mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Piffpaff    350

U mnie mszyca rzuciła się przed weekendem i miałem dziś oryskac ale wieje że czapkę z głowy zwiewa ale jeszcze wczoraj liście nie były mocno pocięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522

Panowie mam pytanie, owies marnieje z dnia na dzień i doszedłem do wniosku że to po oprysku z ubiegłego roku na kuku , jeszcze wiechy nie wypuszcza czy mogę go ratować RSM , czy to może opóźnić dojrzewanie?


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522

Suszy już nie ma ale niestety była i pozostawiła mocne ślady , w sobotę piękne popadało, teraz też pada co prawda nie wielki ale dobre i to dlatego decyzja o RSM bo on najszybciej zadziała

Orka była jesienią po kuku a podejrzenia na środek kukurydziany dlatego że mam owies na trzech działkach i w tym na jednej nie było kukurydzy w ubiegłym roku i na tej działce jest ok jak na taką suszę, a na dwóch działkach gdzie była kuku owies ginie w oczach

Nie pamiętam czym pryskałem kuku w ubiegłym roku , ale na pewno powschodowy środek 

 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    71

Miałem jednego roku owies po kukurydzy. Też przyszła susza. Też go wtedy u mnie suszyło mocniej niż u innych. 

Moze są jakieś delikatne herbicydy na kukurydzę, że to się udaje ale ja już bym nie zasiał owsa po kukurydzy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7304

Ja zawsze po qq sieję mieszankę i nic się nie dzieje. Qq wyciągnęła wodę do jesieni, może temu susza mocniej rypie 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Ja zawsze po qq sieję mieszankę i nic się nie dzieje. Qq wyciągnęła wodę do jesieni, może temu susza mocniej rypie 

Może miałeś inne środki, tak myślę że u mnie owies był ładny do chwili odchwaszczania czyli negatywne skutki wystąpiły w połączeniu środka po kuku i tegorocznego środka 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2285
20 godzin temu, Marecki2922 napisał:

Panowie mam pytanie, owies marnieje z dnia na dzień i doszedłem do wniosku że to po oprysku z ubiegłego roku na kuku , jeszcze wiechy nie wypuszcza czy mogę go ratować RSM , czy to może opóźnić dojrzewanie?

Jak niby ten rsm chcesz podać?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2163
2 godziny temu, Strongman napisał:

Herbicydy nalistne też mają działanie doglebowe.

Nie wszystkie. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3262

Ale mają co niektóre niby typowo nalistne a na ziemię jak spadnie to też nie rośnie nawet żem pryskał jak jeszcze chwastów nie było i nie wrześli po nalistnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7304

U mnie tylko doglebowka w qq. Ano tak to jest jak się na odpier**l robi i nie zwraca uwagi na następcze rośliny. Ja pilnuję i jeszcze się nie przejechałem 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Panowie szybkie pytanko, zasiałem owies na polu gdzie rosły krzaki od parunastu lat, siane bez zamiaru zbioru , ponieważ słabo uprawiło się pole co za tym idzie nie dawałem żadnego nawozu

Okazało się że owies jest całkiem niezły ale bardzo niski, jest jakiś sens dać teraz ze 100 kg saletry ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522

image.png.5aa8b5b78cc2c0995831d801ca88cffd.png

Od góry zdjęcia owies po kuku , 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3262

Jakiś jasny ,umnie na najgorszej działce 6 klasy wyglonda tak,jakoś przetrwał susze,jeszcze mi chyba sąsiad go przypalił coś na to podobuje.

 

20230613_101812.jpg

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522

A trochę poniżej , to ciemniejsze , to też mój owies uprawiany oczywiście tak samo bo to ta sama działki tylko że tu nie było kuku w ubiegłym roku 

Zdecydowanie za jasny, a łącznie dostał 270 litrów RSM 32 🤦 porażka totalna 

A uj z tym , mam pracę , szef będzie się cieszył bo będę miał motywację do roboty bo z czegoś muszę dołożyć do uprawy 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7304

To ile set hektarów tej qq siejesz, że nie pamiętasz czym pryskałeś? Jak można nie pamiętać 😁 do rejestru oprysków zajrzyj 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302

A po mezotrionie i nikosulfuronie pszenica czy pszenżyto nie choruje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62
19 minut temu, pedro2 napisał:

😁do rejestru oprysków zajrzyj 

A co to takiego ? 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522

Mnóstwo odpowiedzi, ale żeby chociaż jedna była na temat jak ratować ten owies 

 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3262

Według mnie niema już co ratować jak będzie to będzie, i tak ta ukraina i prawdopodobnie i tak będzie tani,zresztą już się kosi,wywalić jakś nawóz i znowu nie będzie padać i nieda efektu ,zresztą już i pużno ,

Najlepiej na przyszłość zasiać wcześniej i odrazu pod korzeń dobrze z umiarem dać puki wilgoć z wiosny jest żeby potem nie ratować.

Pozatym jak dałeś 270 litrów rsm 32 to olbrzymia ilość jak na owies, musi pogłównie I w złe warunki potem I poszło w powietrze,jakbyś dał pod korzeń było by dużo lepiej.

Ja tam jakimś znawco tematu nie jestem ale jak tak piszesz ze nikt się nie odzywa to napisałem jak uważam.

 

Edytowano przez Strongman
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7304
1 godzinę temu, Marecki2922 napisał:

Mnóstwo odpowiedzi, ale żeby chociaż jedna była na temat jak ratować ten owies 

 

A co chcesz teraz ratować? Ratunek dla Ciebie jedyny to pilnować na przyszłość. Ziemniak, burak czy groch i fito po zeszłym roku, ok rozumiem. Ale owies? Tam musiało być ostro namieszane, albo dawka kosmiczna


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj