Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
panczo1922    637

Kto Ci ustalił takie dawki???

Pełna eksperta plus dff i jeszcze glen???

Ile to kosztuje???

 

dawki takie z tego względu że 3 lata z rzędu miałem poprawki wiosenne, do tego stanowisko po rzepaku, stad też Glean

natomiast co do ceny to szybciutko podaję dane z faktury:

ExpetMet 714zł - 4kg

ExpertMet 132zł - 0,7kg

Legato 423zł - 3l

Glean 59zł - 24g

 

Zabieg zamknął się w kwocie 105zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Tomek73 ; jest sens do pełnej dawki Experta Met dodawać jeszcze więcej flufenacetu...? tymbardziej, że dff trochę maławo mi sie wydaje. Lepiej dołożyć do Experta samego dff, jakieś 0,2 - 0,25 l. Koszt będzie jeszcze niższy. Chyba nawet o takie rozwiązanie Tobie chodziło, sądząc po kosztach Twojego oprysku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

A ja poleciałem samym expert met , i czym radzicie poprawić na wiosnę?

 

mustang forte 0,8l wydaje mi się, że pozamiata to co tam zostało :)

 

 

 

250gr experta pozamiata samosiewy rzepaku? Mam zamiar pryskać na szpilce

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

jak tam u was z zasiewami pszenicy? w promieniu 50 km od mojej wioski stoi jakieś 50 % pól. pada i pada. dzisiaj przerwa ale potrzeba ze 3 dni słonecznej pogody żeby wjechać w pole siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

U mnie już wszystko posiane, Lubelskie


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

U mnie obszarowiec będzie jeszcze siać pszenicę po warzywach, jakieś 150 ha. a tak poza tym to większość ozimin się zieleni w polach.. Mokro jest, warzyw nie można kopać, z opryskiwaczem w oziminy też nie bardzo bo koleiny sie robią jak cholera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Expert z kompletem mieszam bo mi kompletu z poprzednich lat zastało i chcę go wykorzystać, po drugie takie dawki opracowali w Osadkowski-Ceculski.

Po opryskach jesiennych tylko raz jeden kawałem poprawiałem na przytulię tylko, a pryskam już z 10 lat tylko jesienią.Nawet 4 lata temu co przesiewałem pszenicę ozimą po wymarznięciu, to nie pryskałem nic jarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Chcę pryskać pszeniczkę 2l IPU + 0,15 DFF. Ma być bez wiatru, da radę wjechać ale psiakość zapowiadaja 0 stopni na nockę mimo ze w dzień ok. 6-7 ma być . Warto próbować? I chciałbym i boje się ;)


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Tak jak młoda dziewica... chciałaby, a boi się :D. Ja bym sie nie zastanawiał, tylko brał się za robotę i pryskał, jeśli da rade wjechać w pole "uczciwie "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Na IPU minimum to chyba jest zero czyli łapie sie w przedziale, gorzej DFF

W przedziale wiem ze się łapie ale jak sprawy maja sie w praktyce? Przebarwienia, fitotoksyczność, słabsze działanie? Do tego jak przewiduja 0 to moze być i -1 co sie dzieje wtedy? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

jak tam u was z zasiewami pszenicy? w promieniu 50 km od mojej wioski stoi jakieś 50 % pól. pada i pada. dzisiaj przerwa ale potrzeba ze 3 dni słonecznej pogody żeby wjechać w pole siewnikiem

Posiane - łódzkie

Powschodziło ale problem z zabiegami bo pada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Stanowisko bardzo dobre. Ph uregulowane 270 x 3 rozkrzewienia 810 kłosów jak zostanie 700 to i tak wystarczy. A presja chorób dużo niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja jako, że stanowiska po rzepaku to w tym roku pryskałem Glean + Legato 600 (coś wszyscy zapominają o tej całkiem niezłej mieszance), na próbę dałem też sam Glean + DFF, Tam gdzie chaber pójdzie CTU + DFF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu3512    10

Koledzy mam takie pytanie. Czy oprysk Expert Met nie zaszkodzi na skiełkowane ziarniaki które są nie przykryte ziemią? To skutek siania w mokrą glebe i opadów. Te nieprzykryte to tylko troche w koleinach. Jeżeli zaszkodzi to ktorym śr. pryskać bo duża presja chwastów i sam. rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Pszeniczka dzis opryskana w dawce 2l Tolurex i 8g Glean. Pogoda sprzyjała, wiatru nie było, mokro tez nie jest, ziemia wilgotniawa ale na jednym polu zauważyłem miejscami przebarwioną pszenice. Dużo tego nie ma ale gdzie niegdzie trafia sie takie cuuś.... Co to jest? Brak czegoś?

post-16312-0-64295400-1477581888_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj