Polecane posty

Tomasz04    0
11 minut temu, hardkor113 napisał:

Kupował ktoś środki ochrony roślin w sklepie internetowym "dlaroślin".Jakieś opinie?

Polecam ten sklep internetowy często sam się tam zaopatruje wszystko ok towar na drugi dzień u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
55 minut temu, 1991Mateusz napisał:

Jakie macie opinie o Huzar activ ? Głównym problemem u mnie to miotła i przytulia .

Huzarem to tylko portfel nabijesz sprzedawcy a sam będziesz miał miotle na polu 

Moxa potaniala dużo kupiłem w styczniu po 188brutto a teraz wydzwania agroluk i po 150 chce sklep w ktorym się zaopatruje 147 brutto także interes zrobiłem .wziąłem 15l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
40 minut temu, TomiAgroKujawy napisał:

Daruj sobie Huzar activ, puszcza miotłę jak głupi...

A to ciekawe boja pryskałem w ubiegłym roku i jkoś miotły nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Panowie co powiecie na T2 Priaxor 0,75l + Safir (125gr epoksykonazol) 0,5l. Będzie siekiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Jakby kogoś interesowało to dzisiaj tam gdzie nie dało jesienią, waliłem 3 l/ha Ctu ładnie zniszczy miotłe dodatkowo przytrzyma pszenicę coby mogła się lepiej pokrzewć, tylko uwaga ❕ na odmiany wrażliwe. 

Co do to lancet, huzar potrzebują wyższej temperatury i w miarę małych roślin do zwalczania 

Edytowano przez piotrdd
Auto korekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
1 godzinę temu, hardkor113 napisał:

Kupował ktoś środki ochrony roślin w sklepie internetowym "dlaroślin".Jakieś opinie?

Szybka wysyłka. Czasem wysyłają stare środki, tj. z krótkim okresem ważności. Brałem dwa lata temu w sierpniu glean i miał ważność tylko do końca października tego samego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
5 godzin temu, wiko napisał:

Dziś jechałem w hondii z chwastami, ma jedno rozkrzewienie aktualnie, myślę uderzyć ja ccc, planuje we wtorek, i teraz pytanie-czy nie za wcześnie planuje to zrobić po odchwaszczaniu?

Nikt nic w tym temacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7746

To zimowa ma jedno rozkrzewienie  to razem z jara będą startować w plonie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

A czym odchwaszczane, daj z tydzień spokoju tej pszenicy, a nie można było tak jak ja i taniej i ten sam efekt 

10 minut temu, wiko napisał:

Nikt nic w tym temacie??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Lancetem pryskalem. 

Nawet z jednym rozkrzewieniem nie porownuj ozimej hondii do jarej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Daj ccc 3-4 dni myk z Ctu nie wyszedł by bo masz hondie ale wiesz że te rozkrzewienia nie będą takie jak  jesienne, i wystarczy że zabraknie azotu lub wystąpi sytuacja stresowa i ona odrzuca je 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

My jechaliśmy chwasty i grzybówke ze skracaniem dzień po dniu jak trzeba było, bez efektów ubocznych. Za głęboko posiana czy późno że tylko 1 rozkrzewienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38
1 godzinę temu, galan99 napisał:

To zimowa ma jedno rozkrzewienie  to razem z jara będą startować w plonie .

Moja miała jedno rozkrzewianie na jesień siana 21 października dziś już ma drugie rozkrzewianie dostała dziś 100 kg/ha zaksanu przed tem 300 kg/ha poli 21 i idzie na potęgę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
10 godzin temu, lukasz222 napisał:

My jechaliśmy chwasty i grzybówke ze skracaniem dzień po dniu jak trzeba było, bez efektów ubocznych. Za głęboko posiana czy późno że tylko 1 rozkrzewienie?

Siana za późno trochę, ostatni tydzień października, było mokro i siedziała z 3 listkami do wiosny, później te mrozy bez grama śniegu.. dostala 250 kg saletrosanu i 100 kg saletry 2 tyg później także też kipi😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
11 godzin temu, hardkor113 napisał:

Axial komplet podobno dobrze czyści 

Wiadomo 0,5 l Axialu to miotłę wyczyści a czy dodając 0,8 l mustanga forte to chyba i przytulia będzie wyczyszczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
16 minut temu, AleksanderX napisał:

Wiadomo 0,5 l Axialu to miotłę wyczyści a czy dodając 0,8 l mustanga forte to chyba i przytulia będzie wyczyszczona

Dokładnie Jak dla mnie Axial + Mustang Forte jest lepszym rozwiązaniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Axal w ubiegłym roku litr płaciłem około 160 zł a w tym roku to Axal komplet/pak/ za 2 l dużo poniżej 300 zł więc potaniał możno już po 280 tak słyszałem A tak ma marginesie jakie dawki Axialu w praktyce stosowałeś w tej mieszance

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

A ja zmienię temat, czy da radę dokrzewic pszenice jara  i jeczmien jary jak tak to czym i kiedy 

Czy np.jak w ozimych  ccc+duża dawka azotu w czasie krzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Orientuje sie ktoś czy po zastosowaniu Apyrosa w pełnej dawce w pszenicy można tego samego roku siać rzepak?


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj