Polecane posty

nunu85    499
31 minut temu, tom50 napisał:

Przepraszam że w tym wątku pisze ale mam problem. Posiałem Zyto hybrydowe i wyszło mi 1.5 jednostki na ha co z tego będzie czy ktoś już miał taki problem?

masz osobny temat o życie, znajdź sobie.

a odpowieadajac- co ma sie stac?

jak dosc wczesnie posiane, ze juz wschodzi, to bedzie dobrze. Rozkrzewi sie i zagęsci bez problemu.

Gorzej jakbys to późno zasiał tak, ze pred zimą ledwo co powschodzi i skonczy rozwój na max 1-2 rozkrzewieniach.

1 minutę temu, szwagier24 napisał:

dff skrót od?

diflufenikanu

czyli diflanil, legato, i dosłownie dziesiatki innych nazw, bo tego jest na rynku multum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4623
30 minut temu, Ulman napisał:

Mieliscie kiedys takie przypadki że stacja chemiczno rolnicza dała jakies niewiarygodne wyniki i po sprawdzeniu wychodziło inaczej?  Nie chce mi sie wierzyć w to co mi podali

pierwszy raz słysze takie coś a morze wapno ?? 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

Muszę te badania powtórzyć bo  jak widze niski poziom fosforu i średni potasu a pH poniżej 6 to nie wiem skad by sie wzieło ponad 9t pszenicy i 5t grochu. Cudów nie ma


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

@Ulman Miałem podobnie. Na tym samym polu, próbki zbierane podobnie, jedyna różnica taka, że w 2016r. minęło trochę czasu zanim goniec zabrał próbki,

2014r. -PH 6,49

2016r. -PH 4,48

2017r.- PH 5,7

Żadnego wapna w tym czasie nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587

Czyli wypisują co popadnie?  Po siewach pobiorę próbki , kazdą z nich dobrze wymieszam , podziele na dwie mniejsze i sam do dwóch różnych laboratoriów. Zobaczymy jakie wyniki im wyjdą. Sam jestem ciekawy

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4623

ja mam tylko takie jedno pole bardzo długie ale wina stoi po stronie lasu bo między lasami i dużo liści jest na jesień 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Może laborant miał gorszy dzień, trudno powiedzieć. W 2016r i 2017. podali też inna kategorię gleby niż w 2014. Chyba trzeba robić częściej i uśredniać.

Edytowano przez Elektryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4623

a ile warte są testery ph na allegro za 100zł dobrze mierzą czy nie warte ?


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8
17 godzin temu, balcerek78 napisał:

mial ktos moze pszenice Medalistka - jakies opinie, co o niej sadzicie?

Ja w tym roku ją sieje  ze wzgledu na to że nadaje się na słabsze stanowiska a będzie po pszenicy. Znajomy miał w tym roku i w a1 pomimo suszy i klas 3-4 zebrał około 5,5 - 6 t. Bez ochrony tylko modus na skracanie bo wysoka rośnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393
9 godzin temu, Ulman napisał:

Zrobiłem analizy glebowe pól pod pszenicę i wyszły mi strasznie rozjechane wyniki. Na jednakowych ziemiach mam pH od 5,2 do 7,3 a jak długo badam te ziemie tak skrajnych wartości nie było. Co ciekawe tam gdzie wyszło 5,2 było wapnowanie 3 razy przez ostatnie 5 lat po 2,5 t węglanowego.. Mieliscie kiedys takie przypadki że stacja chemiczno rolnicza dała jakies niewiarygodne wyniki i po sprawdzeniu wychodziło inaczej?  Nie chce mi sie wierzyć w to co mi podali

Wiosną znajomy zrobił analizę gdzie wylał 100 tys l gnojowicy świńskiej .W zaleceniach podali 60P. 150K . Kukurydza dostała tylko sam fosfor i rośnie w najlepsze po liściach nie było widać niedoborów kolba prawidłowo ma ziarna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

robiłem w tym roku to podobne przypadki jak u Was, brałem np na swoich 0,7ha nowego pola to wyszło 4,2 sąsiad również chciał próbkę zrobić, pobrała mu babka i też mu wyszło 4,2 za miedzą a rozsiałem mu też na 0,7ha 2 lata temu 1t granulowanego wapna, chyba że miał poniżej 4 pH, być może tak było i urosło do 4,2 :) z kategorią gleby podobnie, pobieraliśmy na żywym piachu i jedno nakłucie na dolince gdzie IVb wymieszaliśmy dobrze i wyszła gleba średnia haha, ogólnie gospodaruję na piachach a wyszło prawie wszędzie średnia :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejMTZ    5
2 godziny temu, LUBandrzej napisał:

Co polecacie na chwasty w pszenicy? 

Pytanie tak ogólne, że trudno odpowiedzieć :D Zależy na jakie chwasty, zależy po czym ta pszenica, zależy co stosowałeś w ubiegłych latach :D
Ja w tym roku zamierzam wypróbować 0,5l Pontos + DFF ze względu na nową u nas substancję. Trochę z ciekawości, a trochę żeby podzielić się później opinią na AgroFoto :D Powinno to chwycić sporo chwastów, powiedz z czym masz największy problem to coś się doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25754

Jakie ceny macie na chlorotoluron i diflufenikan?

W jakich opakowaniach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
6 godzin temu, AndrzejMTZ napisał:

Pytanie tak ogólne, że trudno odpowiedzieć :D Zależy na jakie chwasty, zależy po czym ta pszenica, zależy co stosowałeś w ubiegłych latach :D
Ja w tym roku zamierzam wypróbować 0,5l Pontos + DFF ze względu na nową u nas substancję. Trochę z ciekawości, a trochę żeby podzielić się później opinią na AgroFoto :D Powinno to chwycić sporo chwastów, powiedz z czym masz największy problem to coś się doradzi.

Jak testować to sam Pontos  chociaż 0,5l to prawie 100zł/ha gdzie Expert Met 0,35kg 65zł + npLegato 150ml 10zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

CZy wie ktos moze jaka bedzie cena nowego srodka od Invigo nazwa Cevino 500(Flufenacet) bylaby super alternatywa dla eksperta i kompletu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
Ostatnio jechałem tolurex +legato i było w miarę czysto bez poprawek wiosennych,teraz myślę nad zestawem expert met +legato jakieś 0,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
23 minuty temu, Taurus83 napisał:

Czy któraś z tych mieszanin co podajecie bierze  samosiewy  owsa i jęczmienia?

Nobel dla takiego, ktory by to wymyslil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
2 godziny temu, ansu napisał:

Jak testować to sam Pontos  chociaż 0,5l to prawie 100zł/ha gdzie Expert Met 0,35kg 65zł + npLegato 150ml 10zł

150 ml za 10 zł legato?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

legato 500 płaciłem 110 zł za 1l czyli za 100ml 11 zł to za 150ml 16,50 zł :D chyba ze ktoś ma jeszcze taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Pomyłka dwa razy tyle ( Legato 150ml 10zł ) tylko niecałe 20zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj