Skocz do zawartości

Polecane posty

Tomazi3p    44

Na dwuliścienne w sam raz fluroksypyr- i skrzyp przyhamujesz, ale na niskim pH i przy malej dawce może odbić. Na owies to Puma, Axial. I uwaga- jeżeli nie chcesz stracić tego mocno zielonego odcienia to nie pryskaj graminicydami w okresie silnej posuchy.

Edytowano przez Tomazi3p

milanreal1    290

a tak pszenice jara po moddusie srocilo mi ladnie bo do kolan jest a ozima slabo skrocilo bo prawie do jajec to co za pozno byla pryskana ?

Dziwną masz ocenę skuteczności regulatora... Dla mnie ocena jest czy zboże stoi do zbioru czy się położy...

damianzbr    976

Czyli tym słynnym galaperem co go reklamowali przed agrobiznesem można śmiało jechać. Patrzę że na allego jest i dość tanio wychodzi. W poniedziałek jadę do miejscowego sklepu z ŚOR aby go zamówić i będę zwalczał dwuliścienne.

Dzięki za poradę, pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomazi3p    44

To co reklamują to jest pakiet- metsulfuron+fluroksypyr. Ze swojej strony to mogę go z czystym sumieniem polecić, za 50zł plantacja w miarę czysta- chociaż miejscami przetacznik lubi zostać. A tak to super. U Cb sam Galaper da radę ale jak chcesz to daj Galmeta.

antoni1    12

czy jak jara pszenisa się kłosi to możno pryskać atrybutem od owsa głuchego bo jak siałem to go nie było a teraz jak zobaczyłem pole to jest

Yngel    2

Mam właśnie taki sam problem z owsem w jęczmieniu jarym ale też już jest w końcowej fazie kłoszenia i rezygnuję z herbicydu w takiej fazie rozwojowej jęczmienia ze względu na możliwość uszkodzenia, teraz to pozostaje albo zostawić jak jest lub wyrwać :( bo ja właśnie będę targał go ręcznie a z wiatrem sieje się na kilkaset metrów i następne pola mi się zasieje. Powiem Ci tylko tyle że na wiosnę pryskaj od owsa czy go widać czy nie bo i tak będzie, najlepiej zasiej jare zboże wtedy go bardzo dużo wyjdzie i tym samym więcej go zwalczysz.

Witam. W pszenicy ozimej dopiero teraz zauważyłem że jest sporo kostrzewy gdy się przebiła ponad nią. Da rade czymś teraz ją opryskać żeby nie wydała nasion??? Bo będzie spory problem na nastęny rok. Pszenica prawie w 100% wykłoszona.

tomek73    186

Ja wczoraj leciałem razem z fungicydem.

Mam pytanie. Kupiłem w tamtym roku dwie odmiany pszenicy, Sailor i Arkadię, niestety gdzieś zagubiłem notatki na których kawałkach były siane, pszenice się wykłosiły i jedna z nich jest OSCISTA, teraz pytanie która, i czy wogule powinna być oścista, bo nikt mi nie mówił

że ma byś któraś oścista.

warchest    44

Dziwną masz ocenę skuteczności regulatora... Dla mnie ocena jest czy zboże stoi do zbioru czy się położy...

nie no stojace jest wszystko zboze jak narazie tylko tak podalem bo jara do kolana a zimowa taka wielka wywalila czy cos zle skrocone

damianzbr    976

Ja wczoraj leciałem razem z fungicydem.

Mam pytanie. Kupiłem w tamtym roku dwie odmiany pszenicy, Sailor i Arkadię, niestety gdzieś zagubiłem notatki na których kawałkach były siane, pszenice się wykłosiły i jedna z nich jest OSCISTA, teraz pytanie która, i czy wogule powinna być oścista, bo nikt mi nie mówił

że ma byś któraś oścista.

Sailor na pewno nie jest oścista, bo ja ją mam. Pierwszy rok z centrali, 1ha na rozmnożenie, ale nie jestem zadowolony. Rośnie po łubinie a

i tak duża presja chorób, kłos taki sobie no i znajduje się w niej żyto. A na tym polu to żyta nie było co najmniej 6-7 lat.

Edytowano przez damianzbr

losktos    118

Panowie sa u was już mszyce w pszenicy? Pryskaliście już?

u mnie wyskoczyła skrzypionka, i dodałem środek do T2/T3

mszycy jako takiej nie widziałem

Merkoo    5

Żadna nie jest odmianą ościstą więc albo złą kupiłeś albo jakieś fałszerstwo

majes    4

po rzepaku planuje posiać pszenicę, powiedzcie ile pod nią zastosować P i K? Słoma zostanie ścięta. Pod rzepak poszło 360kg\ha NPK 4-15-30, 100kg soli, 100kg NPK 8-20-30. gleba lekka, zawartość P średnia, K średnia, Mg niska. Czytałem że niektórzy po rzepaku w ogóle nie dają nawozów na jesieni.

KULAWA_KOZA    88

u mnie wyskoczyła skrzypionka, i dodałem środek do T2/T3

mszycy jako takiej nie widziałem

ja też nic nie widzę ........sporadycznie gdzies sie trafi , więc w tym roku się obędzie bez pryskania na mszyce.

slawek2209    78

mszyca w moim rejonie jest.U mnie juz nie ma.Pryskałem Rogorem razem z cyperkilem w zabiegu z Osirisem na kłos

jacek472    15

Sailor na pewno nie jest oścista, bo ja ją mam. Pierwszy rok z centrali, 1ha na rozmnożenie, ale nie jestem zadowolony. Rośnie po łubinie a

i tak duża presja chorób, kłos taki sobie no i znajduje się w niej żyto. A na tym polu to żyta nie było co najmniej 6-7 lat.

u mnie w ozonie z centrali na 5 ha po rzepaku jest jęczmień ozimy 4 rzedowy, a go na tym polu nie było.

tomek0808    2

Panowie czy warto jechać T3 z tebukonazolem.Pryskałem 3 tyg temu manara +amistar.Pszenica już prawie przekwitła.Chodzi mi o to czy warto zabezpieczyć kłos na fuzarioze czy nie koniecznie?

antoni1    12

no to reklamacja do centrali nasiennej za złą jakośc materiału siewnego chyba że kupowało się mieszankę zbożową

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się