Polecane posty

jacek1296    1682

Powiem wam tak po 1 mówicie jak ciężko miały te traktory ale na gliniastych ziemiach, a ja mam piachy jak wspominałem V-VI klasa, poza tym skoczek grubery na sprężynie są cięższe więc to też dodało opór. Po 2 na olx i allegro są na sprężynie ale 3m, 2,6 m nie znalazłem, mówię o zachodnich oczywiście. Nawet jakby były to by kosztowały ponad 10 k a to za drogo. Po 3 pisałem z autorem filmu czyli z Danielem i on mi napisał że robił na 15 cm przy prędkości 11,2 km/h, (wspomnę że mamy podobne gleby z tym że on ma IV-V a ja V-VI) i mówił że ta głębokość to był max dla jd. Nie ukrywam że się z wami po części zgadzam, bo sam poważnie myślę nad 2,6 m, ale patrzę też przyszłościowo bo wokół mnie jest kilka małych gospodarstw, szczególnie jedno które sąsiaduje z nami i się wogóle nie rozwija, ma tylko jeden traktor tata mówi że to jakiś bardzo stary zetor, do którego prawie żadna maszyna nie pasuje i wypożyczają maszyny od brata, więc jakby kiedyś zrezygnowało to może bym od nich kupił ziemię i bym nie musiał zmienić maszyn. Na razie mam 16 ha pól. A i zapomniałem ja nie mam kamieni mam pług 4 zagonowy wiraxa na kółkowym i nigdy mi nie zerwało zabezpieczeń.

 

Na symulatorze farmy może takie wartości były, ale na pewno nie na tym filmie.

Czemu się uparłeś uparłeś na zachodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Nie w symulatorze farmy tylko pytałem się Daniela, sam do niego napisz jak mi nie wierzysz, chyba że mam Ci zrobić screena rozmowy...

Ponieważ używane zachodnie są tańsze bo za 8,5 k mam ładnego lemkena, a ta kwota to górna granica  nowy polski np madam na 6 łap 2,6 m na kółkowym kosztuje już 11 k. Poza tym zachodnie są lepsze i lżejsze.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

Nie w symulatorze farmy tylko pytałem się Daniela, sam do niego napisz jak mi nie wierzysz, chyba że mam Ci zrobić screena rozmowy...

Ponieważ używane zachodnie są tańsze bo za 8,5 k mam ładnego lemkena, a ta kwota to górna granica  nowy polski np madam na 6 łap 2,6 m na kółkowym kosztuje już 11 k. Poza tym zachodnie są lepsze i lżejsze.

 

Ja swój musiałem obciążyć  betonem bo był za lekki , na tym filmiku to on tylko drapie,szkoda czasu i paliwa, jak bym miał tak robić to już lepiej kultywator

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Ja na mojego 2.2m zawsze dokładam 240kg obciążników bo bez tego nie ma szans żeby w ogóle wszedł w ziemię, bez tego tylko drapie po powierzchni, nie wiem dlaczego tak jest, ale żałuję że jest taki lekki, ale tak wiem, ty masz piachy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Czyli uważacie że te smaragdy są za lekkie? Przecież wszyscy na af zachwalają jak one idealnie uprawiają, a nie widziałem żeby ktoś dociążał je. Właściwie to przekonaliście mnie do 2,6 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaslukas    65

chłopie kup se na co ojca stać ale nie zawracaj tym d*py na forum w temacie który temu nie służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Taka wyszła z tego dyskusja ja się tylko pytałem co sądzicie o tych dwóch gruberach z linków i czy case da radę. Wiesz ja wiem że ty masz to w gdzieś ale dla mnie to jest bardzo ważne żeby się w coś nie wpakować i nie żałować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Kolego mfek3060 obejrzyj sobie ten test RPT, no chyba że go już widziałeś.

-Zastanów się dobrze bo możesz żałować późniejszego zakupu. Tak jak koledzy wyżej też, uważam że duża waga takiego agregatu, wcale nie jest jego wadą. Osobiście trochę Cię nie rozumiem, dlaczego wolisz stareg prawie 20 letniego lemkela, niż nowego mandama który jest na podzespołach lemkela. Znam kilku właścicieli tych agregatów, i są z nich bardzo zadowoleni. A różnica w cenie między nimi nie jest przesadnie duża. Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Sam się poważnie zastanawiam czy nie brać nowego mandama, ale nie wiem czy dla taty 11 k za 2,6 m nie będzie za drogo, bo tyle kosztuje na kółkowym. Miałem upatrzonego lemkena za 6,7 k 2,6 m. Poza tym czytałem w galerii pod zdjęciami o tych smaragdach jakie one są wspaniałe. Poza tym taki stary Lemken chyba dłużej wytrzyma niż nowy polski chyba że się mylę...

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Ja piszę o tym co widzę na pokazanym przez Ciebie filmie, a nie o tym, co ktoś powiedział. Poza tym JD( czy jakikolwiek inny) 95km po zagłębieniu 2,6m grubera na 15cm pojedzie max.8km/h i nie ma opcji, żeby pojechał szybciej. Chyba, że będzie go ciągnął drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Czyli mój ciągnik z 2,6 m poradzi sobie i będę mógł jechać powyżej 10 km/h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

przecież taki agregat to prosta konstrukcja, więc dlaczego nie patrzysz na nowe w kwocie którą możesz przeznaczyć ?

nie jestem w temacie cen, ale chyba AM czy tolmet 2.6 będzie w cenie do 9tys., a oba godne polecenia


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ponieważ wolę lepsze bardziej sprawdzone konstrukcje, czyli mandam lub unia, spytam się taty może zgodzi się wydać więcej na nowego, bo to nie jest tak że nie ma więcej kasy, tylko tyle chciał wydać. A jak nie to smaragd. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9236

W teście RPT mówią wyraźnie, że z 2,2m Mandam ciągnik 105KM nie osiągnął wymaganej przez producenta prędkości roboczej 12km/h na głębokości pracy 10-12cm, z dociążonym przodem (400kg).  Więc ja bym się dobrze zastanowił nad 2,6m - jedna łapa więcej.

Kupno używanego agregatu to loteria. Dobrego nikt się nie pozbywa - zazwyczaj jest jakiś problem, o którym sprzedawca na pewno nie powie. Materiał po 20 latach pracy tez ulega zmęczeniu , odkształceniu itp.

 

Mam takie słuchawki - po całym dniu głowa boli od tych słuchawek, a hałas tłumią średnio. Poszukaj droższych, markowych, jeśli chcesz osiągnąc jakiś efekt. Tzn niekoniecznie droższych, ale jakiejś firmy, która produkuje sprawdzony sprzęt - 3M, Stanley itp.

Ja mam obecnie http://allegro.pl/nauszniki-ochronne-sluchawki-wytlumiajace-do-kosy-i5867598827.html - podobne do tych, tylko firmy Yato , lepiej tłumia i nie ściskają głowy jak obcęgi.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A co Wy robicie gruberem na 15 cm? Uprawa pozniwna max 10 cm ale widzę ze niektórzy mają swoją wiedzę i innej nie przyjmują . Co do mocy ciągnika to ursusa i Zatora nie porownujcie do case czy innego zachodniego bo to całkiem inne przeniesienie mocy na kola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9236

Jeśli ograniczasz pracę gruberem tylko do uprawy pożniwnej, to twoja sprawa. I nie wiem, czemu się tak rajcujesz "zachodnimi" ciągnikami - wiele z nich na polskim rynku to biedne wersje , wobec których nowy Ursus czy Zetor nie mają się czym powstydzić.  A jak kogoś stać na ciągnik za 300 tysięcy, to nie debatuje nad używanym gruberem.  W testach była własnie uprawa pożniwna w zakresie 10-12 cm i przy 85KM szału nie było, a przy 105 o dziwo też nie lepiej. 

Pokora to cnota , bo człowiek powinien uczyć się przez całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

W teście RPT mówią wyraźnie, że z 2,2m Mandam ciągnik 105KM nie osiągnął wymaganej przez producenta prędkości roboczej 12km/h na głębokości pracy 10-12cm, z dociążonym przodem (400kg).  Więc ja bym się dobrze zastanowił nad 2,6m - jedna łapa więcej.

Kupno używanego agregatu to loteria. Dobrego nikt się nie pozbywa - zazwyczaj jest jakiś problem, o którym sprzedawca na pewno nie powie. Materiał po 20 latach pracy tez ulega zmęczeniu , odkształceniu itp.

 

Mam takie słuchawki - po całym dniu głowa boli od tych słuchawek, a hałas tłumią średnio. Poszukaj droższych, markowych, jeśli chcesz osiągnąc jakiś efekt. Tzn niekoniecznie droższych, ale jakiejś firmy, która produkuje sprawdzony sprzęt - 3M, Stanley itp.

Ja mam obecnie http://allegro.pl/nauszniki-ochronne-sluchawki-wytlumiajace-do-kosy-i5867598827.html - podobne do tych, tylko firmy Yato , lepiej tłumia i nie ściskają głowy jak obcęgi.

Ale pamiętaj że ja chcę brać na kółkowym zabezpieczeniu a to ponad 100 kg mniej, poza tym on miał ciężki wał pierścieniowy a ja chcę standardowy czyli rurowy, taki agregat od mandama waży 954 kg, a od lemkena smaragd 7- 588 kg bez wału, a 9 679 kg bez wału, więc może by mi się udało osiągnąć te 12 km/h.

Ja w filmie słyszę 8-10 cm głębokość.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9236

OK, ale waga ma wpływ tylko na podnośnik i sterowność ciągnika, nie widzę różnicy w pracy z wałem strunowym czy rurowym, a pierścieniowym, opory  agregatu będą w pracy podobne, bo zapotrzebowanie na moc robią głownie łapy z podcinaczem i talerze, wał leci po wierzchu i ugniata, a także utrzymuje głębokośc pracy.

Nalezy jeszcze wziąc pod uwagę, że testy na filmie były robione przy ładnej pogodzie, gdy było sucho i uślizg ciągnika minimalny, a takie warunki nie występują zawsze. Zalecany jest zapas mocy ciągnika, a nie praca na 100% z mizernym skutkiem.

Optymalne zużycie paliwa dla silnika spalinowego występuje przy obciążeniu w granicach 80-90% mocy nominalnej. Długotrwała praca na 100% obciążenia prowadzi w końcu do przegrzewania się silnika.

Ja kieruję się zasadą, że zakupuje się maszyny , które ciągnik jest w stanie agregować na każdym posiadanym polu w każdych warunkach, które mogą mnie spotkać.

Mój MTZ bez przodka jest w stanie na suchym, równym kawałku pociągnąć 5x35 UG  w podorywce czy orce siewnej, ale wystarczy niewielki opad deszczu i nici z orki.  Dlatego ciągam 3x35, bo pojedzie w każdych warunkach na moich górkach.  Tak samo z talerzówką - półzawieszaną można ciągać nawet 3,5m po ściernisku, ale na wiosnę po roli nie da rady. Optymalna to 2,2 czy 2,4m.

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jahoo nie mam nowych ciągników a zetorami jeździłem od dziecka więc wiem coś o nich. Dla pownania mój fiat 780 z 77 roku lepiej sobie radził w polu niż 10 lat młodszy zetor 8145 w super stanie i o 1 tona cięższy którego też mieliśmy kilka lat domu. Teraz mam valtra 6550 i w polu sobie radzi jak mf 3120 którego ma mój brat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9236

OK, ale mówmy o porównywalnych ciągnikach. Dla mnie ciężka seria U to porażka, której nie brałbym pod uwagę. Jak porównam FIata 780 (akurat znam) z MTZ-tem  to w polu zachowuje się podobnie, z tym, że Fiat jest bardziej ergonomiczny w porównaniu do niemodyfikowanego MTZ-ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

OK, ale waga ma wpływ tylko na podnośnik i sterowność ciągnika, nie widzę różnicy w pracy z wałem strunowym czy rurowym, a pierścieniowym, opory  agregatu będą w pracy podobne, bo zapotrzebowanie na moc robią głownie łapy z podcinaczem i talerze, wał leci po wierzchu i ugniata, a także utrzymuje głębokośc pracy.

Nalezy jeszcze wziąc pod uwagę, że testy na filmie były robione przy ładnej pogodzie, gdy było sucho i uślizg ciągnika minimalny, a takie warunki nie występują zawsze. Zalecany jest zapas mocy ciągnika, a nie praca na 100% z mizernym skutkiem.

Optymalne zużycie paliwa dla silnika spalinowego występuje przy obciążeniu w granicach 80-90% mocy nominalnej. Długotrwała praca na 100% obciążenia prowadzi w końcu do przegrzewania się silnika.

Ja kieruję się zasadą, że zakupuje się maszyny , które ciągnik jest w stanie agregować na każdym posiadanym polu w każdych warunkach, które mogą mnie spotkać.

Mój MTZ bez przodka jest w stanie na suchym, równym kawałku pociągnąć 5x35 UG  w podorywce czy orce siewnej, ale wystarczy niewielki opad deszczu i nici z orki.  Dlatego ciągam 3x35, bo pojedzie w każdych warunkach na moich górkach.  Tak samo z talerzówką - półzawieszaną można ciągać nawet 3,5m po ściernisku, ale na wiosnę po roli nie da rady. Optymalna to 2,2 czy 2,4m.

Aha rozumiem, do tej pory myślałem że jak mniejsza waga to mniejszy opór dla ciągnika.

Ale chyba nie powiesz mi że nawet 2,6 m jest za duży? Jaka była ziemia na ty teście? Bo pamiętaj że ja mam bardzo słabe ziemie zarazem bardzo lekkie, w dodatku pola równe jak stół. Przecież do 105 km nie kupię 2,2 m...

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj