Polecane posty

jacek37    37

Ostrożeń mozna czymś jeszcze zwalczyć w pszenicy ktura się klosi czy już nic nie zrobi 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

faktycznie te chwasty u was szybko rosną że nie zdażyliście poprawki zrobić w sensownym terminie tylko niedługo będą tutaj pytania czym pryskać na dzien przed koszeniem,

ale za to wszyscy znają sie na wszystkich substancjach,czy to na chwasty czy to na grzyba,wiedzą która lepsza a która ch...a,

 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, pawel885 napisał:

Znajomy dzwonil do doradcy i kazał galaperem robic, robil ktos w takiej fazie tym środkiem?

Gnaj tego znajomego i jego doradcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25726

4 albo 5 lat temu na nowej działce  wyskoczyło mi bardzo dużo wyki i trochę chabru. Pole wcześniej było w ekologii. Pszenica Sailor rokowała bardzo dobrze. Niestety zrobiło się bardzo sucho i na flagę zrobiłem gallaperem w dawce chyba 0,8l. 

Nie wiem czy wina herbicydu, suszy, czy w końcowej fazie brakło składników ale zebrałem takie gówno że wstyd. Przed zbiorem słoma i kłosy sciemniały i wyszedł poślad. W dodatku ziarno było bardzo ciemne. Ta sama odmiana na innym podobnym stanowisku bez herbi  zupełnie inna.

 

Teraz mam kolejną działkę po ekologii. Przedplon to orkisz. Wczoraj dojechałem i z roweru spadłem. Orkiszu w jakimś procencie się spodziewałem. Ale co mam stokłosy to głowa mała. 

Teraz już nic chyba z nią nie zrobię,  trzeba będzie osobno sprzedać taniej. Działka 1,2 ha  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zidane105    0
11 godzin temu, Mecha napisał:

Dokładnie niekoniecznie polecany. Jak jest potencjał i chcesz zaszaleć to elatus. Ale epoksykonazol powinien zrobić robotę. Masz zamiar robić t3?

Właśnie bez szaleństw dlatego podałem kres kwoty jaką chce przeznaczyć. Elatusa mam na 1ha -zobaczymy  ;)  a na pozostałe trzeba coś dokupić, stąd ten post.  T3 to zależy od przebiegu pogody, w razie potrzeby samo tebu lub tebu + druga substancja czynna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie wczoraj prysnalem Moddus + mikro można już dzisiaj jechać fungi + insektycyd ? Chciałem połączyć zabieg ale nie dojechał mi środek i tak musiałem rozbić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kupiłem starane ponoć najbezpieczniejszy.  Zrobiłem rano zabieg. W sumie od miedz było jej sporo dalej czysto nie wiem czemu. 

@Agrest Axial powinien sobie poradzić z tym Twoim chwastem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
2 godziny temu, Zidane105 napisał:

Właśnie bez szaleństw dlatego podałem kres kwoty jaką chce przeznaczyć. Elatusa mam na 1ha -zobaczymy  ;)  a na pozostałe trzeba coś dokupić, stąd ten post.  T3 to zależy od przebiegu pogody, w razie potrzeby samo tebu lub tebu + druga substancja czynna.

Tebu bym zostawił na t3 a teraz bym poleciał epoksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Napisano (edytowany)

Kilka osób polecało sklep http://www.darmark-mrocza.pl/ bo można w nim kupić czysty epokosykonazol 5l za 500zł. Czy ktoś tam robił zakupy, bo tak na próbę dodałem do koszyka 1000szt, opakowań Soprano 5l, dodało bez problemu, jak nigdzie indziej go nie można kupić to tam takie ilości mają, żadnego komunikatu nie było że "brak takiej ilości na magazynie", przesyłka kurierem DHL za 20zł, w sumie waga to ok.7,5t.  

@suzuki18l Elatus Era 1l pewnie 220 - 230zł, zależy jakie opakowania. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

@Agrest miałem problem ze Stokłosą 2 lata temu leciałem w podwójnej dawce czyli 1.2l atlantisem i oddzielnie za 2 dni sektorem koszt spory ale od tamtej pory czysto i lecę axial packiem teraz 2lata walczyłem z tą Stokłosą i dopiero właśnie Atlantis pomógł bierze też Acrobat ale ponoć on może mieć negatywny wpływ na rośliny następcze tak mi poradził sprzedawca wtedy i wyszło super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

loquito napisał: Kilka osób polecało sklep http://www.darmark-mrocza.pl/ bo można w nim kupić czysty epokosykonazol 5l za 500zł. Czy ktoś tam robił zakupy, bo tak na próbę dodałem do koszyka 1000szt, opakowań Soprano 5l, dodało bez problemu, jak nigdzie indziej go nie można kupić to tam takie ilości mają, żadnego komunikatu nie było że "brak takiej ilości na magazynie", przesyłka kurierem DHL za 20zł, w sumie waga to ok.7,5t.   @suzuki18l Elatus Era 1l pewnie 220 - 230zł, zależy jakie opakowania.  Wczesną wiosną "kupiłem" Boogie w Pakosie, co prawda tylko 2 szt, ale wszystko było ok. Zamówienie przyjęte, potwierdzone, kasa przelana na konto i .... cisza. Po tygodniu okazało się że zamówionego towaru jednak nie mają na magazynie i zwrócili kasę. Tak że do tej formy zakupu śor, należy podchodzić z pewną rezerwą. Apropo's tego Soprano, to 1000 szt × 5 l. to w tym roku pewnie w całym kraju nie było 😏

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20

Ile czasu potrzeba najmniej żeby sie tilt turbo  dobrze zadziałał okienko jest trzeba wjechać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Ja dziś jadę właśnie grzyba i coś na robaka tyle że muszę poczekać bo obok jednej działki mam ule W poniedziałek planuje jęczmień jary a w kolejne dni muszę rzepak poprawić od grzyba i też na robaka coś wrzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
mezik0 napisał:

Ja dziś jadę właśnie grzyba i coś na robaka tyle że muszę poczekać bo obok jednej działki mam ule W poniedziałek planuje jęczmień jary a w kolejne dni muszę rzepak poprawić od grzyba i też na robaka coś wrzucić

tam jedź na koniec


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek12345    1

Witam. Mam problem z pszenicą. Proszę poradzić czym można spryskać? Tydzień temu było poszło 0.6Falkoln i 0.4 Artea

 

 

 

20190524_201101.thumb.jpg.8e8f6cf39a480db114ed262b746f7cf7.jpg

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7614

Pszenica się kłosi wyskoczył mi w jednym przejeżdżie perz - ma ktoś doświadczenie czy zastosować Apyros można na kłuska czy poczekać jak przekwitnie pszenica , opady zrobiło swoje zielsko się panoszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, robson132 napisał:

KWS Ozon mi się kłosi średnio jest  8 pięterek w kłosie to dobry wynik?

Dobry wynik to jest jak zboże masz na przyczepie nie niszcz teraz kłosów bo Ci się plon obniży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Też mam po 8 w ozonie, szału niby nie ma ale w tamtym roku miałem też 8 i było 6.5 t pomimo suszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj