mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Strongman    3212

Każdy sieje i ja posieje, oziminy się zregenerowany jednak, rzadkie koło lasów ale zostawiam,owies niezłe mało wymagające zboże ale tanie i bardzo nie chcą brać i to jego wada i staram się siać jak najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
1 godzinę temu, Marglo napisał:

Witam jak faktycznie jest z opóźnionym siewem owsa ? 

Z początku jak zaczynałem to po 20 kwietnia się siało, tyle że większość dla siebie zostawała, to ciężko powiedzieć jak to z plonem dokładnie było. Ale jak jeszcze ojciec gospodarzył to w marcu bardzo rzadko sialismy z tego co pamiętam. Naprawdę jakieś sporadyczne przypadki.

54 minuty temu, Ursus932 napisał:

 

Ja w jarych jadę chwastox trio 👍

Może ktoś kojarzy jakiś oprysk, który bierze złocień? Kiedyś wyczytałem gdzieś, że granat i nim pryakalem. Niby było ok. Teraz szukałem i nigdzie nie znalazłem w info o wrażliwych chwastach, żeby brał tego dziada.

43 minuty temu, Krzysztof81 napisał:

Ja jeszcze w pole nie wjechałem a mam 40 ha do siewu, tak mokro. Dużo zależy jaki region kraju. Jeden sieje na początku marca i owies wychodzi po 2 tygodniach, drugi w połowie marca i po 4 dniach na wierzchu. Różnie bywa. Ja w tamtym roku kukurydze posiałem na początku kwietnia, przyszedł przymrozek i piz*a, a ci co posieli miesiąc później mieli lepszą. Tylko że to Mazury, Suwalszczyzna to specyficzny mikroklimat ale ogólnie nie trzęś portkami bo jeszcze jest czas.

Wczoraj po terenie jeździłem, to na odległości kilku km między wioskami w polu potrafiła być różnica taka, że jedni siali i się kurzyło, a u drugich było widać że błoto, że buys buty zostawił.

39 minut temu, Belaruss820 napisał:

Wczoraj posiałem prawie 4,5ha owsa. Dzisiaj jeszcze 1,7ha i narazie koniec. Zostanie mieszanka ale to już po świętach raczej

Cos miałem odpisać, ale nie wiem co 🤣

33 minuty temu, Strongman napisał:

 mało wymagające zboże ale tanie i bardzo nie chcą brać i to jego wada i staram się siać jak najmniej.

U nas problemu ze sprzedażą nie ma. Problem jest z ceną. Powyżej 550brutto ciężko sprzedać. W tym roku poniżej 500byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
3 godziny temu, michal_19 napisał:

Można skarmiac przecież jest nawet w etykiecie. A ziemniaki można sadzić po 6 msc, nie widzę przeciwwskazań.

No nie wiem słyszałem ze moze zalegac na slabych glebach jakie ja wlasnie mam. A jak z obornikiem ze słoma po aminopyralidzie jak sie da obornik na wiosne nie szkodzi na ziemniaka? Po za tym chyba ten typ z yt hektar wiedzy mówił ze moze zalegac ta substancja to moze cos jest na rzeczy? 

2 godziny temu, Ursus932 napisał:

Kuźwa i ja nie mogę zasiać , wczoraj pojechałem i nadal błoto 

W tamtym roku ,brakło mi sadzeniaków to dosiałem owsa , był to koniec kwietnia koło 20 , na początku miał być dla krów jako zielonka ale zostawiłem , w żniwa aż tak mocno nie odbiegał od tego sianego w marcu 

Ja w jarych jadę chwastox trio 👍

Szokoda kasy na ten chwastox. Dobry środek mustang forte ale "chyba" szkodzi na nastepcze niektóre uprawy np. Ziemniaka. Rok temu stosowalem ten chwastox i nawet nie tracil: fiołka, dymnicy (byla juz spora), a chabra to tylko przychamował a pozniej odbił wczesniej stosowałem mustanga i wszytko niszczył a kasa za obydwa podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

ja wczoraj zasiałem owies, dzis jak sie uda to lece z RSM 32 myśle dać 125l a jak owies wyjdzie do dać kolejne 125l i na tym koniec N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

może i lepiej, ale wydaje mi sie że jak mu po wschodach dodam to bedzie mial dłuzej dostepny azot

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

najlepiej dać wszystko przed siewem niech ma, najlepsza metoda,nawet w kuku tak samo, a potem latanie i odżywianie.

Najlepsza metoda wymieszania wszystkiego z ziemią, nie ucieka, a potem posiać to może nie padać i poleci w powietrze jak posypiesz i będzie gorzej miało przetrwać susze jak by teraz przestało padać.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
6 godzin temu, daron64 napisał:

Cos miałem odpisać, ale nie wiem co 🤣

 

Może coś o moim teściu?🤣 no i posiane 6,1ha. Mieszanke po świętach posieję. Tesc wczoraj zaczal się mądrzyć ale wyszło jednak na moje. Powiedziałem mu że po co chce mnie pouczać i tylko potem kłótnie są. Żona mi dzisiaj pomagała a emeryt robił to co powinien czyli siedział i nic nie robił😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Też tak myślę, najlepiej dać wszystko przed siewem i wymieszać z ziemią, lub nawet po siewie w przypadku RSM i jest spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

Może coś o moim teściu?🤣 no i posiane 6,1ha. Mieszanke po świętach posieję. Tesc wczoraj zaczal się mądrzyć ale wyszło jednak na moje. Powiedziałem mu że po co chce mnie pouczać i tylko potem kłótnie są. Żona mi dzisiaj pomagała a emeryt robił to co powinien czyli siedział i nic nie robił😀

Znaczy się jest progres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dallas89    0

Witam Panowie jakie stosujecie normy wysiewu owsa? Mi przy założeniu 300 nasion na metr i sile kiełkowania 85% oraz masie 1000 nasion i tu uwaga która wynosi 87 gram wychodzi 305 kg na ha.... 

Edytowano przez dallas89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

dzis posiany owies i koniec z zasiewami do jesieni. Uprawiając pole po owies widziałem miejscami miotle, miałem z nią problem w pszenicy rok temu ale po zniwach odbił i glifosat poszed 5l/ha wydawało się ze było czysto a tu niespodzianka. Pytanie czy wogole jest jakiś środek którym zwalczę miotle w owsie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Nie ma zadnego. 

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

400 kilo raczej. Przy 300 to będzie taki rzadki, ze jak zając przebiegnie, to nawet źdźbła nie trąci

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
1 godzinę temu, dallas89 napisał:

Mój błąd nie wiem jakim cudem przestawiła mi się waga na lb:D 

Tak myślałem ,az sprawdzałem to wychodzi jakieś 37g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj