mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Mateuszmq    22

Przedstawiciel z KWS poleca 3 warianty w owsie ozimym. 1) diflufenikan+prosulfokarb przy 1-3 liściu owsa. 2) diflufenikan+flufenacet 3)pendimetalina. Wariant 2 i 3 od 3 liścia owsa ozimego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Przy pierwszej opcji mam fito w owsie. Trzyma go dosyć mocno. Jak pryskalem to miało popadać, lecz niestety nie popadało.
 

Edytowano przez grzeskw75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Ja pryskałem Boxer 2,5L + Legato 0,3L na ha. Zaraz po siewie. Siałem 02.10 i po około 20 dniach wyszedł na wierzch. Wschody równe i narazie idealnie czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    334

jeśli się sprawdzi to będzie bomba w uprawie, tylko ciekawe jak środek puści miotle na wiosnę to pozamiatane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118
Mateuszmq napisał:

@grzeskw75 jaką dawkę dawałeś?

2 litry boxera i 0,1 legato. Ja go mam zasianego na 5-6 klasie i tam gdzie większy piach bardziej to odczuwa. Jeszcze dodam że zasialem owies 16 września i pryskalem przed trzecim liściem, wtedy było jeszcze sucho, tylko że po oprysku miał przyjść deszcz, ale niestety nas ominął. Myślę że jednak trochę za sucho było i dlatego te fito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13
Dnia 28.10.2023 o 00:13, grzeskw75 napisał:

2 litry boxera i 0,1 legato. Ja go mam zasianego na 5-6 klasie i tam gdzie większy piach bardziej to odczuwa. Jeszcze dodam że zasialem owies 16 września i pryskalem przed trzecim liściem, wtedy było jeszcze sucho, tylko że po oprysku miał przyjść deszcz, ale niestety nas ominął. Myślę że jednak trochę za sucho było i dlatego te fito.

Siałem 2.10 i teraz widać ewidentnie problem po odchwaszczaniu. tam gdzie pojechałem szybciej i mniejsza dawka owies idealnie zielony i nie ma chwastu a tam gdzie była wyższa dawka owies ma przebarwienia.

Boxer 2,5L i 0.3 Legato.

Edytowano przez marjanmeme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Ostatnio trochę zasięgnąłem języka i może to być spowodowane tym jaki nośnik substancji czynnej jest w boxerze i może przez to legato powoduje przebarwienia, ale to już obcykani w temacie herbicydów powinni się wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Jaką odmianę owsa polecicie?
Obecnie mam bingo, ale on ma dużo łuski, Miałem kiedyś nawigatora ale plonował bez rewelacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
Dnia 7.12.2023 o 16:25, michal33554 napisał:

Przy dawce obornika od brojlerów w ilości 25t/ha pod orkę zimową, ile dać azotu na wiosnę pod owies ?

A kto ci ustalił taka chora dawkę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
44 minuty temu, Fugeo napisał:

Jaką odmianę owsa polecicie?
Obecnie mam bingo, ale on ma dużo łuski, Miałem kiedyś nawigatora ale plonował bez rewelacji.

 

U mnie na typowych piaskach najlepiej planował komfort(nwm czy jeszcze dostepny do kupienia). Teraz z nowych odmian moge polecic rambo ale ta odmiana podatna dosyc na wyleganie to najwiekszy minus bo na piachach nie oplaca sie skracac bo jak to mowia "na dwoje babka wrozyla" :) na lepszych glebach moze te wyleganie to nie problem bo skrócić i tyle.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25758

Siał ktoś

Kws Magellan

Refleks

Lion

Jakieś opinie?

Ile max azotu przy założeniu agrotechniki na poziomie A2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
15 minut temu, Agrest napisał:

Siał ktoś

Kws Magellan

Refleks

Lion

Jakieś opinie?

Ile max azotu przy założeniu agrotechniki na poziomie A2?

To chyba sporo osob nastawia sie na owies na ten rok:)

zastanow sie nad figaro, gestosc ma bardzo dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

ja miałem w tym roku perun  gęstość ok ale plon nieciekawy  choć czego można było się spodziewać po klasie 6 i 6z i maju oraz czerwcu  bez deszczu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj