Polecane posty

Artis    51

Pytanie herbicyd bizon warty uwagi? Niby kosi wszystko ale boje się wtórnego zachwaszczenia, co by do niego dołożyć żeby był beton czy może poprawkę wiosenną coś typu mustang 0,5l? Mowie dlaczego bizon, w ramach spłaty wziąłem tego bizona w okazyjnej cenie. 

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofWo    0

U mnie Ozon z 2 roku wysiewu po kwalifikacie na 4b-5 klasie dal ponad 7 t/ha, z tym ze pomimo 3 zabiegow na grzyba na klosach byl widoczny czarny nalot, mialem jeszcze Belisse na 3 klasie, z tym ze nie sprzedawalem nic jeszcze i dokladnej wagi nie znam- sadzac wedlug Ozona powinno byc ponad 8 t/ha, dodatkowo prawie do konca zdrowa.

 

Edit: zbadalem na samo bialko na skupie, wyszlo 13,7, jak na mokry rok chyba niezle.

Edytowano przez KrzysztofWo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

a jak to kilimandzaro wypadlo powiedz jakie ona ma ziarno grube ? 

 

średnie w granicach 48 Mtz.Grube to ma Agil i Ozon.

Wypadło LUX , jak na 1x 250kg saletry i raz grzyba to wydał super.Siany u teścia na IIa, siany 220kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

Panowie skosilem pszenicę Jarą Harenda 8 ton ale widzę że jest trochę niedoschnieta. Składuję ją na pryzmie na poddaszu. Macie może jakieś porady jak ją dosuszyć. z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

sailor też ładnie w tym roku z najlepszego kawałka około 9t może więcej nie ważone strasznie ciężka ziarno grube wyrównane zero pośladu a agrotechnika była na paszówke ale parametry ma na bank. ogólnie średnia z cłego areału powyżej 7 będzie bo wczoraj wjechałem w najgorszy kawałek monokultura  i tam około 7 też odda. szczerze powiem że nie wyglądała na taki plon. spodziewałem się 7t z najlepszego kawałku ale widze jakie znaczenie ma wyrównanie ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

średnie w granicach 48 Mtz.Grube to ma Agil i Ozon.

Wypadło LUX , jak na 1x 250kg saletry i raz grzyba to wydał super.Siany u teścia na IIa, siany 220kg/ha

Coś tu kręcisz.... bo nie istnieje w polskiej bonitacji taki twór jak "IIa"......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

U mnie Julius w 2016 przeżył i dał prawie 9t gdzie Arkadii zawsze daleko było do tego wyniku.

Mazowieckie a Powiśle jest różnica - dlatego u nas Arkadia zalecana. Na bieżąco oglądam Twoje vlogi i mam taką sugestię odnośnie testowania różnego wysiewu(zamknięte rurki) itp. Spróbuj orkowo coś posiać a obok bezorkowo. Może klucz do poprawienia plonowania to orka raz na kilka lat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W pierwszym roku tak mieliśmy pół/pół różnic w plonie żadnych, natomiast uprawa bezorkowa pozwoliła na "wyrównanie" plonów w wieloleciu w porównaniu do uprawy plużnej więc jak na razie nie widzę powodu do orania.

W sumie kumpel część robi orkowo a część bezorkowo (po przetestowania Cultusa od Nas kupił swoją maszynę) i stopniowo przechodzi w bezorke więc coś w tym jest.

W tym roku chce spróbować Bohemie i może tak chwaloną Hondie natomiast w naszym regionie Arkadia też jest na liście odmian zalecanych.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Mazowieckie a Powiśle jest różnica - dlatego u nas Arkadia zalecana. Na bieżąco oglądam Twoje vlogi i mam taką sugestię odnośnie testowania różnego wysiewu(zamknięte rurki) itp. Spróbuj orkowo coś posiać a obok bezorkowo. Może klucz do poprawienia plonowania to orka raz na kilka lat?

Raczej nie, w moim gospodarstwie jest orka raz na 2/3 lata a obok jest duże gospodarstwo gdzie ostatni pług został sprzedany w 1995r różnicy w plonach nie ma

Choć w moim przekonaniu warto od czasu do czasu zrobić orkę choćby dlatego że pojawia im się coraz więcej zastoisk wodnych że o zjawisku zasklepiania gleby nie wspomnę, często mają na polach dosłownie tak twardo jak na betonie na orce tych zjawisk nie obserwuje, z drugiej strony zaletą bezorkowego sytemu jest czas który jest zdecydowanie krótszy niż w tradycyjnych systemach orkowych. Jak dla mnie jeśli jest dość czasu żeby wykonać orkę to zdecydowanie warto jeśli pogoda lub coś innego opóźnia pracę w polu wtedy agregat bezorkowego to złoty środek

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Tak czytam o tych pługach i taka myśl mi przyszła do głowy, rozterka, że jeszcze trochę, to pszenicę będą hodować w laboratoriach jak pomidory w Holandii bo czasu mało, ludzi nie ma do roboty, bo wolą za piłką biegać, a jeść coś trzeba i wszystkim mało, ciągle mało, więcej i gonią nie wiadomo za czym. 

Wsie się wyludniają, coraz mniej małych gospodarstw, jakieś sztuczne szczątkowe niszowe ekologiczne gospodarstwa  a w dużych pługi posprzedawali. bo nie mają kiedy orać. Już co niektórzy sieją prosto w ściernisko. To jakaś paranoja. 

Coś tu się nam w tym XXI wieku popierdoliło widzę, a ślepy lud brnie dalej  w nadkonsumpcję. Jeden rolnik nie wyżywi zdrowych 100 nierobów. A teraz proporcje są jeszcze większe, na jednego rolnika przypada może z 300 nierobów do wykarmienia, gdzie przez tysiące lat było 1 do 10. Teraz się nam tak wydaje, że się da, że można to zrobić  ale to złudna iluzja, ziemia się zemści za wyśrubowaną eksploatację i degradację. 

Koniec rozterki. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Jaka cena pszenicy obecnie 11 sierpnia Zamoiskie Skierbieszów może ktoś się wie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Cos w tym jest, niby to postep hodowlany i technologiczny pozwala zbierac wieksze plony. Wszystko idzie do przodu ale tez mam wrazenie ze to wszystko kiedys szlag trafi.
Mimo wszystko gdyby teraz wszyscy rolnicy zaczeli robic tak jak nasi pradziadowie czyli siac na samym oborniku bez nawozow i opryskow zbierajac po 1-3 tony ziarna to nie wiem czy swiecie nie zaczeloby brakowac zywnosci. Postep jest potrzebny i kropka. A co do siewu w sciernisko to wlasnie podobno zachowywanie naturalnej struktury gleby podczas gdy plug ją calkowicie kasuje. Tyle przynajmniej wiem z roznorakich publikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Tak czytam o tych pługach i taka myśl mi przyszła do głowy, rozterka, że jeszcze trochę, to pszenicę będą hodować w laboratoriach jak pomidory w Holandii bo czasu mało, ludzi nie ma do roboty, bo wolą za piłką biegać, a jeść coś trzeba i wszystkim mało, ciągle mało, więcej i gonią nie wiadomo za czym. 

Wsie się wyludniają, coraz mniej małych gospodarstw, jakieś sztuczne szczątkowe niszowe ekologiczne gospodarstwa  a w dużych pługi posprzedawali. bo nie mają kiedy orać. Już co niektórzy sieją prosto w ściernisko. To jakaś paranoja. 

Coś tu się nam w tym XXI wieku popierdoliło widzę, a ślepy lud brnie dalej  w nadkonsumpcję. Jeden rolnik nie wyżywi zdrowych 100 nierobów. A teraz proporcje są jeszcze większe, na jednego rolnika przypada może z 300 nierobów do wykarmienia, gdzie przez tysiące lat było 1 do 10. Teraz się nam tak wydaje, że się da, że można to zrobić  ale to złudna iluzja, ziemia się zemści za wyśrubowaną eksploatację i degradację. 

Koniec rozterki. 

 

Co złego widzisz w siewie bezpośrednim w ściernisko np po kukurydzy? Bo postęp wyklucza pseudo rolników, nie ma miejsca dla ludzi bez elementarnej wiedzy na temat uprawy i jej ekonomiki. To nie czasy kiedy komuna myślała za człowieka panie ravoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Spokojnie, nie podniecaj się. O skrajnosciach pisze.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Co złego widzisz w siewie bezpośrednim w ściernisko np po kukurydzy? Bo postęp wyklucza pseudo rolników, nie ma miejsca dla ludzi bez elementarnej wiedzy na temat uprawy i jej ekonomiki. To nie czasy kiedy komuna myślała za człowieka panie ravoj

Nie pseudo rolnik się odezwał,żeby czasem ta elementarna wiedza was nie doprowadziła do upadku,ja wiem że byście chcieli i o to chodzi małych 8hektarowców ze 30tu na wsi zniszczyć a powstały dwa duże,a gdzie ci wszyscy pójdą robić,u Ciebie może ze dwuch a reszta.więc bez obrazy ale ruszają mnie takie teksty dla małych nie ma miejsca.a a duży może nie każdy ale myśli jak zarobić na ten sprzęt nowy trzeba nawet drogi podorywć,granice likwidować,najlepiej zrównać wszystko byle pola więcej,tak widzę jak dzieje się u mnie na wsi

A co do pszenic od 3lat nie widzę różnicy w bezorkowym jak i orkowym,a czytając artykuły zachodnie to już zaczynają mówić u niemców że dobrze chociaż raz na 3lata orać,a jeszcze nie dawno krzyczeli że orka to nieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Ja też to czytałem, ale mnie tu zakrzyczeli, że pisze jakies farmazony, więc nie ciągnąłem tematu, a były to oficjalne dane z ich ODR-ów, a robią doświadczenia z uprawa bezorkową conajmniej od lat 60-tych.

Dla mnie postęp, to taka technologia, która dzięki selekcji odmian i technologii uprawy ziemi dawałaby wzrost plonu, A nie coraz więcej chemii na każdym kroku. To jest postęp w imię interesów koncernów chemicznych, a nie rolników i konsumentów

 

Skierbieszów bez zmian - 600 brutto paszowa, ale nikt nie bierze, PZZ zawalony rzepakiem jeszcze pszenicy nie skupował, Suszko zawalany zbożem, Grula też. Wszyscy czekają na transport do portów i do paszarni w głębi kraju, więc na razie cena nie pójdzie w górę, żeby się ludzie nie bili w kolejkach, jak i tak nie ma miejsca w magazynach. Podobno w Krupcu kolejka na pół dnia stania albo i lepiej, ale na oczy nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Jahoo u nas narazie przyjmują,dziś 9t odstawiłem tej jarej arabeli bo już nie miałem gdzie wsypać,po 660poszła.
Kurka te białko małe,czy większość tak ma?czy to przez duże opady w tym roku?

Edytowano przez Mari82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Ja jeszcze prób nie robiłem, wszystko idzie u mnie na magazyn. Jara aż czerwona, liczę, że ma parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

U mnie też czerwona ładna,wszystko ok gluten opadanie,ale te białko,i tylko na to patrzą w tym roku,powyżej 13,5mało kto ma jeden na trzystu chyba,i to jeszcze jak miał zeszłoroczną zmieszaną z tegoroczną,a za taką są w stanie 720 płacić

Edytowano przez Mari82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

u mnie arkadia z centrali kl4b po trawie na oborniku 9t z ha , a pszenzyto 7 na 5-6kl i 9.1t na 4-5kl odmiana borwo obie po kukurydzy + ok 100t obornika. w tym roku tez biore arkadie i spr Hondie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

A jak sypie wam pszenica jara?

W porównaniu z pszenicą ozimą słabo .5.7 jara Arabela a ozima Sailor 9 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czerwona ładna,wszystko ok gluten opadanie,ale te białko,i tylko na to patrzą w tym roku,powyżej 13,5mało kto ma jeden na trzystu chyba,i to jeszcze jak miał zeszłoroczną zmieszaną z tegoroczną,a za taką są w stanie 720 płacić

Do kogo odstawiałeś? Bo cena wskazuje na kurniki. U mnie miała 14.1 białka,poszla po 720zl brutto ale nie oddała tyle na ile wyglądała,chodzi o Juliusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj