mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

łahcim    5

A no właśnie takie dziurki i u mnie w jęczmieniu i to sporo tego, tylko ja mam sam jęczmień zasiany. I też nie wiem czy to zaraza jakaś czy co? Żadnych robaków nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszo88    0

u mnie też miejscami końcówki liści żółkną na owsie i jęczmieniu jak na zdjęciu, susza? czy brak magnezu albo czegoś innego?

WP_20190423_007.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
40 minut temu, łahcim napisał:

A no właśnie takie dziurki i u mnie w jęczmieniu i to sporo tego, tylko ja mam sam jęczmień zasiany. I też nie wiem czy to zaraza jakaś czy co? Żadnych robaków nie widać

Podłużne dziury na liściach to żerują wieczorem Skrzypionki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

U mnie podobnie w owsie też żółkną końcówki ale co zauważyłem to żółknie tylko na słabej klasie,a gdzie lepsza ziemia to owies ładnie wygląda.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Te plamy na końcach roślin to reakcja na stres który nam pogoda zapodaje. Susza i temperatury zrobiły swoje. Wzdłuż liścia dziurki to skrzypionka żeruje lub jak sa pojedyncze to skoczki/ pchełki. 

Wszędzie prawie pada a u mnie na południowym wschodzie Łódzkiego nic nie chce. Prognozy dopiero coś na sobotę mówią ale to też przeloty więc ciekawe jak to będzie. Rośliny już dłużej nie wytrzymają jak tydzień bez opadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszo88    0

u mnie też straszna susza - podkarpackie, może masz rację że to stres bo u mnie było tak że w nocy 0 a w dzień blisko 20 więc spora różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stosował ktoś vinetu na owies z axiala paka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5609

U mnie na lekkich glebach też żółknie , wody wody brak... Rolnik31 ja mieszkam w południowo zachodniej części Łódzkiego i ostatni większy deszcz padał na początku marca.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Patrząc na prognozę pogody to jestem ciekaw co to do mnie za deszcz dojdzie. Chce przed tym sypnac azotu po jarych. W majówkę leci herbicyd o ile popada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, soltys48 napisał:

wszystko co z cypermetyną może być

dzieki za rade bo własnie chciałem polecieć takim zabiegiem w owsie w pozniejszej fazie : 2kg/ha dr green zboza+siarczan 10 kg/ha + fury 100ew 100ml/ha i chyba powinno byc ok ,w furym  jest właśnie substancja zeta-cypermetryna.

Edytowano przez Szczerbatek902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

@soltys48 lecisz z azotem już w jarych? Ile dajesz w czystym N na hektar ? Ja myślałem jutro coś rozsiać. Po weekendzie walka z chwastami. Co podajesz na druga dawkę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

U mnie chwastu też sporo w następnym tygodniu koniecznie muszę popryskać siany 20.03 . na górce nie wszystko powschodziło🙁

Photo0034.jpg

Photo0035.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszo88    0

dokładnie nie jest źle jak na taką suszę, u mnie dziś poszła saletra z saletrzakiem na drugą dawkę N, czekamy na wodę panowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

U mnie takie coś dzisiaj zauważyłem. To susza czy może przez te wiatry które tak smaliły przez dwa dni. Nawigator siany 21.03. Nawet po tygodniu mrozów do -8 wyglądał lepiej niż teraz. Padało ostatnio w niedziele i to sporo także odrobina wilgoci jeszcze jest w ziemi. Trzeba pryskać od zielska ale nie wiem czy jeszcze bardziej stresowac rośliny herbicydem.

20190426_192029.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Ja jutro lecę z saltrą bo jakiś deszczyk zapowiadają w pogodynce,a w przyszłym tygodniu będę pryskał na chwasty.

  • Like 1

Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9002

Szron88 wygląda na zmarznięte końcówki mam to samo w jęczmieniu, na szczęście wszystko odbija i nowe listki zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19796
7 godzin temu, Axd529 napisał:

Ja jutro lecę z saltrą bo jakiś deszczyk zapowiadają w pogodynce,a w przyszłym tygodniu będę pryskał na chwasty.

Dziwna kolejność....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Właśnie skończyłem siać N i zauważyłem że  mam dużo tego chwastu,co to może być za chwast na zdięciu wyżej?

Zdjęcie poniżej przedstawia owies,czy to oznak jakieś choroby bo zaczyna żółcieć miejscami?

20190427_115920.jpg

20190427_120411.jpg


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

gold 450 poradzi sobie z tym chwastem?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj