mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

damianos95    436
2 godziny temu, masio513 napisał:

Damianos ja siałem Kozak, alę już nie chcę go. Lekkie gówn..,a tak go chwalili. 

Najlepszy jaki miałem owies to Breton, NaWiGaToR wagowo. Objętościowo to Bingo. 

Chyba dzisiaj ruszamy z wysiewem owsu. BBI. 

Czyli w sumie mowisz ze nie warto tezgo Kozaka brac ? Jak sobie poradzil z susza ? 

 

W sumie wszystko inne to 2-3 lata po centrali i odmiany nie znane a kwalifikat to raz cena dwa ze troche tego potrzebuje a u mnie zaopatrzenie maskara na skladach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa2019    0

Będę siać owies ,na 5 klasie ,po łubinie na ziarno w 2019 i przyoranym za tydzień poplonie ozimym - ile jakiego nawozu dać , żeby nie przesadzić z azotem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Romulus lepiej sobie poradził z suszą niż Kozak. Dokładnie jeszcze nie mają sklepy kwalifikatu. Dopiero za tydzień ma. Zjeżdżać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KindBoy    0

masio513 i jak posiany owies? Siałeś już tak wcześnie w poprzednich latach? Też jestem z okolic Bielska i zastanawiam się czy nie siać w tym tygodniu. Zapowiadają ochłodzenie, zmarznąć nie zmarznie ale czy nie zbutwieje jak długo będzie leżał w mokrej ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Nic mu nie będzie. Ponad miesiąc poleży w ziemi i wyjdzie. 

Pole już PRZYGOTOWANE.  Z nawozami zeszło bo sypałem kizeryt, wapno, Npk i mocznik. 4 przejazdy na to samo pole. I skrobaki dopiero dzisiaj przyszły bo trzeba wymienić na wale. 

Jutro rano startujemy. Pierwszy raz w lutym. W 2019r =10 marzec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Dziwne rzeczy...w ubiegłym roku jak posiałem 19 lutego to było wielkie halo...

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ktoś musi przecierać szlaki. U mnie z azotem nie ma szans wjechać A co dopiero cokolwiek zrobić w polu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
krzysztofsb napisał:

Azot i obornik na jare od marca a tu siew bez problemu

A kto mi zabroni?Po orce się już kurzylo za kilka dni na szczęście po siewie spadlo około 8l. Spokojnie sr....ki nie mam reszta na lepszej ziemi pójdzie pewnie kolo 10 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
masio513 napisał:

Nic mu nie będzie. Ponad miesiąc poleży w ziemi i wyjdzie. 

Pole już PRZYGOTOWANE.  Z nawozami zeszło bo sypałem kizeryt, wapno, Npk i mocznik. 4 przejazdy na to samo pole. I skrobaki dopiero dzisiaj przyszły bo trzeba wymienić na wale. 

Jutro rano startujemy. Pierwszy raz w lutym. W 2019r =10 marzec. 

skąd jesteś że tak wcześnie ruszasz z owsem? U mnie na wschodzie to dopiero co bardziej niecierpliwi to N sieją na rzepak, dziś rano było -2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Wschód Podlasia. 20 km do granicy Białorusi. 

No właśnie u mnie - 3 było i potem śnieg i odpuściliśmy sianie. 

Jutro ma być 6 w dzień więc jest plan siać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

Ja mam 16km do Białorusi, wschód lubelskiego, powiat bialski, w dzień śnieg, później słońce, następnie deszcz a na koniec deszcz ze śniegiem. Ludzie na pola jeszcze nie wyjeżdżają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
masio513 napisał:

Wschód Podlasia. 20 km do granicy Białorusi. 

No właśnie u mnie - 3 było i potem śnieg i odpuściliśmy sianie. 

Jutro ma być 6 w dzień więc jest plan siać. 

zasialem bingo 5.02 Kilka m2 i zobaczymy co z tego będzie hehe a reszta to dopiero w pierwszym tygodniu marca bo jeszcze obornik i orka przede mną a chce to zrobić w najbliższych dniach żeby wykorzystać deszcze które padają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
Dnia 20.02.2020 o 21:21, Tomek90 napisał:

A po co ci azot w lutym na jare??

image.png.905d294720f8d23a96ee0d0921d0cf2a.pngA no po to ja dziś polałem owies stan ze zdjęcia02,02,2020

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Ja w pon porylem kultywatorem pod owies z grubsza , siew w marcu dopiero ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
sznajdik napisał:

Dnia 20.02.2020 o 21:21, Tomek90 napisał:

A po co ci azot w lutym na jare??

A no po to ja dziś polałem owies stan ze zdjęcia02,02,2020

Jak nie będzie powyżej 5 to nie powinien wymarzmac, mój owies z trawą przezimowal możesz spojrzeć w galerie. Tej zimy było max -5 u mnie to nawet go nie ruszyło.Ale nie wiem jak młode siewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
17 godzin temu, masio513 napisał:

Wschód Podlasia. 20 km do granicy Białorusi. 

No właśnie u mnie - 3 było i potem śnieg i odpuściliśmy sianie. 

Jutro ma być 6 w dzień więc jest plan siać. 

Nie za bardzo ryzykujesz? W kwietniu a nawet maju na ogrodników potrafią być przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Im wcześniej tym lepiej, sam bym już siał ale na glinie musi dobrze ebeschnąć, mialem porównanie w ubiegłym sezonie i różnica w płonie była porównując siew końcem lutego do tego z połowy marca. Idąc takim tokiem myślenia to lepiej wcale nie siać bo w każdym miesiącu mogą wystąpić przymrozki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

owies dziś posiany. Od kilku lat sieje bardzo wcześnie owies i nigdy jeszcze nie miałem z nim problemu. Raz nawet było -10 w marcu ale spokojnie siedział w ziemi.

  • Like 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj