mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

tytanowyJanusz    3638

CCC skraca też korzeń, a owies lubi wodę więc nie ryzykował bym z tym specyfikiem. Lepiej Moddys moim zdaniem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    333

moddus 0.3l na pierwsze kolanko I stoi do żniw lepiej dołożyć parę zł na lepszy produkt

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3638
4 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Nie jestem specjalista od owsa . Jednoliścienne są czy nie ma w owsie ? 

Ogólnie powinno nie być miotły w owsie, ale w zeszłym roku była plaga z nią i wszędzie rosła miotła nawet w łubinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25738

Ja obawiam się że będzie bo poplon z września tylko płytko stalerzowany i w to zasiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

U mnie znów obawiam się tej Maruny w owsie jak i wyce z Gorczyca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Czarek525 napisał:

Jaki środek polecacie na skrócenie owsa ? Samo ccc wystarczy czy lepiej coś innego zastosować np. modusa?

Ja pszenice jadę antywylegacz + optimus. Zrobię w tym roku próbkę na owsie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67

Ja do oprysku i do zaprawiania używam kubków lakierniczych fajna podziałka plus mieszadło lakiernicze i lux robota

Screenshot_2024-03-08-10-33-09-196_com.android.chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    333

w zeszłym tygodniu sprawdzałem pole pod owies to było mokro dziś po tygodniu wjechałem ciągnikiem i dalej ciągnik siada, glina jednak trzyma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tommii    3

Panowie, dzisiaj posiali mi owies ( C2) i okazało się, że wyszło 150 kg na hektar. Zostawić na próbę czy przesiewać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25738

Ja wysiaĺem 170kg co stanowi około 430 - 440 szt. Byłem w polu to raczej bardzo gęsty będzie.

Jeśli nie był to bardzo gruby owies to obsada optymalna

Jaka odmiana i jaka klasa gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2451
3 minuty temu, Tommii napisał:

Panowie, dzisiaj posiali mi owies ( C2) i okazało się, że wyszło 150 kg na hektar. Zostawić na próbę czy przesiewać ?

Ja bym zostawił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tommii    3

Odmiana Bingo, ziarno dość grube, 3 klasa ziemi. Zostawię i zobaczę jak będzie wyglądać po wschodach. U mnie jest problem z żurawiami, jest ich plaga i wiem, że one zjedzą dużą część ziarna. Przez kilka tygodni będę musial jeździć kilka razy dziennie na pole, a i tak jest je ciężko upilnować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    333

jest opcja jeszcze wsypać w rozsiewacz nawozu najlepiej typu motyl i rozsypa a potem brony ale to już zabawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    340
38 minut temu, Tommii napisał:

Odmiana Bingo, ziarno dość grube, 3 klasa ziemi. Zostawię i zobaczę jak będzie wyglądać po wschodach. U mnie jest problem z żurawiami, jest ich plaga i wiem, że one zjedzą dużą część ziarna. Przez kilka tygodni będę musial jeździć kilka razy dziennie na pole, a i tak jest je ciężko upilnować 

Owies na 3 klasie 🤔toć to będzie wszystko leżało 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25738

Taaa, bo myślicie że owies jest na piachy.

Owies jako roślina o najwyższych wymaganiach wodnych niejako z automatu przypisana jest na dobre stanowiska, tylko u nas przyjęło się by siać na 5 i 6 klasie.

W badaniach coboru można znaleźć wyniki plonowania owsa bodaj z warmińsko mazurskiego na 3 klasie rzędu 11t/ha.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19802
1 godzinę temu, dantur96 napisał:

Owies na 3 klasie 🤔toć to będzie wszystko leżało 😂

Bzdura.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3539

Potwierdzam.

Teraz będę miał na 3. A bywał już.

Nie leżał....aby azotu nie narypac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25738

Proszę, przecierajcie oczy że zdumienia. 

Te rekordy na IIIb

Screenshot_20240308_192047_Samsung Notes.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389
Napisano (edytowany)

Też sieje na 3a 3b i nigdy nie leży, to że ludzie opowiadają bajki że owies to tylko na słabe stanowiska wynika z tego że opłacalność jego uprawy  była bardzo mała, no ale w ostatnich latach to się diametralnie zmieniło.

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    340
Napisano (edytowany)

No jak by tak sypnol te 10 ton z hektara przy tej cenie co jest to w miarę zysk by wyszedł 😃no u mnie to wszyscy owsy to Tylko sieją na piachach. A po tamtym roku przez suszę to z kim bym nie pogadał to z owsa zrezygnował niektórzy to nawet nie mlocili bo nie było co . Ja rok temu z hektara to nwm czy 2 tony omłocilem 

Edytowano przez dantur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71
4 godziny temu, Tommii napisał:

Panowie, dzisiaj posiali mi owies ( C2) i okazało się, że wyszło 150 kg na hektar. Zostawić na próbę czy przesiewać ?

Miałem dokładnie to samo rok temu. Przez złe ustawienie siewnika wysiał mi 150kg też owies drugi rok po centrali, na typowych piaskach, fakt wilgoć była ale zawsze siałem 210kg/ha i muszę Ci powiedzieć że od tego roku sieje max 170kg/ha. Jaki był piękny owies to masakra, 50kg do worka wchodzi spokojnie. Także zostaw i zobaczysz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2261
4 godziny temu, Tommii napisał:

Panowie, dzisiaj posiali mi owies ( C2) i okazało się, że wyszło 150 kg na hektar. Zostawić na próbę czy przesiewać ?

Za dużo masz kasy że chcesz przesiewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    18

Owies posiany na dzierżawach 😁 odmiana Rambo, dostał 150 polifoski 8 soli potasowej 100 i zostało mi 50kg siarczanu mg. To też dałem. 80 N w czystym składniku saletrzak. A dziś już deszcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121

Niedługo będzie miesiąc na jednym polu i siedzi w ziemi nie chce się przebić na zewnątrz zimno jest . Jak się odkryje to kiełki ładne . Ziemia jest sypka wcale nie skorupa zabita . Może na dniach wyskoczą szpilki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj