mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krilan06    2429

Najlepiej teraz, niech się wchłonie. A ile - z 500kg co najmniej bym wysiał na ha. No chyba że masz więcej. Ale i tak nie ma to jak wapno sypkie, granulat rozsiewam tylko na niewielkie place, które nieraz się pojawią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

jak bedzie woda to przy tym pH owies bedzie jak talala


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Dzieki panowie kupiłem tone mam tego z 2,5 ha wiec wyjdzie troche mniej niz 500kg

Wiem ze nie to to samo co wapno sypkie ale u nas nie ma nikt piasta by pozyczyc jest 1 gosc co za 1 piasta liczy 40 zł a jak dalej to i50 zł jego piast i ciagnik i on jezdzi ale ja musze muzaładowac wiec nie tak tanio a i transport do łódzkiego wapna nie bedzie tani

Domyslam sie ze nie bedzie najgoorzej z owsem przy tym pH ale warto cos posypac zeby nie pogarszac tego pH gorzej pewnie jeczmien sobie poradzi przy tym pH wiesz u nas w lódzkim to susza cały czas a opadów nie zapowiadaja ani snieznej zimy chodz teraz słyszałem o molrym grudniu to i moze sie cos poprawi

A co myslicie o pszenicy jarej przy takim PH ? czy lepiej odpuscic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

jak nie mialem swojego rcw to za rozwozenie patelni wapna placilem ok 600 zł no i zaladunek osobno. Tak czy siak lepszy interes jak granulat moim zdaniem


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Dokładnie jak 2tony wchodzi w tego piasta to normalną cene bierze albo i nawet tanio, a jak 3t to bardzo tanio, ja biore 700zł za rozwiezienie z załadunkiem 26t, to małych piastów 13 większych prawie 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Ja dziś wysialem kreda granulowana na pszenicę ozima i pod owies w ilości ok 700kg/ha przy ph ok 5- 5.5 Kilka lat temu kupiłem patelnię wapna i wszystko rozsialem kosem, w promieniu 10km nikt nie miał większego rozsiewacza i teraz rocznie kupie 1 góra 2 t kredy kurem w siewnik i bez problemu, wiem że dużo drożej ale na mój jobbistyczny areal wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ciekawe jak sie sprawdza jego prognozy bo jak narazie jest susza i podobno ma tak dalej byc u mnie w łódzkiem wiec mysle ze około połowy marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916

Miałem siac juz w grudniu ale brak przymrozkow mnie niepokoil. Wiec narazie czeka w workach, mysle ze pod koniec miesiąca zasieje.

Miałem siac juz w grudniu ale brak przymrozkow mnie niepokoil. Wiec narazie czeka w workach, mysle ze pod koniec miesiąca zasieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

od prawie roku czytam jego posty i moim zdaniem sprawdzają się w 70-90% szczególnie zarys pogody na ok miesiąc do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ja tez czytam jeo postyczasami cos sie nie sprawdza wiadmo w 100% nie trafi ale z ta susza to mogłby sie mylic jak dla mnie

wszedzie pada tylko nie u nas :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Powiedzcie co daje tak wczesny siew? U mnie w okolicy sieli w marcu 2019 i na tym przegrali. Bo jak im powschodziło to na przełomie kwietnia i maja susza go dobiła. Ja posiałem w kwietniu gdzieś między 15 i 20. Jak sąsiadom smaliła susza to mój był malutki. W maju popadało i było całkiem git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zacytuję klasyka . pier**lisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

A ja powiem też zależy jak trafi. Kiedyś rychło siałem jak nikt był piękny (jak zresztą zawsze na początku) potem w maju mróz go ściął susza daojebała jak się miał kłosić, Ci którzy siali później mieli lepsze gdyż potem popadało.

U mnie takiej jesiennej suszy jak teraz, to nikt nie pamięta... Tu już jeden był w wątku pogoda co, to chwalił jakiegoś wróżbitę co z kosmosem przewiduje pogodę, miało być mokro, mroźno i śnieżnie a jest całkiem odwrotnie!

Także ja tez przewiduje przymrozki na styczeń luty...:) Idzie luty podkuj buty.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

A czy w takim suchym roku jak ten dałoby radę osiągnąć gęstość powyżej 50. Sprzedawałem trochę w żniwa i miałem 43 i z tego co pytałem to każdy miał w tych granicach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Zacytuję klasyka . pier**lisz .

Poważnie piszę.

57 minut temu, Nowy81 napisał:

A ja powiem też zależy jak trafi. Kiedyś rychło siałem jak nikt był piękny (jak zresztą zawsze na początku) potem w maju mróz go ściął susza daojebała jak się miał kłosić, Ci którzy siali później mieli lepsze gdyż potem popadało.

U mnie takiej jesiennej suszy jak teraz, to nikt nie pamięta... Tu już jeden był w wątku pogoda co, to chwalił jakiegoś wróżbitę co z kosmosem przewiduje pogodę, miało być mokro, mroźno i śnieżnie a jest całkiem odwrotnie!

Także ja tez przewiduje przymrozki na styczeń luty...:) Idzie luty podkuj buty.

To jest właśnie to. Z tymi wczesnymi siewami mam nie najlepsze doświadczenia. Wiadomo zdrowy rozsądek mówi wcześniej siejesz, jest mokro roślinny lepiej urosną i będą silniejsze jak przyjdą gorące i suche dni. W zeszłym roku to nie zadziałało. Mało tego kilka razy siałem w okolicach 1 kwietnia. Potem były przymrozki i skutki było widać na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, hubertuss napisał:

Poważnie piszę.

Ja też .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
25 minut temu, PawlomekZ-et napisał:

@thor1984 po ile w żniwa sprzedawałeś? W granobie?

U Bicza po 500 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
40 minut temu, hubertuss napisał:

Poważnie piszę.

To jest właśnie to. Z tymi wczesnymi siewami mam nie najlepsze doświadczenia. Wiadomo zdrowy rozsądek mówi wcześniej siejesz, jest mokro roślinny lepiej urosną i będą silniejsze jak przyjdą gorące i suche dni. W zeszłym roku to nie zadziałało. Mało tego kilka razy siałem w okolicach 1 kwietnia. Potem były przymrozki i skutki było widać na polu.

Jeszcze dochodzi do tego zmienna, jak to mówi jeden yutuber ziemia panowie ziemia.

Mój wuja ma kawałek ziemi i zawsze siał w kwietniu, pożyczał ode mnie sprzęt, jak ja wszystko porobię, dobrej ziemi minimum 3klasa, oprysk tylko na chwasty nawóz raz i zbiera więcej niż ja 4, 5kl tego nie przeskoczy...

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
thor1984 napisał:

U Bicza po 500 zl

Dziś sprzedany owies Bingo i Nawigator 550 brutto. Pszenżyto do dołu 54 zł porażka ale cóż poszło 9800 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Bicz jak zawsze. Nie ważyłem ale jakoś cienko około 3 ton, przy czym rok wcześniej bingo prawie 6 t z ha. Może taki rok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj