mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

dzikiWschód    230

właśnie w zeszłym roku stosowalem Gold nawet dość późno bo rumiany były wyższe od owsa a i tak ładnie wyczyscilo chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Dobrze że owies posiany samym początkiem marca, pole się zieleni aż miło spojrzeć. Jak patrzę na ludzi w okolicy co dopiero sieją to szkoda gadać, jeden tuman kurzu, w polu pył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Moj -9 przetrwal mial piekny system korzeniowy i ch*j. Cos go zjadlo cale pole! W ozimych tez mialem ten problem miejscami.

20200408_190333.jpg


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

Czesio. U mnie tak samo w bruździe. Powschodzil i jakby usechł / coś go zjadło. dookoła pełno dziur po nornicach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na całym polu już taki ? Muszę jutro rowerek odpalić i zobaczyć mój .

Prędzej pojutrze zerknę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

w 70% pola tak ale są miejsca gdzie dopiero co wyłazi

W pszenicy jarej już całe pole zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Ja w zeszłym roku stosowałem Gold i byłem zadowolony i z efektów i z ceny wiec w tym roku chyba też go zastosuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556
Gold strasznie śmierdzi, ja mam dużo działek przy domach i zrezygnowałem z niego ale fakt, środek skuteczny jak za tę cenę.
Gold strasznie śmierdzi, ja mam dużo działek przy domach i zrezygnowałem z niego ale fakt, środek skuteczny jak za tę cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

czy ktoś oglądał i osiaga takie plony? https://m.youtube.com/watch?v=4ZRaUFfDz3I&list=PLrfCTDSYbOkwUYZ5QF4JpzX4YIcoGjQZJ&index=12&t=0s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Oglądałem to, plonów takich (6t+) nie osiągam ale gość mądrze gada. Większość co sieje owies(w mojej okolicy, ale pewnie i w kraju) to nie dość że z nawozów kapkę saletrzaku, siew opóźniony na piachu z niskim ph, a potem gadka że znowu plonu nie ma i się nie opłaca :d 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Ja też do 6t nie dobijam ale te 4-4.5 było ci roku do zeszłorocznej suszy. ojciec też się dziwil jak sypalem 250kg polifoski 6 i 40t obornika bydlecego ale jak nie nadążal odwozic z pod kombajnu to zmienił zdanie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

U mnie siany 4/5 marca bardzo powoli wychodzi , zrobila sie straszna skorupa , owsy siane tydzień ,dwa później są juz na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Dziś sprawdzałem owies wyszedł na większości pola. Siany 21 marca od tej pory ani kropli deszczu nie spadło.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
michal_19 napisał:

U mnie siany 4/5 marca bardzo powoli wychodzi , zrobila sie straszna skorupa , owsy siane tydzień ,dwa później są juz na wierzchu.

też to zauważyłem, sialem 10.03 i dopiero 1cm nad ziemia i to jeszcze w miejscach gdzie ciągnik ślad robil bo reszta siedzi w ziemi a sąsiad sial 20 dni po mnie i jest w podobnej fazie. Znalazlem dodatkowo kilka czarnych ziaren i po nacisnieciu było miękkie i wylecialo białe mleczko. żniwa pokaża czy to był dobry pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj