Polecane posty

Jurek321    129
6 minut temu, robson132 napisał:

Panowie co to jest i czym to zwalczyć? 

IMG_20190412_173953.jpg

Fiołek i przytulia. Jak będzie ciepło mustang forte

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Wcześniej pisałem że wyhamować  z chemią tylko dawać azot póki jest wilgoć Cytujecie całe etykiety nazwy substancji aktywnych a nie umiecie doczytać o średniej temp. dobowej ani o przymrozkach ani o tym że zupe robi się na obiad a nie w opryskiwaczu

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327
2 minuty temu, Mich9 napisał:

Wodę masz? Na bank po herbicydzie nie ma wody i niska temperstura.

Popadało troszkę w sobotnią noc i dzisiaj troszkę pokropiło. Deszczu jak na lekarstwo, nadawali że ma padać a tu nici chyba z tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
Aroo22 napisał:

U mnie też hondia pożółkła, tydzień temu regulacja (modus+stabilan) i T1(tilt turbo), w poniedziałek jak jechałem z herbicydem (helm flurox i helm tribi) było jeszcze ok. Dzisiaj zobaczyłem pożółknięte liście jak jechałem z 2 dawką.  Czyżby to przez niską temperaturę?

A ile dałeś tego stabilanu bo umnie po tilcie+faxer+meros jest ok ale już z stabilanem już jest przypadło a warunki pogodowe takie same ewentualnie zbyt słonecznie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
Aroo22 napisał:

Stabilan 1l, modus 0,3l

To tak jak ja tylko 1l+0,4 a objawy też wyszły dopiero po paru dniach tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
11 minut temu, Jurek321 napisał:

Fiołek i przytulia. Jak będzie ciepło mustang forte

Mustang kiepsko działa na fiolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262
5 minut temu, greg91 napisał:

To tak jak ja tylko 1l+0,4 a objawy też wyszły dopiero po paru dniach tam

Co to za końskie dawki. Ja dalem prawie 700g ccc i 50g trinek sapaketylu to pszenica poniżej kolan w tamtym roku.

Przy takiej pogodzie tj cieplo i nasłonecznienie to poteguje dawkę.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18
greg91 napisał:

Aroo22 napisał: Stabilan 1l, modus 0,3l To tak jak ja tylko 1l+0,4 a objawy też wyszły dopiero po paru dniach tam U mnie poszedł sam tilt + prochloraz i hondia też żółta i końcówki przypalone. W czasie oprysku 18 stopni i noce bez mrozu. Podejrzewam że wina braku opadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

ja mam zasadę skracać jak jest mokro albo po dobrym deszczu i do tego jak temperatura się ustabilizuje no i w skracaniu mamy czas do 2 kolanka nie musi to byc koniecznie zrobione jak pierwsze się odrywa . Zrobiłem T1  dałem tydzień temu 2 dawkę N a dzisiaj dolistnie mocznik bo przez suszę słabo pobiera pszenica azot jeszcze raz pokropię mocznikiem i może tak dociągnie do jakichś opadów ta pszenica . W glebie jeszcze jakaś wilgoć jest ale na powierzchni sucho i skorupa

Edytowano przez piotr30piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

u mnie miejscami szczególnie między ścieżkami pożolkly koncowki w arkadi zadna chemia nie szla w tym roku tylko n1i n2 odchwaszczane snajperem na jesień rosliny wołają wody! wody!


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Panowie na N1 i N2 łącznie wyszło mi 145N. Nie będzie to za mało? Planowałem dać 165N ale pola dokupiłem a saletry już nie 😋 celuje w 8t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpol17    1
17 minut temu, greg91 napisał:

A ile dałeś tego stabilanu bo umnie po tilcie+faxer+meros jest ok ale już z stabilanem już jest przypadło a warunki pogodowe takie same ewentualnie zbyt słonecznie było

Ja nie robilem t1 a hondia pożułkła,szczególnie na piachu i mi się wydaje ze to susza robi swoje. Hondie posialem pierwszy  i ostatni porażka raz porażka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Lubelskie, południowe mazowieckie lub północno wschodnie świętokrzyskie - robiliście t1 w pszenicy i pszenżycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24
9 minut temu, Macius napisał:

Panowie na N1 i N2 łącznie wyszło mi 145N. Nie będzie to za mało? Planowałem dać 165N ale pola dokupiłem a saletry już nie 😋 celuje w 8t/ha

Mało !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Nie ma się co śpieszyć. Za zimne noce . zbyt duże amplitudy dzienne  i oprócz morfolin i kontaktowych to cholera wie czy triazole sie dobrze wchłoną i bedą robić robotę. Jak sie aura poprawi to pod koniec tygodnia albo po świettach

1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Polecam Tocata Duo

Na T1 czy T2?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
rolpol17 napisał:

17 minut temu, greg91 napisał:

A ile dałeś tego stabilanu bo umnie po tilcie+faxer+meros jest ok ale już z stabilanem już jest przypadło a warunki pogodowe takie same ewentualnie zbyt słonecznie było

Ja nie robilem t1 a hondia pożułkła,szczególnie na piachu i mi się wydaje ze to susza robi swoje. Hondie posialem pierwszy  i ostatni porażka raz porażka.

 

Możliwe że i susza swoje zrobiła ja hondie mam 3 rok i plon jak dotąd coraz większe tylko problem ze zawsze leży mimo 2x skracania ale to przeto że zbyt gęsty siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Ja zdążyłem na 8ha pszenżyta  podać tilt  i cyprodex przy 17 st.c, noc w miarę ciepła i kolejny dzień również. Resztę też czekam bo ni temperatury ni dobrych warunków wietrznych.

N2 dałem od 180 do 200l rsm w zależności od działki. Na drugi dzień spadło 2,5 i wczoraj 3,5mm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 10.04.2019 o 17:41, Adam86 napisał:

Schowała się i czeka na deszcz, trochę za późno dałeś.

zawsze sie tak dawalo pod rzepak na poczatku kwietnia 2 dawka to i tak niby wczesnie byla dana 

Dnia 10.04.2019 o 19:21, ravoj napisał:

Niech ktoś kto ma to żółte coś -  weźmie kilka roślin i zawiezie do badań (w to samo miejsce gdzie się próbki gleby wozi) i wszyscy się dowiemy, bo w tym tempie zdiagnozujemy problem gdzieś w 2030 roku . W poprzednich latach prawie tych zdjęć nie było a tu wszędzie "żółta karłowatość" Jakoś wątpię żeby w całej Polsce panował ten wirus. 

Do najczęstszych przyczyn zmian zabarwienia liści zbóż należy:

  • nieuregulowany odczyn gleby – jest to niestety nadal bardzo często przyczyna zmian zabarwienia liści. Aby zdiagnozować problem warto pobrać glebę i wykonać analizę pod kątem pH,
  • na polu utworzyła się tzw. podeszwa płużna, która ogranicza wymianę gazową, rośliny gorzej rosną, wytwarzają słaby i płytki system korzeniowy,
  • zastoiska wodne – powstałe na polach na skutek bardzo intensywnych opadów (gleba nasiąknięta wodą), lub na skutek utworzenia podeszwy płużnej,
  • brak składników pokarmowych, np. azotu, magnezu, które ujawnia się na najstarszych liściach (niedobór azotu od magnezu można odróżnić – w przypadku niedoboru magnezu na liściach we wczesnym stadium niedoboru powstają nekozy), siarki – objawy widoczne na najmłodszych w pełni wykształconych liściach,
  • choroby grzybowe: sprawcy chorób podstawy źdźbła – choroba uszkadza korzenie, przez co roślina nie może pobrać składników pokarmowych, mączniak prawdziwy – jedna z najczęściej występujących chorób jesienią, rdza brunatna, plamistość siatkowa,
  • mszyce – wektory chorób wirusowych, nie są bezpośrednią przyczyną zmian zabarwienia liści, ale przenoszą groźne choroby wirusowe, których objawy możemy obserwować dopiero wiosną.

(Żródło Nawozy.eu) 

Ja bardziej obstawiam suszę i braki azotu i innych makro, jakaś jasna ta pszenica, może zdjęcie takie. Warto by było podratować ją roztworem mocznika (nawet kawałek dla próby) i wtedy wnioskować. 

a czy podeszwe płużna likwiduje po czesci np uprawa gorczycy na poplon ? czy jak inaczej likwidowac ? dodam ze orzemy pługiem porządnym czyli ab 100 kverneland i nie zbyt płytko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
15 minut temu, Agrest napisał:

Ja zdążyłem na 8ha pszenżyta  podać tilt  i cyprodex przy 17 st.c, noc w miarę ciepła i kolejny dzień również. Resztę też czekam bo ni temperatury ni dobrych warunków wietrznych.

N2 dałem od 180 do 200l rsm w zależności od działki. Na drugi dzień spadło 2,5 i wczoraj 3,5mm. 

Kto się pospieszył z podaniem N 1 I N 2 to trafił idealnie ale z T1 to za wcześnie zastosowane zimno wschodnia strona to teraz późna jesień a nie wiosna w nocy +1 lub 2 w dzień + 5 i tak do wtorku zimno , więcej szkody w pszenicach wynikło ze skoków temperatury . 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
11 godzin temu, asus921 napisał:

Poludniowa wielkopolska to deszczu chyba miesiac nie widziala, jedyne co padalo to 10 minut kilka dni temu akurat dokladnie po skonczeniu oprysku herbicydem naszczescie na 1.5 hektara. To sie nazywa miec szczescie... Mam nadzieje, ze nie splynelo, ale chyba sam sie ludze.

Teraz tylko zimno, chmurzy sie i chmurzy ale ani kropli nie pada. Moglaby sie ta pogoda zastanowic, albo niech pada, albo niech da zrobic oprysk :)

Widze, ze kilka osob zaryzykowalo jak ja i opryskalo weekend/poniedzialek. Te 2-3 dni sloneczne wystarcza na herbicyd czy raczej trzeba bedzie wszystko poprawiac?

zalezy czym pryskales , bo u nas jednego roku apyros plus cos pryskalismy tez bylo cieplo a za kilka dni przyszly przymrozki i wszystko bylo do poprawki 

1 godzinę temu, greg91 napisał:

Możliwe że i susza swoje zrobiła ja hondie mam 3 rok i plon jak dotąd coraz większe tylko problem ze zawsze leży mimo 2x skracania ale to przeto że zbyt gęsty siew.

a niby w cechach hondi pisze ze nieska jest to jak to z tym jest ? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Niewiem czy Honda do niskich należy o bellise to mogę powiedzieć że jest niska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj