mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karollorak93    117

Ja tam zawsze pod korzeń ładuje mocznik w zasadzie pod wszystko co bym uprawiał. Saletrzak ostatnio był kupowany jakieś 10 lat temu za rządów ojca, "bo jak to tak zeby saletrzaku nie dać przecież zawsze się tak siało" :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143
3 minuty temu, soltys48 napisał:

Pisałem o tym niedawno,cofnij się kilkanaście postów

Czyli co saletre walic nie zwracac uwagi ze niby szybko sie rozpusci i szybko przestanie dzialac bo tak większość twierdzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862

Przecież mocznik ZAKWASZA a saletrzak ma WAPNO🤦

Sąsiad mnie nauczał

1 minutę temu, Michal014d napisał:

Czyli co saletre walic nie zwracac uwagi ze niby szybko sie rozpusci i szybko przestanie dzialac bo tak większość twierdzi? 

Daj mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143

A i jeszcze jakbyś mógł powiedzieć coś wiecej o odmianie flamingsgold to byłbym wdzięczny bo mówiłeś że miałeś ta odmiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2487
8 minut temu, Michal014d napisał:

Panowie czy azot pod korzeń to najlepiej żeby był saletrzak czy moze to bujda powtarzana przez większość? Bo kurcze czym sie tak naprawde saletra rozni od saletrzaku oprocz domieszki wapnia? Bo nie wiem czy saletrzak dokupic pod korzeń czy dac saletre i już?

Saletrzak byłby lepszy przedsiewnie albo saletrosan. Saletra faktycznie zbyt krótko działa no chyba że wegetacja ruszy w kwietniu i dopiero wtedy będzie się robić w polu, to możesz zaryzykować z saletrą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143
2 minuty temu, soltys48 napisał:

Przecież mocznik ZAKWASZA a saletrzak ma WAPNO🤦

Sąsiad mnie nauczał

Daj mocznik

Nie no spoko ale mi chodzi czy saletra to jest dobry pomysł czy zły? Bo czy saletrzak czy mocznik i tak musze dokupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
3 minuty temu, Michal014d napisał:

A i jeszcze jakbyś mógł powiedzieć coś wiecej o odmianie flamingsgold to byłbym wdzięczny bo mówiłeś że miałeś ta odmiane.

Fajna plenna odmiana,nie sypała mi nadzwyczaj wysoko-breton lepiej, gęstość też niższa od bretona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143
3 minuty temu, Tomek90 napisał:

Saletre się daje jak szpilkuje owies już. 

Może i masz racje. Dam 200-250kg saletry na 1-2lisc w jednym przejezdzie i juz. Bo planowalem przedsiewnie 100-150 i na 3-4 lisc kolejne 100kg saletry. 

3 minuty temu, soltys48 napisał:

Fajna plenna odmiana,nie sypała mi nadzwyczaj wysoko-breton lepiej, gęstość też niższa od bretona 

A na jakiej klasie? Bo u mnie na breton to chyba ziemia za slaba bo 5-6 a on niby na lepsze ziemie chyba. Pozatym na probe mam flamingsgolda juz i tak ale moze na przyszły sezon nad bretonem sie zastanowie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    143
Przed chwilą, soltys48 napisał:

4-5

To jak na.owies lux. U mnie to 30% 5klasa z łatkami 4 reszta 6 co prawda w dobrej kulturze po oborniku itd ale to dalej 6klasa :) Póki co jestem pewny odmiany komfort bo na moich ziemiach nieźle plonuje ale próbuje tez inne testowac z lepszą gęstościa bo komfort to na pasze.sobie i dla koniarzy tyle że w tym roku to sie nachapali w zniwa po 400 i nie chca kupowac a mam z 15ton ktorych nie skarmie u siebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    803
3 godziny temu, krilan06 napisał:

Saletrzak byłby lepszy przedsiewnie albo saletrosan. Saletra faktycznie zbyt krótko działa no chyba że wegetacja ruszy w kwietniu i dopiero wtedy będzie się robić w polu, to możesz zaryzykować z saletrą 

Co wy macie z tym krótszym działaniem saletry? Skąd takie informacje i jak je potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Takie same formy azotu w saletrze i saletrzaku, salmagu🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2487
34 minuty temu, KlimekPL napisał:

Co wy macie z tym krótszym działaniem saletry? Skąd takie informacje i jak je potwierdzić?

Sorry z tym saletrzakiem faktycznie dałem ciała, ale na usprawiedliwienie mogę napisać że go nie stosuję i leciałem ze składem na pamięć. Ale porównaj sobie skład saletry 34 i saletrosanu 26 i ile % mają te nawozy odpowiednich form azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126

Rok temu  o tej porze siało się owies na próbę a dziś tak mrozi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

U mnie tyle śniegu, że nawet jak by zaczęło rozmarzać to blisko dwa tygodnie do wejścia w pole. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ludzie o jakim wy wjezdzie w pole mówicie, mrozy minimum do konca lutego a potem bite dwa tygodnie topnienia śniegu i nasychania. Bedziemy siać owsy koło 20 marca i to jeszcze przy bardzo dobrych układach a jak nie to kwiecień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1832

Szybciej kwiecień bo w marcu ciężko będzie oczywiście nie wszędzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3298

Saletrzak działa dłużej bo w ziemi brak magnezu jak by podał saletrę i magnez oddzielnie będzie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

U mnie będzie jak z 5 lat temu co kamienie zbierałem to 3 ciągniki utopiłem dwa swoje jeden sąsiada i czwarty wyciągnol na 20 metrowej lince 🤣A siew to może na górkach po 25 hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2487
28 minut temu, Jacolino napisał:

U mnie tyle śniegu, że nawet jak by zaczęło rozmarzać to blisko dwa tygodnie do wejścia w pole. 

Zawsze można iść w pole z miotaczem ognia jak ten gość co odśnieżał chodnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126

W tym roku to gdzieś w kwietniu myślę w pole wjechać tym bardziej Rędziny gliny.

W marcu mają być nocne przymrozki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Tam gdzie owies to piachy, ale gleba zamarznięta, bo było sporo mrozu prawie bez śniegu- akurat się poroztapiał, i teraz nawaliło śniegu. Do marca nadają ostry mróz, więc narazie o pracach polowych nie myślę nawet. A miotacz... śmiesznie to brzmi, ale niech sobie natura sama radzi. 

Edytowano przez Jacolino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Patrząc na pogody długoterminowe i na ilość śniegu na polach około 70cm to może w połowie kwietnia da się wjechać na pole.o owies się nie martwię coś tam zawsze wyrośnie. Problem to N1w ozimych kiedy się uda wjechać. U nas ziemie pod śniegiem wogóle nie zamarzły. Ostatnio odśnieżając zjechałem przodem na żyto to prawie po oś się zapadłem w błocie i to na 5klasie ziemi na piasku. Ciekaw jestem jak to przezimuje czy coś z tych ozimin zostanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    69

Dzwoniłem do agroters z pytaniem o owies i mają tylko harnasia po 185brutto

Może kojarzycie gdzie mogę dostać z centrali nawigator z dostawą w lubelskie lwl

Ewentualnie coś innego na 4 klasę

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj