja się jednak bałem że mogę je połamać ,a kosę jedną ręką lekko wepchnie w bagnety i chodzi bardzo lekko ja swój kombajn jak kupiłem to młotem nie mogłem kosy wybić, a gościu mi mówił że ostatnio mu pękały kosy że takie słabe teraz robią ,ja kupiłem nową nowe bagnety ładnie ustawione i pięknie działa tnie jak laser zielone czy nie to nie ma problemu a jemu rwały się kosy i wcale się nie dziwie bo musiały w takim ustawieniu jak było że jedne bagnety patrzyły wyżej inne niżej nie były w jednej lini.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprawdzić mocowanie przy wałku targańca , gdy się zluzuje śruba na "jabłku" lub też mocowanie tuleji wtedy stuka i puka i wydaje sie jakby waliła kosa a to tak na prawde w tamtym miejscu , podejrzewam że stuka trze i słabiej tnie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz_78    2

Witam,masz racje Wieslaw 16 tak zrobilismy.Bagnet kazdy z  osobna byl przykrecony i wtedy regulowalismy blaszkami w miare potrzeby gora -dol. Bylo o wiele lepiej , kosa chodzi luzno,choc w kilku miejscach trze o gorna czesc bagnetu. Nie wiem czemu?Zastanawialismy sie czy bagnetow nie szlifowac delikatnie?. Wystapil jeszcze jeden problem,mianowicie na glolwce od targanca zaczelo grzac sie i to mocno pomimo ze kombajn byl odpalony na podworku bez obciazenia. Nie ma lozow na targancu wydaje sie ze polozenie kosy i targanca jest prawidlowe.Nadal jest goraco, boje sie ze moze urwac kose jak pojdze w pole.Co mozecie podpowiedziec?


Mam jeszcze jedno pytanko. Jak sprawdzic moc silnika?Nie wiem czy ma on 105 czy 120km.Jest to Perkins 6-cio cylindrowy. Mozliwe ze na tabliczce znamionowej jest to napisane?Jakie macie obroty na mlocarni?

Edytowano przez grzegorz_78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Za bardzo dokreciłes srubę od tych łyżek, zluzuj i powinno być dobrze, a grzać to przy każdym się grzeje tylko trzeba smarować, ja co każdy rozładunek zbiornika jak ziarno leci na przyczepę to w tym czasie  tłoczę smar i polewam spalonym olejem w miejscu główek i przycisków kosy i jedna i ta sama kosa chyba trzeci lub czwarty sezon teraz będzie chodzić i jest nadal dobra, jak i główki kosy a oznaczenie silnika bedzie świadczyć o jego mocy.Silnik 6. 354 jest to jednostka 105 konna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Żyto ,owies, mieszanka  daję 1000-1100 pszenżyto 1200-1300 pod koniec żniw a czasem w połowie trochę zmniejszam obroty bo już ziarno łatwiej się omłaca niż na początku i bez sensu młocarnie gnębić jeśli na mniejszych dobrze omłaca i tak słomy wówczas nie tnie na drobiazg.Dodam że jęczmień jeśli slabo wąsy obijają się i  ziarno z wąsami w zbiorniku się pokaże to też obroty daję jak na pszenżyto .

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

W tym roku miałem problem z napędem kosy, co chwila był problem na połączeniu "główki" - szczęka. A to grzeje, a to zbyt duży luz, a to się wszystko rozleciało.  Niby kosa - palce ustawione, chodzi lekko. Ponieważ została przekroczona granica cierpliwości, należałoby to zmienić na bardziej funkcjonalne. Stąd pytania:

1. czy przerabialiście ten węzeł - może jakieś podpowiedzi, podpatrzone w innych firmach.

2. jakie noże do kosy są lepsze - górnonacinane czy dolnonacinane. Mam palce bezstalkowe.

Propozycje ze zdjęciami mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj