mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

dzikiWschód    230

nikt nikomu nie broni siać i w styczniu owsa, Polska nie jest za duża ale wystarczająco duża żeby we Wrocławiu siać jare 20 lutego a w okolicy Suwałk 20 marca.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

od kilku lat sieje w lutym. jeszcze nie przegrałem. Mrozy były i nie zgniło tylko korzeniło się. Kiedyś siało sie koniec marca ale były zimy a dziś... 3 lipca żniwa owsiane 2019 kto to widział? takie czasy.

20190703_161550.jpg

  • Like 4

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

dziś posiałem. mialem wcześniej ale bałem sie o dziki. Ale widziałem że już znajomy szykuje to posiałem i on też posiał po mnie.

Jaka może być wydajność jak owies spalony? widzisz jaki upalony jak po randupie. Kuku obok nawet kolby nie miala.

coś koło 170kg wyszło. w tamtym roku wyszło 140 i owies był taki (bez nawozu ja tylko obornik)

 

20190517_155905.jpg

Edytowano przez czesio200

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
21 godzin temu, czesio200 napisał:

U nas w tym roku 40kg w dobry worek owsa nie wchodzi... jeszcze takiej plewy nie miałem. Normalnie 50kg bingo weszło we worek i się zawiązało. No ale jak bym liczył jak niektórzy na przyczepy a nie tony to plon był super hehe

u mnie to samo zawsze po 50kg w te niebieskie worki a teraz żeby było 40kg to trzeba ubijać i ledwo się zawiąże... nie wiadomo jak to siać

Ja tak myślę że na następną sobotę jak mi przywiozą RSM to zasieje.Tak myślę 200kg poli6 i 150l rsm 32 pod korzeń.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

125mocznika okolo 150kg npk 7 20 030 i u mnie spokojnie 50kg w worek. Odmiana nawigator 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

ja zawsze pod owies daje obornik na zimę a przed siewem 100kg mocznika i 250kg poli 6 plon zadawalajacy, zawsze byki wszystko zjadły więc dokładnej wagi nie wiedziałem ale w tym roku byków nie ma więc wszystko na handel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

jak by Ci owies spaliło dzień w dzień ponad 30 stopni bez grama wody to nie wsypiesz we worek 50kg no chyba, że w BB. No i czym więcej N wtedy tym lepszy efekt palenia.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
52 minuty temu, dzikiWschód napisał:

ja zawsze pod owies daje obornik na zimę a przed siewem 100kg mocznika i 250kg poli 6 plon zadawalajacy, zawsze byki wszystko zjadły więc dokładnej wagi nie wiedziałem ale w tym roku byków nie ma więc wszystko na handel

ile tego obornika i jakiego? usztywniasz go?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa2019    0
Dnia 19.02.2020 o 12:37, nowa2019 napisał:

Będę siać owies ,na 5 klasie ,po łubinie na ziarno w 2019 i przyoranym za tydzień poplonie ozimym - ile jakiego nawozu dać , żeby nie przesadzić z azotem?

 

może ktokolwiek, cokolwiek....na powyższe pytanie?

Dnia 19.02.2020 o 12:37, nowa2019 napisał:

Będę siać owies ,na 5 klasie ,po łubinie na ziarno w 2019 i przyoranym za tydzień poplonie ozimym - ile jakiego nawozu dać , żeby nie przesadzić z azotem?

 

może ktokolwiek, cokolwiek....na powyższe pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Azot z łubinu potraktuj jako bonus. Reszte azotu daj jak zawsze.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KindBoy    0

masio513 

Udało się posiać? Pogoda niezbyt sprzyjająca cały czas popaduje, a przydałoby się, żeby z góry obeschło choć trochę. Złapałeś jakiś dobry moment na sianie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
30 minut temu, nowa2019 napisał:

może ktokolwiek, cokolwiek....na powyższe pytanie?

może ktokolwiek, cokolwiek....na powyższe pytanie?

Będziesz skracać ? Ja bym mu dał 80 w czystym i żadnego npk

32 minuty temu, sznajdik napisał:

Siej abyś wjechał

Chyba wyjechał  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2
5 minut temu, Taurus83 napisał:

Będziesz skracać ? Ja bym mu dał 80 w czystym i żadnego npk

Chyba wyjechał  ;)

Od soboty lecę 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Kindboy 

W sobotę się udało 4ha. 

Na resztę ha czekam na nasienie bo składy czekają na dostawę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa2019    0

Może faktycznie nie przeceniać stanowiska po łubinie i nie żałować azotu. Przedsiewnie pod owies (i inne jare) idzie sól potasowa i superfosfat, to zamiast superfosfatu wezmę fosforan amonu czy coś podobnego i azot na start będzie, a potem się zobaczy czego jeszcze potrzeba.

Dzięki za sugestie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Po lubinie jakis wielkich rewalacji z azotem to nie ma nie oszukujmy sie.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Oj ja ten zimy miałem dobry przykład co to znaczy stanowisko po lubinie a po owsie, po lubinie nawet 9 rozkrzewien, po owsie 4-5


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Matey napisał:

52 minuty temu, dzikiWschód napisał:

ja zawsze pod owies daje obornik na zimę a przed siewem 100kg mocznika i 250kg poli 6 plon zadawalajacy, zawsze byki wszystko zjadły więc dokładnej wagi nie wiedziałem ale w tym roku byków nie ma więc wszystko na handel

ile tego obornika i jakiego? usztywniasz go?

obornika idzie ok 10 rozrzutnikow czarna bialostocka więc liczę że ok 30t. nigdy nie skracam owsa, miejscami położy mały kawałek ale to nie są takie wielkości żeby wplynelo na problem z koszeniem albo plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj