Polecane posty

soltys48    19712
7 minut temu, griga napisał:

Lance jak by z holenderskiego opryskiwacza. Oni lubują sie w tym systemie składnia

Coś więcej ze zdjęcia zauważyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081

@tomek73 Tak jak mówiłem nie widziałem ich rozwiązań więc nie będę się wypowiadał. Ale jak będę gdzieś kiedyś w jakimś komisie to muszę sobie pooglądać te rozwiązania bo są nietypowe jak nasze warunki. Ja przywykłem do pomp membranowych ewentualnie wirówka. 

A do tej wirówki co masz teraz to nie wiem jak jest w opryskiwaczach ale w normalnych przemysłowych można wymieniać wirniki na wydajniejsze.  Tego typu pompa ma sporo plusów.

2 minuty temu, soltys48 napisał:

Coś więcej ze zdjęcia zauważyłeś?

Już chyba wiem o co Ci chodzi... nie głupie ;)  pompa hydrauliczna

Czy to tylko wygląda na pompę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem Tecnome 4 tyś litrów z 1984 roku, jeszcze niebieska, ale w zielonych też to widziałem.  Takich rozwiązań to teraz nowe nie mają jak ona miała, niestety lance zaczeły rdzewieć i dlatego sprzedałem.

Wirowa  ma poteżną wydajność, ale ciśnienia nie chcę uzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
3 minuty temu, tomek73 napisał:

Miałem Tecnome 4 tyś litrów z 1984 roku, jeszcze niebieska, ale w zielonych też to widziałem.  Takich rozwiązań to teraz nowe nie mają jak ona miała, niestety lance zaczeły rdzewieć i dlatego sprzedałem.

Wirowa  ma poteżną wydajność, ale ciśnienia nie chcę uzyskać.a

W wirowej ciśnienia nie nabijesz bo jest to pompa robiąca różnicę wej/wyj i ma to określone. Ale za to możesz pozamykać zawory i nic jej się nie dzieje bo dojdzie do granicznego ciśnienia i będzie mielić. Mam w pracy tysiące różnych pomp i troszkę o ich zasadzie działania wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodar55    13
Dnia 5.09.2018 o 21:24, extrabyk napisał:

Poznaniaka miałem. Kupiłem jako nowy co było nie lada wyczynem w 1988 roku. Jak ja się cieszyłem,że mam taki siewnik...i mi przeszło jak nim zacząłem siać...to była chyba jedna z najgorszych maszyn jakie do tej pory miałem i to pod każdym względem. Wczoraj kupiłem ścinacz zielonek zrobiony z plasteliny i zastanawiam się czy nie pobije tego Poznaniaka pod względem dziadostwa...no ale to się okaże jak do mnie dojedzie.

Co tam miałeś z tym poznaniakem za przeboje?U nas tata kupił nowego poznaniaka 3 metrowego na olejowej skrzyni i sieję do tej pory nawet po 10 letnich ugorach nim siałem albo na usługach strasznie zaniedbane pola dopłatowców,wymienił bym go jedynie na jakiś talerzowy bo chce łaki przesiewać bez orania ,siać prosto w darnę.Coś takiego mam 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

te nowsze na olejowych skrzyniach miały już przedłużone redlice tylne, co zapobiegało zapychaniu się jak to miało miejsce w starczych

może nie jest to cud techniki, ale po rozstawieniu redlic co 12cm, wydłużeniu tylnych i zmianie zgarniaczy w zupełności wystarczy na mniejsze gospodarstwa do siewu zboża czy nawet rzepaku


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Taki właśnie mam na olejowej skrzyni kółka do wysiewu rzepaku już na wałku redlice długie, zagarniacz zmieniony, maszyna bezawaryjna.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325

pewnie za darmo wystawił ogłoszenie w kategorii przyczepy. Ot taki Janusz biznesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno
Dnia 5.09.2018 o 13:30, MF675ursus napisał:

Japierdziu, takie coś produkowali w 2001 roku?

https://sprzedajemy.pl/siewnik-meprozet-2-5m-drzewica-2-e30984-nr56397015

 

Inna rzecz, w tej cenie można dostać poznaniaka na skrzyni olejowej, o np. Amazone D7 nie wspominając...

u nas taki sam tylko na prawie połowe nizszych kołach z oponami i niestety patrząc po fotkach to chyba u mnie  mniejsza skrzynia bo tylko 110l .

2018-09-08 00.34.54.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Opis do Jaguara dość jasny...albo sam sprzeda za jakąś normalną cenę i wyjdzie na prostą albo mu zabiorą i sprzedadzą za grosze a gość dalej będzie musiał płacić raty.

Co do Poznaniaka to było to tak dawno,że wszystkich wad nie pamiętam...zalet natomiast nie miał żadnych. Kupiłem go jako nowy prosto z placu Agromy w Sokółce. Obecnie ten sam plac zajmuje firma Contractus (diler między innymi JD). Nowy był chyba bardzie zardzewiały niż ten ze zdjęcia @konteno. Koła miał takie cienkie z drobną jodełką i zapadały się w moje piaski prawie po ośki. Do tego felgi lub piasty tych kół były krzywe. Osie na których redlice miały chodzić płynnie góra dół były tak zaklepane,że jak redlica poszła do góry na jakimś kamieniu to sama nigdy nie wróciła na swoje miejsce i trzeba było nacisnąć nogą. Jak się nie widziało to sypało ziarno na glebę. W drugą stronę to samo czyli jak siewnik w miękkim piachu szedł głębiej to redlice nie szły do góry tylko siały ziarno 10 i więcej cm. w glebie. Zrobienie próby kręconej to była mordęga i kalectwo. Wszelkie śruby na klucz lub motylki żeby odkręcić-dokręcić wymagały siły i spokoju. Opuścić korytka do próby to samo. Wymiana kółek wysiewających ze "zbożowych" na te do rzepaku wymagało tyle pracy i nerwów, że dzięki temu rzepak siałem pierwszy i ostatni raz w życiu. Kiedyś jeszcze później siałem rzepak jary, gorczycę i inne drobne nasiona ale to już pneumatycznym siewnikiem a tam przejście z grubych na drobne oraz próba kręcona to maksymalnie 5 min i to jak się mówi z palcem w d*pie. Z tego co pamiętam to jeszcze bardzo mała skrzynia nasienna i tyle w środku wystających blach oraz śrub,że każdy worek przy nasypywaniu był porwany a były to czasy gdzie każdy worek był na wagę złota...a i jeszcze konstrukcja, wykonanie i działanie znaczników to totalna porażka...i jeszcze sobie przypomniałem,że mój miał plastikowe teleskopowe rury nasienne, które łamały się na potęgę.

Sprzedałem ten złom chyba po dwóch, może trzech latach i tak jak pisałem ze dwa lata siałem "lejkiem" z dużo lepszymi efektami plus zero nerwów i pokaleczonych palców. Później kilkuletnia przygoda z pożyczonym pneumatykiem i w końcu kupiłem swój z 15 lat temu i dla mnie to jest jedyna sensowna opcja. Mój Vicon to praktycznie taki Accord https://www.olx.pl/oferta/siewnik-accord-CID757-IDuRmyR.html#43297c3c1d

Są tacy co chcą więcej za Poznaniaka lub Meprozeta. Co jest lepsze a co gorsze to już niech każdy sam oceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj