Skocz do zawartości

matiuss

Members
 • Zawartość

  97
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

12 Good

3 obserwujących

O matiuss

 • Ranga
  Użytkownik

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Hrubieszów
 1. CETA - Zagrożenie Polskiej Gospodarki ?

  Renault, to chodzi o panikę spowodowaną podpisaniem ceta, a nie jej regulacjami. Wiadomo że wszystko zajmie pare lat, ale już teraz nie którzy panikują na sam dźwięk słowa CETA.
 2. CETA - Zagrożenie Polskiej Gospodarki ?

  lukejro, tak, sama CETA również daje dostęp wielu amerykańskim firmom do naszego rynku. Nie jest to dobra informacja.   Swoją drogą, zauważyliście, że panikaw sprawie CETA i jej podpisania odbiła się na cenach? U nas w poniedziałek, ludzie na potęgę wywozili pszenicę, bo poszła w dół mniej więcej z 590 na 560. 
 3. Dopłaty bezpośrednie 2016

  Podaję informację, że do 10.11 ponoć w Lubelskim, a przynajmniej w Hrubieszowskim mają zostać wypłacone wszystkie zaliczki dopłat bezpośrednich.
 4. Pszenica Ozima i jara

  machtomi, w tym momencie zostaje Ci tylko wiosna, perz musi być na wierzchu, bo musi czymś pobrać środek, nie ma  żadnych środków doglebowych na perz.
 5. Dopłaty bezpośrednie 2016

  Ansja skąd masz informację, że w Twoim powiecie wypłat żadnych nie było? 
 6. CETA - Zagrożenie Polskiej Gospodarki ?

  Kanada, mimo że nie jest mocno zaludnionym krajem, to u nich działa raczej rolnictwo wielkoobszarowe. Plantacje modyfikowane genetycznie, i gdzie to wszystko trafia? Oni będą brali od nas zdrową żywność, a sami zaleją nas syfem. W dodatku powtarzam po raz kolejny, problemem nie jest brak ceł, a system arbitrażowy. To jest nasz największy wróg, jeszcze wspomnicie moje słowa. Na zniesieniu ceł mogli byśmy skorzystać zarówno my jak i oni, ale prawda jest taka, że razem z CETA zaczną się rządy wielkich korporacji. Przeczytajcie artykuł o tym, jak działało i działa monsanto, taki twór jak sąd arbitrażowy, dla nich to jak gwiazdka z nieba. 
 7. Pszenica Ozima i jara

  Tak naprawdę wszystko zależy od pogody. Zima wszystko zweryfikuje.
 8. Pszenica Ozima i jara

  dlaczego wydymać? Wiadomo że warunki dzierżawy są różne w różnych regionach i zależą od stanowiska. Podałem przykład. Po za tym, napisałem o dzierżawie długoterminowej, więc dlaczego ma wydymać sąsiada? Wszystko to kwestia dogadania się i ustalenia. A wy od razu zarzucacie mi że namawiam kogoś do "wydymania" kogoś. U nas praktycznie wszystkie dzierżawy to dopłaty+podatek.    Kolega poprosił o najlepsze rozwiązanie dla siebie, więc mu je podałem, to co on ustali z dzierżawcą i jak zdecyduje, to jego sprawa, ludzie to nie kretyni, też mają swój rozum, zwłaszcza tacy którzy siedzą w tym od wielu lat, myślicie ze dadzą się oszukać? Może wy się dajecie dymać każdemu, ale to nie znaczy że wszyscy są tacy jak wy.   Biały, a jeżeli Ty zgadzasz się na wszystko to, co Ci któś zaproponuje to gratulację:) i życzę powodzenia
 9. CETA - Zagrożenie Polskiej Gospodarki ?

  No i dogadali się w sprawie CETA. Teraz czekamy już tylko na jej podpisanie. Ciekawe ile $$ przytulili w Belgii, że zmienili nagle zdanie.   No i TTIP to już tylko kwestia czasu.
 10. Pszenica Ozima i jara

  darek, nie zaszkodzi pszenicy, możesz śmiało dosiać.   Amator, 2,5 ha to mało ziemi, żeby było dla Ciebie opłacalne zajmowanie się nią. Zwłaszcza że tak jak piszesz, gleba jest słaba, musiał byś dużo zainwestować. Najlepiej, dogadaj się z sąsiadami, niech ktoś weźmie to w dzierżawę długoterminową, żeby bez obaw o rozwiązanie umowy doprowadzić pole do normalnego stanu. Ty dostaniesz dopłaty do tej ziemi i dodatkowo dzierżawca opłaci za Ciebie podatek, przez parę lat doprowadzi Ci pole do dobrego stanu, i w przyszłości jeśli będzisz chciał coś tam zrobić będziesz miał wszystko przygotowane.
 11. Dziewczyna na gospodarkę

  Ja nie mówię że z całkiem nieznajomą osobą, po za tym w czym problem? na weselu są inni ludzie, jeśli Twoj partnerka będzie nie za bardzo, zawsze możesz pobawić się z innymi, zawsze znajdzie się pare kobiet bez towarzystwa z jakiegoś powodu, na imprezie w lokalach czy w klubie też są osoby nieznajome i co? Nie bawisz sie? Proszę Cię. Po za tym napisałem, o odrobinie alkoholu na rozluznienie atmosfery, a nie upijaniu się do nie przytomności.    Trochę nie rozumiem waszego podejścia, a jeśli jest ktoś nieznajomy to co? nie można sie zapoznać? Ograniczać się tylko do już poznanych osób? A może zdarzy się tak, że poznasz tą jedyną?    
 12. Dziewczyna na gospodarkę

  Grego, nie którzy lubią wesela i świetnie się na nich bawią. A to co robią młodzi z pieniędzmi to już ich sprawa. Ja lubię wesela, jest okazja do dobrej zabawy, do tańca i wypicia odrobiny alkoholu. Po za tym, pieniądze przeznaczone na wesele zwykle się zwracają, ja ostatnio byłem na weselu, na którym młodzi dostali o wiele więcej niż wydali.   Wesele to też dobry sposób żeby z kimś się poznać. Idziesz z kobietą, razem się bawicie, a po weselu jeśli zabawa była średnia to znajomości można nie kontynuować, lub wręcz przeciwnie jeśli wszystko było super:)
 13. Dopłaty bezpośrednie 2016

  Piechu, troche was nie rozumiem. Nie wypłacają pieniędzy, narzekacie, wypłacają 70% zaliczek, też narzekacie, bo rzucają żeby ludzie się uspokoili. Dla niektórych te zaliczki to być albo nie być, mają kredyty, zobowiązania, chcą utrzymać rodzinę. Polakom nigdy nie dogodzi, zawsze znajdą problem. 
 14. Dopłaty bezpośrednie 2016

  Sołtys, nie denerwuj się, mają pierwszeństwo rzekomo, ale z tego co zauważyłem, to zaliczki są wysyłane jak leci, nie wiem na czym to pierwszeństwo ma polegać, trzeba by było zapytać się kogoś z obszarów ASF.
×