Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9244

OK, dzięki, dawno to czytałem i uleciało z pamięci.

Co d agregatu (zestawu siewnego) o szerokości 3m - sąsiad kupił MF 3090 107KM i jednym z powodów sprzedaży ciągnika był fakt, że w aktywnym 3m zestawie nie dawał sobie rady. A 2,5m znajomy ciąga nawet Fortschrittem 323 bez problemu, jest sporo lżejszy, właśnie z siewnikiem Fiona.

Z rzeczy niezbędnych w siewniku uważam ścieżki i znaczniki oraz skrzynię z dużą ilością przełożen (np Isaria ma 4x18). Natomiast sama skrzynia olejowa w używanym siewniku jest trudna do zweryfikowania , czy jest sprawna.

 

https://www.olx.pl/oferta/amazone-d8-special-CID757-IDpT6nf.html#ff7dd44ef9

Tego ogłoszenia jeszcze nie widziałem.

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Do siania mam 30 ha plus może drobne usługi.

2,5 metra mi wgl nie pasuje ma 18m opryskiwacz,cieżko zrobić ścieżki no i wydajność obrabiając pole po pracy czy po szkole liczy sie wydajność 

Widziałem tą amazone nie ma znaczników i widać że zmęczona życiem.Wiem jestem wymagający ale chce już coś kupić na dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19723

Kolego mam zestaw 2,5 m obsiewam nim w tej chwili ok 40ha + jesienią prawie tyle samo na usłudze.Wydajność??na dłuższym kawałku 2ha/h, średnio 1,5ha/h przy 8l/h.

Co do siewników z doświadczenia Wam powiem ,że amazonka jest ciut przereklamowana.Nie jest to zły siewnik ale ma swoje wady, wg mnie duuużo lepszym siewnikiem są siewniki Hassia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19723

każdy robi jak uważa za stosowne, ja zdecydowałem się na 2,5m mogłem wziąć do tego cięższy agregat, mogę jechać szybciej co przekłada się na lepsze doprawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Jak na belkę 15m może być dobry 2,5m siewnik?

 Przecież ścieżki musisz dzielić na dwa przejazdy tzn 3 i 4 przejazd.  Dojedziesz lub odjedziesz i gnieciesz zboże, a ścieszka stoi jak dziewica nie ruszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

To tak jak 3m na 18m.

Lepiej zrobić delikatnie krzywo jak pózniej latac po polu i szukać gdzie trzeba jechać

Edytowano przez hardkor113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

pierwszy przejazd robi polową siewnik ai pozniej juz cały czas lecisz :)

to tak jak przy 3 metrowym robic sciezki na 12 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Kolego mam zestaw 2,5 m obsiewam nim w tej chwili ok 40ha + jesienią prawie tyle samo na usłudze.Wydajność??na dłuższym kawałku 2ha/h, średnio 1,5ha/h przy 8l/h.

Co do siewników z doświadczenia Wam powiem ,że amazonka jest ciut przereklamowana.Nie jest to zły siewnik ale ma swoje wady, wg mnie duuużo lepszym siewnikiem są siewniki Hassia

to jakie są wady wg cb w amazonce ??? chętnie po czytam albo może polskim typowym poznaniakiem nie siałeś :D


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

Więc tak panowie tu mamy okaz z niemiec zabrany prosto z pola handlarz nawet nie wie jakie ciśnienie w sumie nic nie wie za te pieniądze jeździ i nawet odpala  ^^ 
https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-fortschritt-323-CID757-IDqTjCn.html

Ten okaz jest umazany na czerwono ma założony silnik ifa 4 i kabine od 323a ale to 303 ogólnie lepiej tego nie brać i uważać bo sprzedający mocno zachwala

https://sprzedajemy.pl/sprzedam-ciagnik-placiszewo-e30984-nr54281663 

w sumie nie wiem kiedy ci uczciwi sprzedawcy ( handlarze ) pojmą że skończył sie czasy kiedy ludzie workami przynosili pieniądze i brali bo jest do wzięcia już ktoś wcześniej tu o tym wspominał ze 2 strony temu 

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-mtz82-CID757-IDndneo.html
a tu pan ma okaz 3000 mth od nowości kupił od pierwszego właściciela  w  połowie rozmowy się  z nerwicował i rozłączył rozmowę :P być może zbyt szczegółowy  zestaw pytań  
to tak z tego czym sobie nie warto głowy zawracać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18
12 godzin temu, Tomasz78 napisał:

nie narzekaj na poznaniaka ,az tak zły nie jest

co myslicie o takim ferdku ?

http://tractors.wikia.com/wiki/IMT_549.4_WD

No co by tu powiedzieć jest to po prostu Mf 255 u nas 3512 tylko ma przedni u nas wychodził jako 3514  https://www.google.pl/search?q=3514&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiq1NeauZjYAhUE6KQKHccUBT8Q_AUIDCgD&biw=1600&bih=769
ogólnie bardzo sobie chwalą tą wersje podejrzewam że większość części  od naszego będzie pasować  jak nie wszystkie bo podstawą  jest 255 imt też pracował na licencji Massey ferguson 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

@arkady12 ten pierwszy forsz z kocierzewa to od gościa co pod różnymi nickami na olx ma kilkadziesiąt ogłoszeń, lokalizacje Łowicz, Wejsce, Kocierzew, ma wszystko, wszystko niby w dobrym stanie, a na żywo raczej różnie, jak się trafi, z reguły duża cena-stan tak sobie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

tak też wyglądało z rozmowy taki mundrolek co to on nie ma mas itp... Naprawdę panowie uprzedzam i kolega bratrolnika tez w temaciee bardziej może niż ja  nie warto jechać w sumie nie zależnie po jaka maszynę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19723
22 godziny temu, Dominik1994 napisał:

to jakie są wady wg cb w amazonce ??? chętnie po czytam albo może polskim typowym poznaniakiem nie siałeś :D

Kolego siałem poznaniakiem z 86'roku ojciec był jego pierwszym włąścicielem......

amazonkę mam już parę łądnych lat i na minus

waga

przestawianie trybów drobnego wysiewu

hassia dużo lżejsza , przestawienie do wysiewu drobnonasiennych zajmuje 5 sekund

Moja amazonka do d7 special II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma napisów ,a nie bardzo rozróżniam . To jest ta starszego typu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sintia
      Získání dokumentů EU, pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a lodního průkazu je s naší pomocí snadné. Nabízíme rychlou a efektivní službu, díky které získáte dokumenty, které potřebujete, během okamžiku. Kontaktujte nás https://continentaldocs.com/cs/
      Telegram: @ChooseAn
        E-mail: minskoert@gmail.com
       
    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj