mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2292

Gęstość powinna być w tym roku. Przynajmniej u mnie. 

Wykosiłem 3.6ha to przyczepa 20t kumlin i 10t wielton, pszenicy wchodzi 30-32t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekes    0

Ja to się będę cieszył, jak będzie 4 tony z 3 hektarów. Chociaż koszty zwróci. Bingo siane 05.03 (180kg/h mtz 38) 23.04 wyglądało tak, że chciałem zapinać pług.

Dałem mu szansę, pokrzewiło się jak głupie, ale szału oczywiście nie ma.

 

IMG_1_05_03.jpg

IMG_30_7.jpg

 

Update 06.08. 3,5 tony sypnęło tylko... a to ci niespodzianka z hektara. Piękny gruby owies, przez to że pełnej obsady nie było.

Edytowano przez slawekes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4276

Długość razy szerokość razy wysokość razy gęstość zboża.

~

4.1 x 2.2 x 0.5 x (~0.4-0.5) = 1.8 - 2.2t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
1 godzinę temu, rolnikos25 napisał:

ktoś się orientuje ile wchodzi do d47 owsa tak równo z burtami, może trochę ponad?

Od tony do 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1565

Sprzedawałem ostatnio owies z zeszłego roku to na d47 było 1910kg,można było dosypać trochę bo było miejsce jeszcze czyli 2 tony,ale w tamtym roku owies lekki był,w tym roku zapowiada się bardzo dobrze,już nakosiłem więcej niż było w tamtym roku,a mam jeszcze z 2 ha do koszenia,1/3 położona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrElQk    24

@Przemoooo

Nie wiem czemu nie wierzysz, żebym mieszkał bliżej Ciebie to o butelkę bym się założył😉.Ukosiłem z 60 ar 2 i pół rozrzutnika czarna - białostocka (4 pełne zbiorniki bizona) Jeden rozrzutnik był  sprzedany od razu po skoszeniu  i był ważony to wynik 1,7 t. Niestety zostało mi jeszcze około 3 ha owsa a pogoda narazie u nas zastopowała żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrElQk    24

Dla mnie też było zaskoczeniem, że taki plon ten owies dał. Dokładnie ta działka ma 65 ar. Kolega bizonem ten kawałek mordował ponad 1,5 godziny, szybciej się nie dało. Owies wydawało mi się że posiałem za rzadko ale później przez te deszcze rósł jak szalony. Przedsiewnie na 1,5 ha poszło 200kg Polifoski 6 i 200kg Saletrzaku, później pogłównie około 150kg Saletry. Gleba od 6 do 4a. Jeszcze wszystkiego nie zebrałem z tej działki został niecały hektar, to może zdjęcia zrobię. Gęstość ziarna nie wiem jaka jest, ale w zwykły worek szmaciany wchodzi go prawie 50kg.

Z oziminami już znacznie gorzej żyto ledwo co z 1ha 2 tony dawało, chyba że działka lepsza to koło 4 ton oddało z ha. A pszenżyta jeszcze nie ruszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

nie wierzyłem do dziś, wykosilem dziś równo 1ha owsa bingo siany ok 15.03 250kg poli 6 i 100kg mocznika, chwasty i na tym koniec a dziś wyszły 2 pełne przyczepy d47 i rozrzutnik czarna białostocka, kosmos! wszystko idzie na handel więc będę wiedział dokładnie ile sypalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Czyli ten rok to rok na zboża jare,

BINGO siany 170 kg/ha , 250kg poli 6, 120kg kizeryt, 200l rsm 32 w fazie krzewienia, przedplon pszenica ozima, PLON 4 pełne polskie rozrzutniki 2osiowe, myślę że pod 7t podejdzie, w życiu nie miałem tyle z 1ha, grubość ziarna też rekorodowa. Tamten rok był dobry na owies ale ten zdecydowanie lepszy. Nie wspominam o slomie ( która wyglada jak malionwe kije) bo jeszcze nie prasowana ale tez czuje rekord 😅

Wam również gratuluję i wierzę w wyniki chociaż trudno mi uwierzyc w swój 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12455

Po takim nawożeniu to cód  że go nie powaliło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2292

Mój akurat nie wyglądał szałowo. Był w pół kolana słomy wogole niema, na podflagowy dałem 1l ccc tego słabszego i 0.2 trineksapak, gdzie nie skracany 2 razy większy. 200npk, 400kg rsm, 40zl chwasty, siany bezorkowo po przeżycie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6

Skracacie owies? Planuje zasiać na następny rok kilka hektarów owsa bo podobno też to jakieś zmianowanie jest w jakimś sensie, A tak co roku to sieje jęczmień-pszenicę na zmianę.

Jaką odmianę polecacie na pierwszy raz? I czy kupić od kogoś czy z centrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

owies jest dobry na plodozmianu bo jest fitosanitarny. Sieje bingo i daje 100kg mocznika i nigdy nie skracam, miejscami trochę położy ale to sporadyczne place

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj