Polecane posty

slawek2209    161

Pszenica w ogóle nie jest wrażliwa na zabieg podczas kwitnienia. Optymalna faza to 3 dzień jak pszenica zaczyna kwitnąć. Wtedy 1/3 kłosòw wyrzuca pylniki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
3 godziny temu, andrzej1988 napisał:

Ja na T2 będę dawał pełną dawkę tebukonazolu i 0.5l Tazera. Liść flagowy wychodzi albo już wyszedł ale jeszcze poczekam z zabiegiem

Pełna dawka Tebu tzn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Pomorskie. Popadalo 5litrow dzis przez pare godz, pieknie wszystko odzyło, srednio pszenica 35-45cm, chyba podaruje sobie skracanie na flage, chyba ze zacznie isc bardziej bo 100kg saletry na n3 poszlo na większość, ccc albo trineksapakiem mozna ew na flage? (Nigdy nie stosowalem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    158
Napisano (edytowany)

Ja za tydzień jade T2

  • protiokonazol 100 g/l,
  • fluoksastrobina 100 g/l

myśle że będzie OK.

Cena za 1ha--120zł

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1495
39 minut temu, loquito napisał:

Elo elo melo, można, liść flagowy wyłazi. 

i do kiedy tak max można jechać? dawka moddusa pewnie 0,15 albo 0,20 jeszcze sam nie wiem, nie dostała kto wie ile ale jest dobra ziemia + po rzepaku robi robotę  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24
5 godzin temu, Krzysiek89 napisał:

Co mogę dodać do tebukonazolu na T2? Mam dużą presję mączniaka.

Dołączam się do pytania na T1 poszło 0,8l imput+0,5l Faxer-Mam dużą presję mączniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
1 minutę temu, poderwa napisał:

Dołączam się do pytania na T1 poszło 0,8l imput+0,5l Faxer-Mam dużą presję mączniaka.

epoksykonazol albo cos z morfolin ew cyflufenamid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393

Dedal 497sc i Afrodyta po 0,5l/ha na liść flagowy może być czy coś innego zamiast Dedal (79zł za 0,5l)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
6 minut temu, Tigon napisał:

i do kiedy tak max można jechać? dawka moddusa pewnie 0,15 albo 0,20 jeszcze sam nie wiem, nie dostała kto wie ile ale jest dobra ziemia + po rzepaku robi robotę  

Do pełnego liścia flagowego, wiem to jest teoria, ale jak będziesz miał jak zrobić zabieg to rób. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1495

jutro mówią opady i nie wiem jak to wyjdzie a jeżeli będą warunki to będę go robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
KULAWA_KOZA napisał:

Ja za tydzień jade T2

  • protiokonazol 100 g/l,
  • fluoksastrobina 100 g/l

myśle że będzie OK.

Cena za 1ha--120zł

Fandango + 1l. tebukonazolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1301

Nie chcę już tu mieszać z tym kwitnieniem, ale wiele fungicydów daje się na pełnię kwitnienia różnych roślin. Wiem, bo na fasolę praktycznie każdy zarejestrowany fungicyd jest od pełni kwitnienia do zawiązywania strąków a w pszenicy T3 robię  jak wszystkie kłosy są już na wierzchu zatem większość kwitnie a co do plonów to chwalić się nie będę bo większość oleje a reszta nie uwierzy. :D


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyui    2

Yamato będzie dobrym wyborem na zabieg T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5592

Na yamato to w ogóle szkoda pieniedzy. Litr tebu chyba bedzie lepszy.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Yamato robi robote w rzepaku, w zbożu w tym roku 1ha slabego pszenzyta to dostalo z propikonazolem. 

Korzystając z okazji. Sprzedam nowe kółka dociskowe do siewnika 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mikro na flagowy razem z t2 dać czy już za późno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

witam wszystkich, trochę odbiegnę od tematu... z racji ze dopiero od dwóch lat działam na gospodarstwie to nie wiele wiem i czasem potrzebuje pomocy... a wiec potrzebuje podsypać azotem pszenżyto i pszenice i teraz zastanawiam się jakiego nawozu użyć mocznika saletry czy saletrzaku co będzie  lepsze w tej fazie rozwoju zboża?? przedsiewnie poszło tylko 250kg saletrzaku na Ha i wyraźnie widać brak azotu... proszę o podpowiedz jaki nawoź w jakiej dawce wybrać, z góry dziękuje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
KULAWA_KOZA napisał:

10 godzin temu, marian_machler napisał:

Fandango + 1l. tebukonazolu

Samo Fandango.

W niemcowni bayer sprzedaje paki Fandango + Folicur (tebukonazol), tylko nie wiem czy zalecają to w mieszaninie, czy tebu jest przeznaczony do osobnego zabiegu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20
29 minut temu, Elvis1090 napisał:

witam wszystkich, trochę odbiegnę od tematu... z racji ze dopiero od dwóch lat działam na gospodarstwie to nie wiele wiem i czasem potrzebuje pomocy... a wiec potrzebuje podsypać azotem pszenżyto i pszenice i teraz zastanawiam się jakiego nawozu użyć mocznika saletry czy saletrzaku co będzie  lepsze w tej fazie rozwoju zboża?? przedsiewnie poszło tylko 250kg saletrzaku na Ha i wyraźnie widać brak azotu... proszę o podpowiedz jaki nawoź w jakiej dawce wybrać, z góry dziękuje,

Mam nadzieje że mówisz o zbożach jarych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

nie o jarych tylko o zimowych... pola co dostały wapno dwa lata i rok temu sa ok ale mam 5 ha co nie dostało wapna ph jest niby 7 ale słabo to wyglada i potrzebuje podratowac troche... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

to tylko przedsiewnie saletrzak dałeś?

to po pierwsze za dużo jak przedsiewnie moim zdaniem a po drugie gdzie chociaż dawka startowa na wiosnę?

teraz moim zdaniem tylko saletra

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj