Polecane posty

daron64    4258

Wiesz, żeby byli pewni swego, to można nie kombinować z wymaganiami. Ale jak nie są, to pozostaje albo przyjąć, że ktoś może okazać się lepszy, albo robić dalej filmiki, z których nic nie wynika.

Jakoś klienta trzeba przekonac. Chyba, że jedyna zaleta ma być cena (nie wiem jak te ciągniki kosztują)

Chyba, że zrobili już porównanie z xx ciągnikami i nie wypadło za dobrze i pozostały takie porownania

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
24 minuty temu, daron64 napisał:

Część komentarza korbanka odnośnie filmu, że nie chodziło im o porównanie tych ciągników tylko o to.

"gdy nadchodzi pora na zastanowienie się czy remontować swój stary ciągnik, czy może kupić nowy"

 

Też tak macie, że jak przychodzi pora na remont starego ciągnika to sobie myślicie "albo ch*j, idę kupię nowy"?

 

 

remont jest opłacalny wtedy gdy wiemy że po remoncie będzie chodził a nie że jest na tyle wypracowany że dokładanie do niego to jest podtrzymywanie trupa i wydawanie tego co mogło by być np ratą a ekonomicznie może to wychodzić drożej 

14 minut temu, daron64 napisał:

Już pomijam, że nawet na forum dużo ludzie pisali, że powyżej tych 1800-1900obr spalanie wzrasta niewspółmiernie do, jakby to ująć -uzuskanego czasu(?), a tam korbanek mówi, że jechali ok 2000. Ciekawe czy było to 2000, a może niecałe 2100? Nawet u sibie na swoim zlomku jak pierwszy raz pojechałem nim orac i pedał w podłogę, to wyszło 20l(nawet ciut więcej), a później jak starałem się trzymać go w ryzach, to koło 18.

Uważam, że jak chcieli pokazać jaki to fajny ciągnik, to można to było zrobić lepiej. Kuzwa, z ich kasa to bym najpierw pojechał oboma w pole, założył dla ursusa odpowiednie opony,sprawdził dokładnie wszystko i jakby wyszło że jest oszczędniejszy i szybszy, to wtedy zebrać ludzi, przy nich wszystko dokładnie pomierzyć - pole, dać każdemu miarkę, żeby sobie głębokość sprawdzil itd itp. Wtedy miałoby to sens. Moim zdaniem. Nie dość, że zrobiliby reklamę ciągnika, to jeszcze event promocyjny dla firmy. A tak to taki filmik kierowany do niewiadomo kogo. Chyba, że mają swoich potencjalnych klientów za debili.

generalnie to chyba główną zaletą arbuza jest to że ma więcej biegów i są chyba że ursus ma skrzynie 16/8 lub 12/6 a arbuz 30/30 co już czyni jego przewagę bo może lepiej dobrać przełożenie, z resztą nie wiadomo czy w 1634 nie jechał na za niskim biegu, po za tym należy uwzględnić zużycie ogumienia możliwe inne szerokości, oraz konstrukcje silnika, jeszcze patrzmy na to że orały one 2 inne kawałki pola, bardziej miarodajne by było podpięcie tych samych pługów z tymi samymi nastawami i żeby orał jeden za drugim wtedy gleba by była bardziej porównywalna, a co do spalania to nawet konstrukcje które dzieli 40 lat to 20 procent w spalaniu to nie jest dużo a jeszcze utrzymanie takiego ciągnika powinno być tańsze mimo różnicy w spalaniu i jeszcze cena 

 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomorzanin1222    117

Mam pytanie uprawia ktoś może ostropest  plamisty,jakie to ma wymagania glebowe gdzie można kupic siew jakie nawożenie i czy są firmy które to skupują?.Prawda to że dziki i sarny tego nie rusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
23 minuty temu, igor10246 napisał:

remont jest opłacalny wtedy gdy wiemy że po remoncie będzie chodził a nie że jest na tyle wypracowany że dokładanie do niego to jest podtrzymywanie trupa i wydawanie tego co mogło by być np ratą a ekonomicznie może to wychodzić drożej 

Jak kogoś nie stać utrzymać nawet stary ciągnik w dobrym stanie to nie będzie go stać na nowy. I jeszcze-jesli ktoś zaniedbał starą, wytrzymałą technologię z przed 30 lat tak że nie opłaca się remontować, to i nowego ciągnika w dobrym stanie nie będzie potrafił utrzymać

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

fajnie pięknie na tym yt te filmiki, orzą te piaski albo czarnoziemy gdzie trzydziestka śmiga jak perszing pokażcie orkę na cięszkiej glebie ten arbos wysrał by tłoki w tym pługu albo spalił cysterne ropy na hektar a tutaj francja elegancja wychodzi na to że jak będzie sześciocylindrowiec to będzie z dziesięć skib targał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
57 minut temu, Pomorzanin1222 napisał:

Mam pytanie uprawia ktoś może ostropest  plamisty,jakie to ma wymagania glebowe gdzie można kupic siew jakie nawożenie i czy są firmy które to skupują?.Prawda to że dziki i sarny tego nie rusza?

w okolicy był ale już się pozbywają ... jeden posiał połowę ornego tym , zwierz nie wejdzie ba sam nie wejdziesz jak nazwa wskazuje i to z rodziny ostów to podobne , kosił kombajnem tylko suche aby było albo dosuszać herbapol podobno skupuje , jak się uda to opłacalne (w mokry rok ciężko o suche) . Teraz tego nie sieje a posiał po tym łubin to ten ostropest go zagłuszył ... 

 

1 godzinę temu, igor10246 napisał:

Uważam, że jak chcieli pokazać jaki to fajny ciągnik, to można to było zrobić lepiej.

To reklama nie była celem testu 😆 i tyle w temacie nawet jak ten Arbos spalił te 8 litrów x2 to 16 l/ha ale Ursus spalił (z filmiku widać) 9,5 l x2 to 19 l/ha a nie 20 .

Jakby to był test to by jeden jechał od początku do końca z dwa razy -kółka , potem drugi tak samo , a nie kawałek w 1/4 dzielili , inne warunki -ziemia albo i nawet długość pasa orki .

A co do testów polowych kiedyś kolega a dokładniej ojciec jego  miał Ursusa 1224 i przymierzał się do Kuboty, dostał na testy niestety w glinie przy swojej masie poległa nie uciągnęła pługa co był z 1224 i po teście i co ważniejsze zakupie nowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
3 godziny temu, hardkor113 napisał:

Panowie kupie czeska kosiarke rotacyjna na 4 bebny. Widzial gdzies ktos takie cudo?

Widział ................na złomie

2 godziny temu, bratrolnika napisał:

Pewnie

A potem zaglądam na konto, spuszczam głowę, zawijam rękawy i biorę klucze...

Ostatnio kolega mówi,ze do 1 w nocy gnój wywalał od byków  pytam go skąd miał chęci i siłę po całym dniu kopania pyrów a on

ZAWIEŚ SOBIE NA PODWÓRKU BIAŁĄ TABLICE A ZOBACZYSZ JAKĄ BĘDZIESZ MIAŁ ZAJEBISTĄ MOTYWACJĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
Dnia 20.10.2019 o 21:10, Wiesi0 napisał:

Jest moc

to jak ,ten pali 10-12 l/ha a u Korbanka w teście 20l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Białą tzn. reklamę ue ?

2 minuty temu, soltys48 napisał:

Widział ................na złomie

Ostatnio kolega mówi,ze do 1 w nocy gnój wywalał od byków  pytam go skąd miał chęci i siłę po całym dniu kopania pyrów a on

ZAWIEŚ SOBIE NA PODWÓRKU BIAŁĄ TABLICE A ZOBACZYSZ JAKĄ BĘDZIESZ MIAŁ ZAJEBISTĄ MOTYWACJĘ

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, witejus napisał:

to jak ,ten pali 10-12 l/ha a u Korbanka w teście 20l/ha?

Tego to katują troszeczkę ale chodzi i będzie chodził tylko ursusy w turbo lubią 1,7 do 2tyś obrotów,wtedy mają kopa a wkręcają się do 3tyś jakieś te turbo takie ze dopieru od 1,5 ciągnie ale ma prawo palić wiencej no bo stara technologia i duża pojemność.Ale jaka wytrzymałość na katowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049
3 godziny temu, hardkor113 napisał:

Panowie kupie czeska kosiarke rotacyjna na 4 bebny. Widzial gdzies ktos takie cudo?

kiedys widzialem u znajomego- chyba nadal nia kosi😛

11 godzin temu, jahooo napisał:

U mnie już nie jeżdżą tacy naciągacze, bo ludzie zaraz dzwonili na policję i szybko się fama rozeszła, że okolica trefna i można się naciąć.

u mnie  byl taki niedawno-mlody chlopak, kamizelka firmy strabag, rejestracja wroclaw-wyglada w miare-ale niedawno czytalem tutaj o bajce- wymiana sprzetu i kierowniczka chce sprzedac- wiec go pogonilem , najlepsze ze zapytal czemu mu kazalem sp.....😛


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, hardkor113 napisał:

Panowie kupie czeska kosiarke rotacyjna na 4 bebny. Widzial gdzies ktos takie cudo?

Musi być czeska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup sobie dyskówke taką jak ja mam.Nie trzeba przewracarki potem no chyba jak popada lub na siano ,a mam pottinger hit i wcale nie używam.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Koło wieloryba to nawet nie leżało, szukają głupich i naiwnych żeby tylko sprzedać jakieś badziewie dla zysku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Thomas2135 napisał:

3 godziny temu, hardkor113 napisał:

Panowie kupie czeska kosiarke rotacyjna na 4 bebny. Widzial gdzies ktos takie cudo?

Musi być czeska?

Musi byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja powiem ze ursus wypadł dobrze to tak jakby porównywać dużego fiata do samochodu współczesnego gdzie fiat palił 15L a dzisiaj 6L

Nie zgodzę się tylko z szybkością pracy bo 20 wiencej i tona wiencej.

Ale ze pali mniej to na pewno bo mniejsza pojemność,większe lub wiencej zaworów,zmienna geometria turbiny,wtryski inne pracujące pod większym ciśnieniem robiące lepszą mgiełkę.

I wyszła tak mała różnica gdzie do tego ten ursus ma na pewno parę tyś mth a z wiekiem spalanie rośnie a ten nowy wszystko pracujące jak należy.

A kto wie jeszcze, doliczyć ADBLUE ile tego bierze bo nie wiem to wyjdzie tyle samo.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale ile biorą tego ad blue, bo zbiorniki nie małe a cena tego 3,7zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na zbiornik paliwa zużywają chyba zbiornik adblue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

nie wiem jak to jest w ciągnikach, ale w aucie dostawczym na 3 lata jazdy i 70tys.km przelotu adblue dolewaliśmy dwa razy do pełna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj