mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Karollorak93    117

No coś tam kapnęło ale bez szału tyle co wróciłem z opryskiwaczem bo jednak pojechałem pryskać wyszła chmurka nie wiedomo skąd i pokropiło 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    774
1 godzinę temu, Karollorak93 napisał:

No coś tam kapnęło ale bez szału tyle co wróciłem z opryskiwaczem bo jednak pojechałem pryskać wyszła chmurka nie wiedomo skąd i pokropiło 

 

Ja miałem jechać na następne pole pryskać ,ale żona zadzwoniła abym się wstrzymał bo ciemnieje na zachodzie ,była na górce to dobrze było widać ,spadło 5 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62
Przed chwilą, Azor07 napisał:

Ja miałem jechać na następne pole pryskać ,ale żona zadzwoniła abym się wstrzymał bo ciemnieje na zachodzie ,była na górce to dobrze było widać ,spadło 5 l

U mnie w sobotę 10L w środę 2L i dziś 5L tak że narazie nie jest źle 

Kuj-pom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    774

U mnie susza nie dokucza tak jak  innych w zeszły czwartek miejscami rozrzutnik siadał jak woziłem obornik ,ale wiadomo w maju deszcz potrzebny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

Ja mając tak cudowny owies wstrzymuję się ze wszystkim, może nawet kombajn nie będzie potrzebny 

IMG_20220513_194009_HDR.jpg

Jaka przyczyna ? Susza? Czy braki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
17 godzin temu, login napisał:

Witam! Pytanko z innej beczki, czy ktoś może palił owsem w piecu na ekogroszek?

Mieszałem z ekogroszkiem.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
login    7

Możesz coś więcej napisać? W jakich proporcjach? Jak to się sprawdzało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Pali się bdb. Sypalem mniej więcej pół na pół samo się wymieszało. Jak ktoś ma mały dom to można się bawić u mnie jest duży kocioł i dużo metrów to trochę bez sensu bo podajnik bardzo dużo chodził. Ja spaliłem tylko resztkę co była gorszej jakości z 300kg. Palić można bez problemu tyle, że kaloryczność nie powala.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
login    7

Ja właśnie dom mam ponad 200m, w starym budownictwie, kocioł 24kw, ekogroszek na przyszły sezon mam kupiony, ale patrząc na to co dzieje się z cenami węgla zastanawiam się w na przyszły rok nie posiać owsa na cele opałowe. Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Ile spalasz ekogroszku? Ja mam kocioł 30kw. Grzeje dwa domy piętrowke i mały dom obok.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
login    7

Nie powiem, bo nie wiem, teraz instaluje piec na groszek. Do tej pory szło około 5,5t węgla przy słabej zimie, w domu ok 23stopnie plus Woda użytkowa cały rok. Groszku pójdzie więcej pewnie, bo kotłownie wywalilem do pomieszczenia gospodarczego, jakieś 15m rury przesyłowej poszło, także muszę liczyć się ze stratami na przesyle i wymienniku ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

U mnie szło 10t kamiennego i drewno. Grzane w dzień. W zeszłym roku wstawiłem ekogroszek i poszło 7t napalone raz i spokój. Ciepło dzień i noc.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
login    7

I dokładnie o to mi chodzi aby raz rozpalić i co kilka dni popiół wybrać, opału dorzucić, a nie co 3 godziny latać do pieca. Mniejsza, to nie ten temat. Wracając do owsa, jakie odmiany byście polecili na 4 klasę, uregulowany odczyn? Dodam, że w moim regionie 9 na 10 lat susza doskwiera np w tym roku od połowy lutego do teraz spadło ok 20l...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

U mnie w lutym padało. W marcu 0. W kwietniu 20l i od miesiąca 0...  Na 4 klasie to owies będzie fest.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3702

tu nie chodzi o klase ziemi, to nie pszenica że na słabym stanowisku słaby będzie plon. owies lubi mokro- będzie mokro będzie plon

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Dokładnie bez przesady. Na piochu nigdy nie jest za mokro ale jak trochę pada to jest. Na 4 klasie wilgoci zawsze jest więcej niż na 6 więc prędzej urośnie logiczne. 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Ja tam wolę jak jest trochę bardziej sucho, jak leje cały rok. Jak względnie sucho to u mnie są rekordy plonów (mowa o zboczach), jak rok mocno przekropny to ch*j z tego jest. Z wiosny wygnije, i później jest 10 klosow na m²...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
Dnia 14.05.2022 o 17:03, czesio200 napisał:

U mnie szło 10t kamiennego i drewno. Grzane w dzień. W zeszłym roku wstawiłem ekogroszek i poszło 7t napalone raz i spokój. Ciepło dzień i noc.

No to nie żle 

Mam 160mkw dom z lat 70tych i groszku poszło przez prawie 6 miesięcy 2100kg 

W domu 22*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj