Skocz do zawartości

Polecane posty

pawel885    376

nooo, ceny coraz ciekawsze ... ale to dlatego że: "panie bo dobra maszyna" to jest nic bo on ma 7 lat a jak traktor jest z 78 i wołają 28 tysięcy " zadbany egzemplarz"  jeden z tych co Niemka pod spódnica trzymała. Oczywiście ja nie mowie, że za darmo ale relatywną cenę. Jakiś czas temu wklejałem link do ltz 2001 rok 900 mtg czyli że co był kupiony dla ozdoby?  jak napisałem  do gościa to powiedział że on jest pierwszym właścicielem kupił go nowego a traktor pracował na 3 ha :) kto kupuje taki traktor na 3 ha i to nowy ? 

suma wypocin moich jest taka - bez takich ogłoszeń było by zwyczajnie nudno ;)

Ruski sprzęt był obrzydliwie tani, kiedyś za starego C328 znajomy kupił 2 letniego jumza , za przyczepe d47 kupiłeś dwie ruskie wywrotki.... 

stuart    37

@up właśnie dzisiaj myślałem o tym jak dużo polaków kupuje polskie maszyny DEDYKOWANE NA RYNEK WSCHODNI a porównuje je z tymi zachodnimi. Kup pan made in Poland z dedykacją na rynek zachodni i porównuj jakość/cena z zachodnimi. 

cyprian1219    364

No to tu cie zaskocze bo nie było nic made in poland dedykowane na rynek zachodni...
Tylko eksportowe "edycje limitowane" krajowych...
I nie słyszałem żeby polska coś tłukła dedykowanego na wschód. Tłukli dedykowane na kraj, a że komunizm to co innego.

pawel885    376

Eksportowe ciągniki spełniały jakieś normy i tyle, krajowe były składane na sztukę aby ilość części się zgadzała. Wszystko się zużywa, traci wymiar i jak np wałek rozrządu już z fabryki nie miał wymiaru to eksportowy dopiero po 2tys mth miał wymiar nowego na kraj... To samo inne części. W FSO było to samo, pod koniec produkcji FSO 1500 żeby spasować błotnik do nadwozia trzeba było przymierzyć z 10 bo każdy inny

stuart    37

Mam na myśli czasy współczesne. Przepraszam że tak odbiegłem od tematu. :) 

A kiedyś to było tak: co dobre to na eksport a co ma jakieś nie dociągnięcia zostawało u nas. Tylko po to by pokazywać innym patrzcie jakie mamy dobre produkty...

Mikruss    57

To tak jak mechanik sie smije z ojca bizona ze chyba na eksport byl szykowany a trafil przypadkiem nasz rynek bo w tym roku konczy 30 lat a od nowości do silnika nie zagladane i grama oleju nie bierze mimo iż troche wykosil juz...

pawel885    376

Trafiały się ciągniki cofnięte z importu - znajomy miał ursusa 4512 - zacinał się podnośnik, naprawił i 14tys mth miał jak go sprzedał

cyprian1219    364
Napisano (edytowany)

Ciekawy prototyp. Ciekawe czy po za maską są jakieś różnice których nie było we wcześniejszych i których nie wprowadzili potem. Ciekawi mnie tylko oznaczenie niby 1152 a ma przodek, myślałem że tylko te z końcówką 4 mają przodek...
Wiek ktoś czy tam jest silnik martina czy jaki?

Edytowano przez cyprian1219

pawel885    376

Silnik Cummins, skrzynia 40x40, podnośnik 8000kg,.... :)  Znając życie różni się tylko blachami/lampami, to nie jest prototyp bo był produkowany , to protoplasta serii XX34 - pewnie zts w naszych blachach bo jeszcze nie mieli praw do ich masek tak jak pierwsze ursusy 4512/14 

izydor6280    464
Napisano (edytowany)

napęd zapewne dołożony, świeże gumy przy 1.5tys. mth  :huh:

te prototypy powstawały w Martinie, więc mogli wstawić tam swój silnik i jeśli mnie pamięć nie myli to tu była synchronizowana skrzynia i dużo wydajniejsza hydraulika, co za tym idzie lepszy udźwig na TUZ

Edytowano przez izydor6280

Panowie co warto amazone siewnik do nawozow zaf 803 albo 603 prosze o opinie o użytkowanie jak z wysiewem i z trwałością siewnika. Czy moze lepszy jakis innej firmy cos do 3 tys mnie interesuje.

cyprian1219    364

Silnik Cummins, skrzynia 40x40, podnośnik 8000kg,.... :) Znając życie różni się tylko blachami/lampami, to nie jest prototyp bo był produkowany , to protoplasta serii XX34 - pewnie zts w naszych blachach bo jeszcze nie mieli praw do ich masek tak jak pierwsze ursusy 4512/14

...a śmiechom nie było końca... Zatrzymajcie te karuzele śmiechu... Koń by sie uśmiał. No śmiesznyś w cholere.

Dzięki za wniesienie dużo do temu, za kompleksową i szczegółową wypowiedź gdzie poświęcając swój czas i posługując się pewnym źródłem dokładnie opisałeś dane techniczne owej maszyny a także producentów jej podzespołów.

A tak na serio to za***isty model seryjny jak mało kto o nim słyszał i mało kto go widział. Pewnie taki sam model seryjny jak 1414s... A żeby prototyp był prototypem a nie tylko projektem musi być najpierw wyprodukowany... I nie, nie musi być taki sam, może na przykład mieć całkiem inny silnik martina nie stosowany w seryjnych. Na przykład. Takich rozbieżości może być kilka A NIE MUSI.

maromar    13

widziałem ją, generalnie facet ma sporo "gratów", ma też kilka nowych maszyn (kilkuletnich nieużywanych) w dobrej cenie, m.in. kosiarki alka, prasę unię, reszta nieszczególna..

cyprian1219    364

synku, żyłka ci zaraz pęknie więc spuść z tonu albo se weź relanium

A ty znowu co masz za problem? Kolejny? Nie podoba sie to trudno...

stuart    37
Napisano (edytowany)

http://agrotrader.pl/oferta/metal-fach-z-562-2006-ID164343.html 
Zadbana i mało używana-komora i wałki.

Blisko 7,5 tysiąca ciągników na olx a tylko 23 jednostki z podobnymi parametrami mają podobną cene
Chodzi mi o to, że niska cena jak na ciągnik 110 koni z XXIw z turem :)

Edytowano przez stuart

daron64    106

Albo jedyny, co normalnie ceni bizona, albo słowo klucz "dobry" w odniesieniu do stanu technicznego :)

Miran    1

Szukam przyczepy samozbierającej,platformy jednoosiowej w miarę długiej na dobrych oponach w woj.lubelskim.

benio1967    22

w jakiej cenie cię interesuje-ma być całkowicie sprawna czy tylko potrzebne samo podwozie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się