Polecane posty

piotrols    9
Napisano (edytowany)

Ten Expert +DFF w jakich dawkach dałeś i w jakiej fazie? Jaka skuteczność? 

Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

a co z pszenica?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Napisano (edytowany)

Hondia 0,3kg+150ml w fazie 2 liści, bez poprawek w tym roku.

Testowałem lontrel 0,3l na okolo 0,7ha wypadł pozytywnie. Nie było widać gdzie użyto, a gdzie nie. Ostrożeń znikł.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Na ostrożenia podobnie jak na chabra dałbym 20g tribenuronu formulacji 75 (czyli 15g substancji aktywnej).

Chlopyralid miał kiedyś rejestrację w pszenicy, na etykiecie miał rejestrację do flagowego, tylko czy jest bezpieczniejszy od tribenuronu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tribenuron działa tylko na małe siewki jednoroczne i to bardzo słabo, hamuje nie niszczy. 40g wyraźnie szkodzi pszenicy a ostrożeń ma to w ...

Chlopyralid jeden warunek by zadziałał to ciepło przez kilka dni po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19723
45 minut temu, ravoj napisał:

Podziwiam i szanuję, bo myślałem, że z plecakiem to tylko ja po polu ganiam. Jednak wariatów nie brakuje😁

Nie tylko Ty 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9
Napisano (edytowany)

Kiedyś lontrel zastosowałem bardzo późno w burakach cukrowych na małym kawałku, opryskiwaczem plecakowym w zbyt dużej dawce i męczył buraka do samego zbioru. Ostrożeń był już mocno wyrośniety, chciałem mu dosolić a buraki ucierpiały. 

Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, Wicherek napisał:

 Deszczu roślinom w maju nie trzeba , nawozu nie syp bo pszenica będzie tania ,może po 200 , koszty ci się nie wrócą !

jaka susza ? gdzie ?

No nie będę sypał dziś byłem na polu i mimo suszy świetnie się trzyma myślę że te 7 ton odda muszę tylko nadstawki do przyczepy dorobić

9 godzin temu, ansu napisał:

Hondia 0,3kg+150ml w fazie 2 liści, bez poprawek w tym roku.

Testowałem lontrel 0,3l na okolo 0,7ha wypadł pozytywnie. Nie było widać gdzie użyto, a gdzie nie. Ostrożeń znikł.

Ja pryskałem samymym Expertem i bez poprawek się obyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
wiesiek63zmc napisał:

@yacentyZrób to ręcznie bo będzie słoma będą kłosy tylko ziarna nie bedzie - sprawdzone doświadczalnie 

już to właśnie przerabialem dawno temu i nie pamiętam czym pryskalismy. sam później kosilem to łan 10 15cm niższy i od razu kombajn szedł na pusto a do zbiornika nic.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Pryskałem lontrelem 0,3-0,4l/ha tam gdzie większy ostrożeń zwalniałem pszenicy i burakom nic. Innym razem granstar dałem 2x po 20g wyraźnie zbladła plon na oko bez różnicy. Plecakowym na oko popsikałem goła ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

tak czytam te wasze wiadomości i sie zastanawiam co z nich wynika,bo właściwie nikt nie doradzi co z tym chwastem zrobić i nie położy łeb pod topór ze gwarantuje że nic pszenicy nie będzie,

i teraz myślę sobie czy jeśli jest środek jak np Fundamentum ,a może są i jakieś generyki który ostrożnia niszczy do flagówki,to czy jest sens zaoszczędzić na ha 30-50 zł i zobaczyć czy będzie co kosić w żniwa,czy lepiej opryskać takim który w jakiś tam sposób gwarantuje producent

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Napisano (edytowany)

Stosowałeś Fundamentum? Ostrożeń w takiej fazie jak zareagował? Innvigo gwarantuje tylko zyski dla udziałowców i to nie do końca.

@yacenty ostrożeń jak się rozmnoży wegetatywniw to już ciężko. Do tego w drugim roku zaczyna kwtnąć i masz całe pole upaprane.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

U mnie fundamentum w dawce 30g/ha z adiuwantem bardzo słabo zadziałał. Ale niczym nie poprawiam bo nie pada od miesiąca i nie chcę dodatkowych kosztów sobie robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
41 minut temu, Michal673 napisał:

U mnie fundamentum w dawce 30g/ha z adiuwantem bardzo słabo zadziałał. Ale niczym nie poprawiam bo nie pada od miesiąca i nie chcę dodatkowych kosztów sobie robić 

a na co pryskałeś,? moim zdaniem te środki jak fundamentum czy biathlon są za drogie do normalnego pryskania ,chyba że interwencja w późniejszych fazach  kiedy coś się przypałętało a niczym innym już specjalnie nie można

do tego te wszystkie środki są wrażliwe na niską temperaturę więc jak w nocy było zimno po oprysku to może być różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

MAMA ZUZIA 55 TATA

2 godziny temu, ansu napisał:

Stosowałeś Fundamentum? Ostrożeń w takiej fazie jak zareagował? Innvigo gwarantuje tylko zyski dla udziałowców i to nie do końca.

@yacenty ostrożeń jak się rozmnoży wegetatywniw to już ciężko. Do tego w drugim roku zaczyna kwtnąć i masz całe pole upaprane.

wiem o tym na tym polu mam go od 6lat jakoś, chodziłem 3-4 razy po tym polu, nic nie było widać, bo chciałem go zwalczyć jak mały i pszenica mała. Jeszcze 2 tygodnie wydawało się ze jesienna kombinacja zrobiła porządek.
Teraz spadł deszcz i się dziad pojawił

  • Sad 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244

Jak się pojawił po deszczu, to z rozłogów i jesienny oprysk nic mu nie zrobił

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Co polecacie budżetowego a skutecznego na T2/T3? Na T1 poszło Tilt Turbo + Mirage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Napisano (edytowany)

Trafił mi się omijak w przenicy. Chabra jest na nim bardzo dużo. Pszenica w fazie 2 kolanka. Czym gada dobić ? Na stanie mam Legato, Lancet Plus i Chwastox Trio Nowy... ale wszystko do pierwszego kolanka. Może coś polecicie innego jak z w/w nie da rady.....jeszcze Golda mam..

Edytowano przez asmodan28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

golda na pewno mógłbyś zastosować na 2 kolanko, tylko nie jestem w 100% pewny jak działa na chabra, ale chyba ma go we wrażliwych. Tylko znów fluroksypyr nie lubi niskich temperatur a noce chłodne teraz.

chwastoxem też byś mógł pojechać w tej fazie, byle nie w późniejszej, a te szybko teraz lecą w pszenicy. U mnie już Arkadia ma flagę na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj