mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Leszy    5066

W tym roku jest raczej nadmiar wody wszędzie Nawet piachy mają jej pod dostatkiem. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3241

No tak ale wszystko może być do czasu, niby w prognozach cały czas opady a jednak z tych przewidywanych opadów to i połowy niema w deszczomierzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723
6 minut temu, Leszy napisał:

W tym roku jest raczej nadmiar wody wszędzie Nawet piachy mają jej pod dostatkiem. 

Absolutnie się z tą tezą nie zgadzam. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
45 minut temu, Leszy napisał:

W tym roku jest raczej nadmiar wody wszędzie Nawet piachy mają jej pod dostatkiem. 

Nie powiedziałbym . Przynajmniej u mnie w tamtym roku na 20 kwietnia było więcej wody . I momentalnie do 5 mają wypiło wodę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    333
Agrest napisał:

33 minuty temu, jajonasz napisał:

Żadne zboże po regulatorach nie znosi lepiej suszy, susza i regulatory obojętnie jakie, równa się spadek plonu i to znaczący 

Gdzieś czytałem że retardanty pozwalają lepiej regulować gospodarkę wodną w okresach niedoborów wody.

No ale to pewno diabeł tkwi w szczegóĺach

Też gdzieś czytałem że regulator powoduje pogrobienie ścian łodygi i obniżenie jej wysokości przez co zmniejsza się powierzchnia parowania rośliny a grubsza łodyga dłużej utrzymuje wodę w rosljnie w upalne dni niż cienka i slukla łodyga bez regulacji

Leszy napisał:

W tym roku jest raczej nadmiar wody wszędzie Nawet piachy mają jej pod dostatkiem. 

Nie zgadzam się, faktycznie do marca wody było opór ale w kwietniu spadło u mnie tylko 12l z czego tylko jeden w którym spadło 7l reszta to zbiórka z deszczomierza z kilku opadów. Dodaj do tego upały, silne wiatry i teraz przymrozki. Ziemia się przesusza i to szybko

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1010

Zależy od rejonu, na podlasiu ten rok jest mokry, na kilka działek dalej nie da się wjechać żeby uprawić

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5066
2 godziny temu, Piffpaff napisał:

Nie zgadzam się, faktycznie do marca wody było opór ale w kwietniu spadło u mnie tylko 12l z czego tylko jeden w którym spadło 7l reszta to zbiórka z deszczomierza z kilku opadów. Dodaj do tego upały, silne wiatry i teraz przymrozki. Ziemia się przesusza i to szybko

Ja mam problem wjechać w niektóre kawałki. Łąki tortowe jeszcze nie włókowane. Dawno nie pamiętam takich sytuacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    333

fakt ten rok jest zupełnie inny niż poprzednie ale jak już nie raz pisali ludzie na forum klimat się zmienia i w jednym roku będą warunki idealne w kolejny podtopienia a 50km dalej susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Patrząc po swoich polach to co roku jest bardziej mokro z wiosny, coraz większe koleiny i albo jest śnieg albo ciapa trudno się wstrzelić w przymrozki żeby wjechać z nawozami. Ja chyba redukuje jare zboża na rzecz strąków aby spełnić wymogi zrównoważonej gospodarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

Witam

Zawsze kropiłem na chwasty Chwastoxem turbo 2l na ha

Mam w zapasie chwastox nowy trio i się zastanawiam

Czy podziała on dobrze też na chwasty w owsie tak jak chwastox turbo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2508

Najwiecej było -2 Mazowieckie ale to przez kilka godzin. Uprawy wszystkie wyglądają nieźle na dzień dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy30    18

ja mam zapas jakiegoś Premiera (MCPA) a owsa daaawno nie siałem, psiukne chyba tym ale coś dodać ? czym pryskacie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723

Mrozy przetrwał dobrze.

Myślę czy jeszcze mocznika z siarczanem mu nie dać. Tak z 10%?

Tylko susza na horyzoncie. Dziś 3mm

20240424_123313.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2446
58 minut temu, Agrest napisał:

Mrozy przetrwał dobrze.

Myślę czy jeszcze mocznika z siarczanem mu nie dać. Tak z 10%?

Tylko susza na horyzoncie. Dziś 3mm

20240424_123313.jpg

Chyba zapas wilgoci masz w glebie? A tak poza tym dokarmianie dolistne pozytywnie wpływa na rośliny w okresach suchych, oczywiście nie mam na myśli ekstremalnej suszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3241

 ja w tym roku siałem owies inaczej niż zawsze Ciekawe co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3241
3 minuty temu, 12Pafnucy napisał:

Jak inaczej?

Głęboko i ładnie wzeszedł 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    374

Wczoraj u mnie -6 stopni, nie widać żeby coś się stało w owsie. Niestety zielska pełno, na szczęście od piątku zapowiadają już cieplej to będzie można prysnąć.

IMG_20240424_175502.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj