Polecane posty

jacek37    37

Ma go w średniowrażliwych więc cieżko powiedzieć, a nie stosowałem, ja zawsze używałem Axiala w najniższej dawce ale to i tak 30zł więcej, ale za to czyściutko

ja pryskam lancetem w dawce 0.15-  0,18 i owsa niema 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawiusz    1

Ma go w średniowrażliwych więc cieżko powiedzieć, a nie stosowałem, ja zawsze używałem Axiala w najniższej dawce ale to i tak 30zł więcej, sowałemale za to czyściutko.

 

Co prawda ma w średniowrażliwych, ale działa w glebie dłużej a głuchy może jeszcze wschodzić . Ja stosowałem było dobrze, tylko rzepaku nie posiejesz.

 

Edytowano przez Slawiusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

Mustang forte + Atlantis  bierze miotłę i dwuliścienne  później Creone lub Stabilan na skrócenie

lub mustang 360 + Atlantis  to jest to samo tylko mustang 360 jest silniejszy coś mniej się go daje ja go stosuje i dobry efekt jest od 5 stopni można go stosować jak zimniej to z opóźnieniem działa a jak ciepło to efekt za 3 dni jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja pryskam lancetem w dawce 0.15-  0,18 i owsa niema 

 

Wątpię czy pszenice jarą pryskałeś Lancetem... bo o niej mówimy, A jak w zimowej to nic dziwnego, nawet jakbys nie pryskał to owsa głuchego by najpewniej nie było chyba, że praktycznie pszenicy nie ma na polu. Ktoś jeszcze zwalczał głuchego w jarej Attributem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawiusz    1

Kolego jak masz np intensywnie nawożone pole azotem (obornik itd) lub poprostu przewidujesz że może zboże wylegać powinieneś stosować regulatory wzrostu potocznie taki zabieg nazywa się skracaniem gdyż skraca się międzywęźla (łan jest niższy). Po zastosowaniu regulatorów wzrostu rośliny są niższe, mają grubszą słomę oraz lepiej są ukorzenione

 

Po CCC nie sądzę żeby były lepiej ukorzenione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
Tomek90

co nie tak z tą ochroną? U mnie po rzepku pszenica, zero mączniaka, zero łamliwości podstawy źdźbła, tylko trochę septorioza,  Na T2 pójdzie Artea 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Witam

Mam dylemat w którym momencie opryskać pszenice zimową które nie jest w równomiernym stadium rozwojowym, na niektórych łodygach mam już wyczuwalne 1 kolanko jakieś 1 cm od ziemi, natomiast na innych łodygach jeszcze nic nie ma, są w końcowej fazie krzewienia. Pewnie ma to związek z tym, iż pszenica była późno siana i w czasie suszy i były nierówne wschody i część się rozkrzewiona na jesień a reszta na wiosnę dałem blisko 80 kg N/ha. I teraz pytanie kiedy zastosować antywylegacz, a będę dawał CCC ok 0,9 + moddus ok 0,25 w zależności czy będzie dalej sucho czy w końcu popada. Z tego co wiem tam gdzie jest kolanko to skróci te międzywęźle i usztywni moddus łodygę a na łodygi bez kolanka jak zadziała czy w ogóle zadziała?

Lepiej czekać jak na tych łodygach pojawi się kolanko, tylko pewnie te wcześniejsze będą miały już jakieś 2 cm nad ziemią kolanko, czy jechać już i oprysk zadziała na te kłosy już rozwinięte a na słabsze nie będzie efektu - czy wyrówna łan w ten sposób.

Proszę o jakieś sugestie co lepiej zrobić.

Pozdrawiam

Arek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

Wątpię czy pszenice jarą pryskałeś Lancetem... bo o niej mówimy, A jak w zimowej to nic dziwnego, nawet jakbys nie pryskał to owsa głuchego by najpewniej nie było chyba, że praktycznie pszenicy nie ma na polu. Ktoś jeszcze zwalczał głuchego w jarej Attributem?

nie pierwszy rok stosuje lancet w jarej zresztą nie tylko ja  pryskaw wtedy jak na polu jest owies pszenica w fazie 1 kolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

panowie mam pytanie o rozpylacze antyznoszeniowe,czy można nimi pryskć jak  nie ma wiatru,bo mam pojedyncze głowiczki i bym musiał zmieniać dysze jakby wiał i znowu zmieniać jakby nie wiało,sąsiedzi mówią mi róznie,jeden mówi ze pryska ciągle na antyznoszeniowych,a inny znowu mówia zeby nie pryskać i teraz nie wiem kogo słuchać,a wy jak radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Po CCC nie sądzę żeby były lepiej ukorzenione.

 

Ja pisałem że po zastosowaniu regulatorów wzrostu a nie konkretnie że po CCC. Chodziło mi np o Moddus np a w ulotce moddusa pisze że daje siłę systemu korzeniowego itp.   załączam ulotkę informacyjną Moddusa

moddus_250_sc-ulotka-informacyjna.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

witam wczoraj poszedł zabieg t1 tern premium 0.8l + atak 0.8l. + osd minerał 2kg + mocznik 5 kg i mam pytanie po jakim czasie mogę skracać pszenicę ? planuje na jutro 1l ccc + 0.3 modus będzie ok? dodam że nie mieszałem tyg zabiegów razem bo bardzo sucho jest na niedzielę zapowiadają opady pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Kolego @grego, 2 lata z rzędu mojemu wujkowi pryskałem jarą attributem(ze względu że wychodziło w sumie najtaniej) i nie było ani jednego. Dodam, że zachwaszczenie głuchym owsem po prostu kosmiczne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

panowie mam pytanie o rozpylacze antyznoszeniowe,czy można nimi pryskć jak  nie ma wiatru,bo mam pojedyncze głowiczki i bym musiał zmieniać dysze jakby wiał i znowu zmieniać jakby nie wiało,sąsiedzi mówią mi róznie,jeden mówi ze pryska ciągle na antyznoszeniowych,a inny znowu mówia zeby nie pryskać i teraz nie wiem kogo słuchać,a wy jak radzicie?

Możesz pryskać cały czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Arkadian- spokojnie odczekaj jeszcze parę dni, jakoś to wypośrodkować tak aby ta druga nie uciekła mocno w drugie kolanko, a nawet jak ucieknie w drugie kolanko to moddus przyhamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

witam wczoraj poszedł zabieg t1 tern premium 0.8l + atak 0.8l. + osd minerał 2kg + mocznik 5 kg i mam pytanie po jakim czasie mogę skracać pszenicę ? planuje na jutro 1l ccc + 0.3 modus będzie ok? dodam że nie mieszałem tyg zabiegów razem bo bardzo sucho jest na niedzielę zapowiadają opady pozdrawiam

 

trzeba była skracac razem z grzybówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

To dlaczego ma głuchego w średniowrażliwych? Pomyśle nad tym attributem bo faktycznie sporo tańszy od Pumy czy Axiala, łączyłeś go z dwuliściennym herbicydydem czy osobno?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Dzisiaj w takiej kolejności dawałem do opryskiwacza:Najpierw orzywki(z intermagu)potem wlałem na skracanie(cerone) a na końcu na grzba(falcon) dobrze zrobiłem tak pryskając?Podziała

 

Teraz cerone , jak dla mnie to chyba za wcześnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

Wątpię czy pszenice jarą pryskałeś Lancetem... bo o niej mówimy, A jak w zimowej to nic dziwnego, nawet jakbys nie pryskał to owsa głuchego by najpewniej nie było chyba, że praktycznie pszenicy nie ma na polu. Ktoś jeszcze zwalczał głuchego w jarej Attributem?

Dostałem propozycję na ATTRIBUT i właśnie bałem się,że może nie podziałać.....dziś rozmawiałem z kolegą i proponował

60g attributu+20g helmstar

Mówił,że sprawdzona mieszanka i czyściutko na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Przez przypadek dałem na jedną działkę pół dawki Lancetu i tak się zastanawiam co teraz zrobić? Czekać i obserwować czy bierze chwasty, czy pryskać drugi raz połową dawki?? Zabieg wykonywałem w środę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

przed wczoraj, a nawet jeszcze wczoraj pszenice były całkiem ładne mocno zielone bardzo ładnie się zebrały jak się ociepliło ale dzisiaj wychodzę i żółto się robi na polu  <_<. Końcówki starszych liści żółkną w oczach, na części fungicyd i mikro dawane w tamtym tygodniu na innych wczoraj i różnicy wielkiej nie ma. Nie wiem czy to przez ostatnie przymrozki, czy reakcja na opryski, czy od braku wody bo u nas jest masakrycznie sucho, nawet nie pamiętam kiedy ostatnio padało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo18    0

Panowie chciałbym podać drugą dawke azotu na pszenice i się zastanawiam czy jechać jutro czy poczekać aż popada descz bo jest strasznie sucho? Chciałbym rozsiać mocznik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja tam bym siał. Tym bardziej że prognozy mówią coś o deszczach


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie pogoda jak zwykle płata figle i nieopryskałem antywylegaczem w terminie a teraz moja pszenica ma kolanko na wysokości 2-2.5 cm i niewiem czy jeszcze antywylegacz 675 SL w max dawce 2l\ha coś zdziała nawożenie to 180 kg saletry na ha jesienią kurzy pomiot i odrzywki dolistne .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja miałem kiedyś paczkę po attribucie gdzieś na oko z roku 2002 i tam owies głuchy był podany jako wrażliwy, dziadek nim pryskał też jak pamiętam jakoś 10 lat temu i było czysto od głuchego. Dopiero jak kupiliśmy z wujasem attriubt to się dowiedziałem, że teraz jest w średniowrażliwych. Pryskane było 60g attribut+jakiś mustang w pełnej dawce. Zostało minimalnie tobołków czy coś w tym stylu, ale głuchego naprawdę nie było.

Edit A tu macie podany owies głuchy we wrażliwych http://sklep.anrol.eu/?344,attribut-70-wg-120g

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj