mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamil20151    135

U mnie z 67 arów 3 zbiorniki bizona owies bingo z centrali a na innym kawałku 70 arów rok po centrali 2,5 zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    818
2 godziny temu, Morion napisał:

1.2 ha wymłócone 3 metry zebrane :(

To pewnie wyglądał tak samo jak mój w poprzednim roku bo wtedy podobny wynik osiągnąłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

@KlimekPL Z powodów technicznych późno siałem już w suchą glebę przez co nie równe były wschody, a do tego długotrwały brak opadów i piaszczyste podłoże zrobiło swoje. Tak kiepskiego wyniku to jeszcze nigdy nie mieliśmy. Na wiosnę może wezmę z centrali i dam na lepsze stanowisko to może sobie odbije ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4310

Panowie co to za gówno te najwyższe?

czysto było na polu a teraz wywaliło mi to w paru miejscach

IMG_20190722_090345~2-1024x768.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4310

Patrzę na foty i faktycznie trochę podobna. Mogłem z bliższej odległości zrobić zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skosiłem owies i pszenice. Wynik? Owies dał 6,4 tony/ha a pszenica 3,6 tony/ha

 

Jakieś jaja... Wyjątkowo dziwny rok w moim rejonie. Kwiecień susza, maj powódz dość duża ( codziennie deszcz), czerwiec sachara i 35 stopni...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20151    135
22 godziny temu, Samsung123321 napisał:

Skosiłem owies i pszenice. Wynik? Owies dał 6,4 tony/ha a pszenica 3,6 tony/ha

 

Jakieś jaja... Wyjątkowo dziwny rok w moim rejonie. Kwiecień susza, maj powódz dość duża ( codziennie deszcz), czerwiec sachara i 35 stopni...  

Nie wiem co ty bierzesz ale to odłóż.Jakbyś uciął 6.4 tony w takim roku to by był rekord w polsce jak tu kolega niżej napisał jeszcze na dodatek w tak suchym roku gdzie można powiedzieć że jare zboża to porażka a oziminy się dobrze trzymają u mnie owsa było objętościowo dużo ale jakbym wziął to na wagę to by było tyle co nic tak jak tutaj wcześniej koledzy pisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
3 godziny temu, KlimekPL napisał:

W top agararze pisali niegdyś artykuł ze owies to i 8 ton może dać 😜

Wszystkie czynniki nieba i ziemi musiały by się na to złożyć. Owies ma sporo barier agrotechnicznych i morfologicznych do pokonania by tak sypał. Osobiście tego nie widzę a 2 ostatnie sezony to ciężko o taką ilość z 2 ha. Dla mnie plon z kosmosu i chciałbym raz tyle pszenżyta skosić..😊 


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126
2 godziny temu, damian007 napisał:

Wszystkie czynniki nieba i ziemi musiały by się na to złożyć. Owies ma sporo barier agrotechnicznych i morfologicznych do pokonania by tak sypał. Osobiście tego nie widzę a 2 ostatnie sezony to ciężko o taką ilość z 2 ha. Dla mnie plon z kosmosu i chciałbym raz tyle pszenżyta skosić..😊 

Moze 8t ale trzeba by go w wodzie moczyc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2492

Jak tam u was z cenami owsa? Nie wiem ile zapłacić znajomemu

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

U nas lokalny biznesmen placi za gestosc rekor to 49 gestosci i czlowiek dostal 490 zl za tone brutto. Dolna granica grstosci 38 i za taki placi 380 za tone. Pszenzyto 560 tona. I kolejka stoi do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    365

 

37 minut temu, thor1984 napisał:

Jednym słowem h.ujowo. 520 brutto 

To u mnie jest w takim razie bardziej h*jowo, okoliczny skup 480 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    690

Znowu nas ruchają z ceną. Orientuje się ktoś ile średnio wejdzie owsa w kg do Claasa dominatora 98 maxi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    818

Najlepiej zważyć po skoszeniu. A jeśli chodzi o ceny to tak zawsze będzie że po zniwach niskie ceny aby złupić tych co muszą sprzedać a dopiero potem cenniki rosną dla tych co mogą przetrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    690

No najlepiej by tak było. Z 3.5 ha miałem 7 pełnych zbiorników i nie wiem nawet na oko ile może to ważyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2334

Zimą będzie ponad 700 netto jak ktoś będzie miał gęstość ponad 50.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    772

Baardzo ciężko z gestoscią. Owies sypnął ładnie, ale co z tego jak wagowo około 3,5 tony z hektara... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj