marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

krilan06    2429

Napiszę na przykładzie JSW - w czasie rządów PO-PSL koszt utrzymania zarządu Jastrzębskiego Węgla wzrósł o 1mld 200mln zł rocznie (słownie - jeden miliard dwieście milionów złotych!). Ludzie to jest chore - rocznie generują stratę ok 1 mld zł, a zarząd łącznie z prezesem bierze horrendalne pieniądze. Kiedyś prezes spółki zarabiał ok 10tys zł miesięcznie - teraz ponad 100tys zł i on śmie wprowadzać jakieś plany oszczędnościowe. To samo jest w branży rolniczej - pracujemy na tych złodziei, jak może być dobrze jak za kg maciory niektórzy oferują 1,50zł a kiełbasa z niej w sklepie kosztuje 30zł, a jeszcze Sawicki w tv pieprzy, że po to w UE są dopłaty do tych niezyskownych gałęzi rolnictwa, żebyśmy mieli tanią żywność w sklepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Dokładnie zgadzam się z kolegami. Panowie nie róbmy wystawy na strajkach bo to nie prowadzi do niczego dobrego. Dzielimy tylko solidarność społeczenstwa a miasto nie rozumie ze to wszystko jest pod kredyt. Powinnismy doprowadzic do strajku w pow. sieradzkim wkońcu to zagłebie ziemniaczano - warzywnicze. Warto pokazać Polsce jakie mamy ceny produktów na podwórkach a jakie w sieciach handlowych. Trzeba poruszyć nasze samorzadowe władze do organizacji strajku na naszym ter

POPIERAM.Tu sie nic nie dzieje.Ale jak bylo spotkanie w Blaszkach to przedstawiciele zwiazkowi przescigali sie ktory zwiazek lepszy protest zrobi a teraz cisza.Przewodnicza nam IDIOCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Zamiast skupiać się lokalnie to wszyscy pod sejm! Tylko to da nam rezultaty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

widać na forum, że wielu z nas odpowiada taka sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Panowie, pisanie na forum na pewno nic nie pomoże, trzeba protestować. Na zachodzie mają lepiej a również strajkują. Kuj.Pom. tez niech pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycerz    142

wszyscy muszą pojść bo inaczej zaraz to rozgonią dlatego jutro jade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5311    0

Moim zdaniem (bez urazy dla wszystkich doceniamy starania )taki strajk jest bez sensu . Oni się tylko śmieją blokada ulic tak bardzo im nie przeszkodzi. Za to miastowcom życie się uprzykrzy . Moim zdaniem strajk dobry to taki gdzie 100% producentów mleka nie oddało by mleka przez np.1 tydź wtedy mleczarnie musiały by gadać z rolnikiem i góra też bo były by ogromne kary na nich bo mają kątrakty. Ja przeżyłem 1 miech bez wypłaty przeżył bym 1 tydź ale niestety takie coś jest nie realne bo nie ma w ludziach jedności. (przepraszam za czcionke )


DLACZEGO 5311?????? BO mam 5340 oraz 5211 ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Weźcie się ludzie za robotę bo takie głupoty piszecie że szkoda czytać. Raz, że na przewodniczącego strajków wzieliście faceta który nie ma zbyt dobrej opinii w okolicy i sam jest pośrednikiem a dwa wasz jedyny pomysł to jeżdżenie w kółko nowymi ciągniki po ulicy albo wylewanie gnojówki. Takim sposobem nie poprawicie swojego losu. Chcecie mieć jak zachód? Bierzcie z nich przykład. Zrzeszajcie się, twórzcie kapitał i wykupujcie pośredników. Inaczej całe życie będziecie zwykłymi parobkami.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

Moim zdaniem (bez urazy dla wszystkich doceniamy starania )taki strajk jest bez sensu . Oni się tylko śmieją blokada ulic tak bardzo im nie przeszkodzi. Za to miastowcom życie się uprzykrzy . Moim zdaniem strajk dobry to taki gdzie 100% producentów mleka nie oddało by mleka przez np.1 tydź wtedy mleczarnie musiały by gadać z rolnikiem i góra też bo były by ogromne kary na nich bo mają kątrakty. Ja przeżyłem 1 miech bez wypłaty przeżył bym 1 tydź ale niestety takie coś jest nie realne bo nie ma w ludziach jedności. (przepraszam za czcionke )

 

I co by rolnicy zrobili z tym mlekiem wylali do rowu bo na pewno nie powie krowom że jest strajk i by nie produkowały mleka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    156

niemcy juz to kiedys zrobili tez wylewali mleko tydzien czasu do rowu i mleko nie zdrozalo i tylko kasa im przepadla za to mleko co wylali wiec uwazam to za bezzsens beda mieli za malo mleka to sciagna z innych krajow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154
Napisano (edytowany)

Rolnicy już maja  potencjał i są właścicielami ogromnego majątku .Dlaczego mleczarnie przed swoja nazwą maja skrót "SM" ? A no dlatego że sa Spółdzielniami Mleczarskimi a kto jest udziałowcem? przypadkiem nie rolnicy? Sam mimo że od dawna już nie oddaje mleka to mam udziały w SM tak samo jak mam udziały w Banku Spółdzielczym. Problem w tym ze nie umiemy wykorzystać tego potencjału.

Teraz rolnicy strajkują bo mleko po 70gr i nie maja na spłatę kredytów zaciągniętych na nowe JD warte 300tyś. Gdy mleko było po 1,5zł trzeba było kupić ciągnik za 250tyś a 50tyś zainwestować w Mleczarnie .

Najpierw musimy zrobić porządek na własnym podwórku i wykorzystać wszystkie możliwości zanim pójdziemy z roszczeniami do nic mogącego rządu .

 

 

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Tylko to wymaga chęci i pieniędzy. Strajkowanie prawie nic nie kosztuje a krzyczeć to każdy głupi potrafi co widzimy w tv.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanssss    48

jak przestaniemy oddawac nasze produkcy jako inna formę strajku to te posredniki wezna z zachodu albo exportuja z innego kraju. niemiec czeka ino kiedys do polski wcis jakis towar...


JESTEM MARTIN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Napisano (edytowany)

Rolnicy już maja  potencjał i są właścicielami ogromnego majątku .Dlaczego mleczarnie przed swoja nazwą maja skrót "SM" ? A no dlatego że sa Spółdzielniami Mleczarskimi a kto jest udziałowcem? przypadkiem nie rolnicy? Sam mimo że od dawna już nie oddaje mleka to mam udziały w SM tak samo jak mam udziały w Banku Spółdzielczym. Problem w tym ze nie umiemy wykorzystać tego potencjału.

Teraz rolnicy strajkują bo mleko po 70gr i nie maja na spłatę kredytów zaciągniętych na nowe JD warte 300tyś. Gdy mleko było po 1,5zł trzeba było kupić ciągnik za 250tyś a 50tyś zainwestować w Mleczarnie .

Najpierw musimy zrobić porządek na własnym podwórku i wykorzystać wszystkie możliwości zanim pójdziemy z roszczeniami do nic mogącego rządu .

No to ile masz tego udziału , parę stówek ?O jakim potencjale tu mówisz ? 

Mam grubo ponad 50 tys udziałów w SM i co z tego ? Mleko tanieje a ja dalej płace , co mam jeszcze wykupić hurtownie , supermarket ? Skąd mamy na to brać jak ceny są nie opłacalne ? 

 
 
 
Tylko to wymaga chęci i pieniędzy. Strajkowanie prawie nic nie kosztuje a krzyczeć to każdy głupi potrafi co widzimy w tv.

 

Każdy głupi to potrafi pisać tak jak Ty . Może pochwal się, ile i w co zainwestowałeś .  Wątpię abyś wysupłał chociaż złotówkę , zgrywać nie wiadomo kogo nic nie kosztuje .... NIE 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A jak mleczarnia upadnie, zabraknie majątku na spłatę długów to jeszcze ścigają udziałowców o kasę, tak jak było w Ostrowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Rolnicy już maja  potencjał i są właścicielami ogromnego majątku .Dlaczego mleczarnie przed swoja nazwą maja skrót "SM" ? A no dlatego że sa Spółdzielniami Mleczarskimi a kto jest udziałowcem? przypadkiem nie rolnicy? Sam mimo że od dawna już nie oddaje mleka to mam udziały w SM tak samo jak mam udziały w Banku Spółdzielczym. Problem w tym ze nie umiemy wykorzystać tego potencjału.

Teraz rolnicy strajkują bo mleko po 70gr i nie maja na spłatę kredytów zaciągniętych na nowe JD warte 300tyś. Gdy mleko było po 1,5zł trzeba było kupić ciągnik za 250tyś a 50tyś zainwestować w Mleczarnie .

Najpierw musimy zrobić porządek na własnym podwórku i wykorzystać wszystkie możliwości zanim pójdziemy z roszczeniami do nic mogącego rządu .

 

Czyli twierdzisz że rząd nam nie przeszkadza???? Zniesienie uboju rytualnego , populacja dzików to co to ma być ???? Nie strzał w kolano????   Najlepiej niech rzadzący jadą na Ukrainę  i nie wracają......


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Widzę że w poprzednim linku opisującym strajki są wypowiedzi kilku użytkowników forum... Tak więc pismaki również tu zaglądają i tworzą opinie o społeczności rolniczej...

Ja akurat jestem w pracy (pracuje również poza gospodarstwem) i cały czas mam włączone radio, w którym nawet ostatnio była audycja "czy strajki rolników są uzasadnione"

Uwierzcie mi co drugi dzwoniący zwyzywał całe grono rolnicze że dopłaty, nowe ciągniki, pomoc unijna jakiej nie ma żaden inny sektor gospodarki oraz mościwie panujący KRUS będący zaczynem zazdrości wszystkich miastowych którzy to ZUS-u muszą płacić miesięcznie po 1200zł.

To wszystko powoduje niezrozumienie problemu rolników i wręcz nasila niechęć do nich. Daję głowę że połowa społeczeństwa nie wie o tym po ile rolnik oddaje kg tucznika kg ziemniaków czy Tonę zboża... oni tylko widzą ceny w sklepach i widzą że jest drogo, a cała tą otoczka pośredników kręcących się wokół rolnictwa jest niewidzialna.

Trzeba ludzi uświadomić jakie są problemy wsi, postawić jasne postulaty, realne do spełnienia przez rząd, a nie krzyczeć że zboże tanie (na zachodzie też jest tanie)

W mediach tylko słychać że rolnicy chcą 7 milionów na odszkodowania i wybicie nadmiaru dzików - czy to są najważniejsze rzeczy???!!!??!

Mam wrażenie że nie ma prawdziwego przywódcy który by to wszsystko z głową poprowadził, bo taka forma jaka jest teraz skazana jest na porażkę...

i jeszcze jedno - jak już wypowiadali się poprzednicy - blokowanie dróg to jest strzał w stopę - ludzie jeszcze bardziej nas nienawidzą bo uprzykrzamy życie zwykłemu śmiertelnikowi, który tak samo jak my jest dymany przez ten chory kraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Lepiej nie chwalcie się ile zarabiacie bo jeszcze bardziej wkurzycie miastowych.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Niestety nie bardzo jest czym wkurzyć , miastowi to nabijają kasę nie dla nas i nie nasze produkty kupują .Więc niech idą popierać rolników a nie im zazdroszczą tych ciągników na kredyt - często jeszcze nie spłacony .

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Zgadzam się zacznijmy od własnego podwórka . Nas reprezentuje sołtys,radny,wójt,Izby rolnicze,Kółka rolnicze i itp.Wszyscy oni zaczynają działać na koniec swej kadencji aby sobie zapewnić następną.Podrywają nas do zupełnie nieprzygotowanych strajków. Brak koordynacji a nawet mądrych logicznych postulatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
Napisano (edytowany)

Ktoś tu chciał Sawickiemu przywież 10 ton gnoju ,ja bym się ucieszył jak by mi przywieżli ale się nie doczekam W razie czego przyjme każdą ilość

A gdzie tak sie biją o funkcje Sołtysa u nas nikt nie chce nim być na siłe szukają kandydayta

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a według mnie blokady to jedyna skuteczna forma protestu bo co z tego że pójdziemy pod sejm pokrzyczeć możemy i pół roku tam stać i nic to nie da bo nikt tego nie zauważy. Rząd powinien ponieść odpowiedzialność za swoje decyzję. Trzeba ich zmusić do wprowadzenia cen minimalnych na nasze produkty. Zablokować wszystkie krajówki na 2 tygodnie tak żeby miasto się zbuntowalo to rząd się ugnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Niestety nie bardzo jest czym wkurzyć , miastowi to nabijają kasę nie dla nas i nie nasze produkty kupują .Więc niech idą popierać rolników a nie im zazdroszczą tych ciągników na kredyt - często jeszcze nie spłacony .

 

Ale tak funkcjonuje prowadzenie działalności gospodarczej. Pokaż mi przedsiębiorcę który nie ma kredytów. Od małego sklepikarza po olbrzymie korporacje, każdy korzysta z leasingów czy kredytów. Więc, że ciągnik na kredyt kupiony to argument z d*py. Jak boisz się kredytów to ich nie bierz.

I siedząc w nowym JD raczej nie powinieneś wypominać miastowym, że kupują zagraniczne produkty bo straszną hipokryzją to zajeżdża.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Ciągnik to narzędzie pracy a nie dobro luksusowe jak np. samochód itp. Dlaczego mamy być gorsi od zachodnich rolników ? Może mamy robić końmi ? 

 

Tylko jak lekarze zamykali gabinety i ryzykowali ludzkim życiem to było OK . 

Twój głos nic nie znaczy  jako jednostki , tak samo jak mój ale ja jestem po stronie rolników a nie po stronie  pierdzących w stołki urzędasów bo to oni niszczą ten kraj.

   


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj