Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ansu    392

Bo to już nie daje efektu skrócenia, a zamieszanie, stres w życiu rośliny robi. / Do drugiego stosowany jeszcze minimalnie działa.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

w jarej nawozenia na klos nie praktykujecie?  kiedy dajecie druga dawke?  na kolanko czy pod koniec krzewienia?

w jarej nawozenia na klos nie praktykujecie?  kiedy dajecie druga dawke?  na kolanko czy pod koniec krzewienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9258

Ja drugą dawkę daję przy pierwszym kolanku na jarą. Nie nawożę na kłos, bo efekt jest moim zdaniem znikomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977
na jara pierwsza dawka pod korzeń a druga tak jak tu piszą jak zaczyna w zdzblo iść, trzeciej nigdy nie dawałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1296

A ja bym pierdolnął 200 kg azotu na krzewienie w jarkę, ale susza jak diabli i d*pa z moich planów. Przedsiewnie dostała za mało azotu. Później drugie 200 na strzelanie w źdźbło i koniec. Jest tak sucho, że  od chwasta nie pryskam i strach podać mikro żeby nie zaszkodzić a chwasty zbędnie nie żywić.  


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977
ravoj spadło coś u Ciebie w kwietniu deszczu prócz w święta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
7 godzin temu, koniu napisał:

Serio, ja na chabra sprzedaje galaper. Koszt w dawce 0,6 to około 30zl. Mozesz sprawdzic etykiete. Pozdro

Chłopie Galaper czyli czysty  fluroksypyr nie działa na chabra , chyba że w mieszance z tribenuronem albo z metsulfuronem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.05.2018 o 13:24, Maciektaski napisał:

Co to za chwast? Został w przenicy po  axialu komplet pack? Czy to stokłosa?

DSCF5774.JPG

to wygląda jak wiechlina, jest kilka rodzajów. Nie martw się tym to chwast piętra dolnego niegroźny. Występuje często na zbitej glebie np poprzeczniak. Stokłosa jeszcze teraz nie wydaje kwiatów(wiechy) Stokłosę zauważysz w czasie ochrony liścia flagowego. Będzie chamsko i skutecznie wysokością konkurować z pszenicą ozimą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842
2 godziny temu, PUSSY napisał:

Chłopie Galaper czyli czysty  fluroksypyr nie działa na chabra , chyba że w mieszance z tribenuronem albo z metsulfuronem 

Działa w dawce 0,6l. Gdybym nie zastosował dwa lata temu to bym nie pisał i nie polecał w sklepie na poprawki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3
19 godzin temu, Diwad890 napisał:

na zimowej arkadi na lisciach porobily się takie podłużne wąskie dziury z białymi obrzerzami co to moze być?

pewnie stara skrzypionka głodna i wpindala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

dokładnie, na wschodzącym jęczmieniu jarym również trafiają się posiekane młode liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1296
3 godziny temu, Uziu92 napisał:

ravoj spadło coś u Ciebie w kwietniu deszczu prócz w święta?

Jakieś 3 litry na metr w dwóch opadach po 1.5 litra i wszycho. Od dwóch tygodni ani kropli. Jest tak sucho, że Agil długimi korzeniami sięgnął mi zaorany Chlomazon i żółcieje w oczach. Mam na kawałku siać fasole i chyba będę orał w nocy i rano o 5 siew i wał, bo nie ma widoków na deszcz. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1296

Osobiscie tiofant i tebukonazol, ale jeszcze nie wiem czy będzie potrzeba. Jak będzie rokować na 8+ to zastosuje prewencyjnie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou123    1

Panowie,posiałem pszenicę 1.5tyg temu wszędzie ładnie powschodziło,a na glinach bardzo słabo,jak myślicie powschodzi jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Jeśli dostanie deszczu w niedługim czasie to tak.. po siewie glina pewnie wyschla i ziarno leży pomiędzy suchymi grudkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciektaski    8
8 godzin temu, rolnikowiczMati napisał:

dla mnie to stokłosa, ale jakas zdeformowana. Axial chyba stokłos nie łapie wiec mogła zostac. A w jakiej dawce robiłes ten pak i jaka  była cena ? moze w przyszłym roku to zrobie. W tym roku miszanine zrobiłem, ale sucho było i ciepło  i przypaliło. 

Szedł 1l axialu i 20g winetou. Cena coś poniżej 300 złotych.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9258

poniżej 300zł na 2ha, bo paczka jest na 2ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciektaski    8
Napisano (edytowany)

Tak, tak. Zapomniałem dodać.

3 godziny temu, SpracowanyPraktyk napisał:

to wygląda jak wiechlina, jest kilka rodzajów. Nie martw się tym to chwast piętra dolnego niegroźny. Występuje często na zbitej glebie np poprzeczniak. Stokłosa jeszcze teraz nie wydaje kwiatów(wiechy) Stokłosę zauważysz w czasie ochrony liścia flagowego. Będzie chamsko i skutecznie wysokością konkurować z pszenicą ozimą. 

Czyli mówisz żeby sobie nie zawracać tym głowy? Mam tego z hektar, pszenica Arkadia w fazie drugiego kolanka.

Edytowano przez Maciektaski
powtórzone słowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147
Dnia 1.05.2018 o 21:50, damiandg napisał:

U mnie tak jak na filmie:

 

skale suszy można zobaczyć na agrometeo ;północ ślaskiego to katastrofa najgorzej w kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
Przed chwilą, theta napisał:

skale suszy można zobaczyć na agrometeo ;północ ślaskiego to katastrofa najgorzej w kraju

No właśnie jest nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79
Siał ktoś z was pszenicę odmiany Kepler. Jakie opinie. Ile plonuje. Jak ze zdrowotniscia itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977

u mnie po niedzielnej burzy i 15 litrach wszystko w oczach rośnie, w kwietniu, nie licząc opadu w wielkanoc spadło lekko ponad 20l/m. Ale ten upał i wiatr i dziś już się kurzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147
1 minutę temu, shiftman napisał:

Siał ktoś z was pszenicę odmiany Kepler. Jakie opinie. Ile plonuje. Jak ze zdrowotniscia itp?

wszystkie dane podaje coboru wystarczy poszukać każda odmiana chyba tam jest, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj