Polecane posty

dzidzia202    294

czyli co dokarmić na drugi dzień chwast a na trzeci skracanie czy dokarmić skrócić i na trzeci chwast.  generalnie doradca zaspał i na chwast za późno mi przesłał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Ogólnie to chyba powinno zacząć się od chwastów ale zależy jak tam na polu wygląda. A tak swoją drogę teraz już wszyscy współpracują z doradcami, czy tylko Ci więksi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

no niby od chwastów ale co za sens prysnać na chwast a potem go dokarmić, jedno wyklucza drogę a tak to dokarmiasz rośliny otwierają pory(w tym chwast ) i potem je herbicydem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xOmarcin    0

Bardzo prosiłbym o radę. Nie zdążyłem jeszcze odchwaścić i najwcześniej zrobię to koło środy jak nie będzie ryzyka przymrozków. Pszenica jest ładnie pokrzewiona, kolor ma, od pierwszej dawki azotu minął miesiąc i zastanawiam się czy nie posypać jutro drugiej dawki bo mówią o deszczu, czy się wstrzymać i dać po odchwaszczaniu, chwasty są już spore i boję się, czy nie pociągną za dużo tego nawozu. W okolicy jeszcze nikt nie pryskał wiosną i tylko pare osób wysiało drugą dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Dokarmianie i skrócenie możesz połączyć to już wiesz, nawet fungicydy jak zrezygnujesz z mocznika. Nie możesz tu czekać bo Ci faza ucieknie, znowu uciekają też chwasty i zmienia się pogoda. 

No i tu zdania są różne.  Wiadomo, że lepiej uniknąć dokarmiania chwastów, więc może daruj sobie dokarmianie, zrobisz to za tydzień albo dwa. Tu  się kłania jesienne odchwaszczanie in plus. 

A podpowiem Ci, że daruj sobie dokarmianie i zrób Herbicyd+Grzyb+Skracanie (daj mniejsze dawki R1 jeżeli odchwaszczach  sulfonylomocznikami) 

Masz zaoszczędzony jeden wyjazd i kiedyś pojedziesz dokarmisz. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonatansad    7
7 godzin temu, loquito napisał:

Wolałbyś dac o 10÷15% mniej azotu a w zamian te pieniądze przeznaczyć na ochronę. Kto wam doradza te Topsiny i yamato na T1 bo to juz któraś osoba która się pyta czy to dobry środek.

To jaki środek najlepiej zastosować na t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Nie ma najlepiej, jakby tak było byłby tylko jeden na rynku.

Sam zdecyduj. 

Podpowie Ci tabela, która jest 10 stron wcześniej. 

Tiofant metylowy jest słaby albo nawet bezskuteczny na choroby podstawy źdźbła, na rdzę, septorie, czy mączniaka. A na te choroby musisz położyć nacisk. 

Dobry będzie prochloraz, morfoliny, triazole, a jeszcze lepsze mieszaniny kilku substancji, ale zarówno Boogie Xpro jak Capalo są drogie. 

Nie wiem co Ci doradzić, masz Tilt, Bumper super,  mondatak, nawet ten Zamir i wiele wiele innych, które można łączyć. 

Poczytaj kilka stron wcześniej. 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56
9 godzin temu, ravoj napisał:

Dokarmianie i skrócenie możesz połączyć to już wiesz, nawet fungicydy jak zrezygnujesz z mocznika. Nie możesz tu czekać bo Ci faza ucieknie, znowu uciekają też chwasty i zmienia się pogoda. 

No i tu zdania są różne.  Wiadomo, że lepiej uniknąć dokarmiania chwastów, więc może daruj sobie dokarmianie, zrobisz to za tydzień albo dwa. Tu  się kłania jesienne odchwaszczanie in plus. 

A podpowiem Ci, że daruj sobie dokarmianie i zrób Herbicyd+Grzyb+Skracanie (daj mniejsze dawki R1 jeżeli odchwaszczach  sulfonylomocznikami) 

Masz zaoszczędzony jeden wyjazd i kiedyś pojedziesz dokarmisz. 

Doradzasz herbicyd razem ze skracaniem i grzybówką ,praktykowałeś?Chętnie bym załatwił 3 zabiegi w jednym przejezdzie bo jeszcze nic nie dawane ale czy nie bedzie z tego więcej szkody jak pożytku?

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Skracanie mógłbym odpuścić ale czy herbicyd plus fungi to dobry pomysł,np huzar +tilt+unix?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie wiem po co Wy te zabiegi robicie jak susza i 2 tony zha będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
55 minut temu, slonju77 napisał:

Skracanie mógłbym odpuścić ale czy herbicyd plus fungi to dobry pomysł,np huzar +tilt+unix?

Samą grzybówkę z herbicydami  mam przetestowaną i nic się nie dzieje (dwa lata dopiero łączę, to jeszcze krótko) Natomiast w ubiegłym roku skracałem Moddus + CCC + Lancet plus + Tilt Turbo + Mondatak 

Zero przypaleń i oparzeń, nawet na uwrociach. 

44 minuty temu, galan99 napisał:

Zamojskie pada 4 l spadło teraz drobnym śniegiem prószy .

a Hrubieszów to nie zamojskie? bo u mnie tylko pokropiło, dawaj ten deszcz do mnie, goń go, goń.... 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Zamojskie pada 4 l spadło teraz drobnym śniegiem prószy .

W którym miejscu 4l? Hmm? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Wiesz czasem nie tylko chodzi o to czy zaszkodzi czy nie ,ale o to czy pomoże .Np Puma nie lubi się z innymi herbicydami na dwuliścienne,i nie ma przypaleń ani nic tylko po prostu puszcza miotłę i owies głuchy.W jednym roku tak spierniczyłem swoją oszczędnością ,w następnym gadałem z babką z Syngenty co innego można stosować,i doradziła tylko osobny oprysk po 4-5 dniach i pole czyściutkie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

W poniedziałek pryskalem  od chwastów Axial Complet Pack  było ładnie słonecznie, wtorek podobnie , Środa juz gorzej a czwartek i dziś to +3 w dzień. Zadziała środek w takich warunkach czy trzeba będzie pryskac jeszcze raz.  Mógł by ktoś wyrazić swoją opinię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, hecktor2 napisał:

Skąd  bierzecie tak dokładne odczyty ilości mm deszczu?

 

Mam taka miarkę ze skalą. Dostałem z jednej z firm produkującej nawozy dolistne. Szkoda że pola nie mam pod nosem bo te odczyty są spod mojego domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225
11 minut temu, fcbarcelonacule napisał:

Kraśnicki powiat (50km od Lublina) też pada lekki śnieg. Łącznie z wczorajszym opadem =4,75mm

Janowski też pada śnieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, slawek2209 napisał:

Nie wszędzie jest susza.9t pewnie będzie przy cenie 850 zł za t staszek

No nie wszędzie ale pamiętaj że o cench w PL decyduje Józka działka za stodołą i  to co ma Paweł w Bi Bagg

Ale że suszy nie ma w całym kraju ? Myślę że Józek i Kazik 80 zPawłem tak tego nie zostawią susza musi być !!!

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379
13 minut temu, Grzegorz197 napisał:

W poniedziałek pryskalem  od chwastów Axial Complet Pack  było ładnie słonecznie, wtorek podobnie , Środa juz gorzej a czwartek i dziś to +3 w dzień. Zadziała środek w takich warunkach czy trzeba będzie pryskac jeszcze raz.  Mógł by ktoś wyrazić swoją opinię. 

Też pryskalem axialem w poniedzialek, nawet konczylem 30a lancetem :D Myślę że z axialem nie będzie problemu, przymrozków nie było, gorzej z lancetem, chociaż parę lat temu w pierwszą noc po oprysku był spory przymrozek, ale środek działał, chwastu nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
34 minuty temu, kellyq napisał:

Janowski też pada śnieg

Coś tam wilgoci z tego śniegu będzie więc dobre i to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj