marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

konrad82    50

No chyba w Twojej okolicy są sami imbecyle  i jak mleko drygnie na 1.70  to lecą po nowy ciągnik za 400tyś. Ile było tego eldorado kilka miesięcy a zapitalać trzeba cały rok.

Apropos Rosji to Ty chyba tv nie oglądasz , jak pan Schetyna drażni Rosjan są bardziej wkurzeni niż za Ukrainę.

Po co to potrzebne?????


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
Napisano (edytowany)

Zetor jaki ty miałeś 10 lat temu za mleko 1,20 zł to teraz powineś mieć eldorado ,a narzekać

Najpierew to niech powstanie jeden związek rolników niech sie między sobą dogadają a potem niech walczą ,im tylko chodzi o szum ,a Izdebski niech  sie zabierze za robote  żeby długi spłacić populista

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Tak fakt a Schetyna to wyglądą łac. inny nic innego szkoda słów ynteligenci.

 

Fakt taki że trzeba zewrzeć pośladki i mysleć biznesowo a nie że jakoś to będzie , jak widzę ćwoka co licytował ziemię za 50 tys która zwróci się za 3 pokolenia to życzę powodzenia, sam jestem rolnikiem icieszę się że nie chłopem potrzebna jest dywersyfikacja produkcji co jest wieloetapowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86
Napisano (edytowany)

@ konrad82 Potrzebne jest to po to by słowiańskie ludy do siebie strzelały a geszefciarze z zachodu będą mieli swobodę w robieniu businessu. 

Edytowano przez miszka16

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

4. Dziczyzna

Tu sam nie wiem jak to rozwiązać,same odszkodowania nie wiele dadza w obliczu wzrostu pogłowia

Bardziej bym był za narzuceniem na myśliwych jakiegoś minimum odstrzału sztuk w każdym miesiącu

 

 

Rząd musi wspierać przepisami,bo same pieniądze to pomoc doraźna

Rolnik by umocnił swoją pozycję na rynku gdyby miał do tego sprzyjające warunki a nie kłody rzucane pod nogi.

 

Z podatku rolnego idzie 2% kasy na Izby rolnicze (dla mnie PSL). W budżecie gminy jest rubryka ile idzie na IR np.100tyś. zł. Wystarczy radnych gminy (burmistrza,wójta) przekonać żeby te pieniądze szły na Koła Łowieckie (na naboje) Dla mnie IR nic nie robią. Połączyć koło Łowieckie z klubem Paralotniarzy aby pomogli w ostrzale. Moim zdaniem w jeden dzień odstrzelili by tysiące dzików.

 

Oczywiście to jest  propozycja (pomysł) i nikt nie musi się z tym zgadzać.

Zapomniałem dodać że jest jakiś dziwny przepis że małych dzików nie można odstrzelać oraz Lochy prośne tak samo.

Tak samo zmniejszyć uprawę pól QQ- szczególnie tych co sieją co rok w tym samym miejscu ale to są nowobogaccy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Nigdy nie przepadałem za tekstami Krassusa, ale dziś muszę się z Nim zgodzić...Otóż nie jestem podszytym zwolennikiem PO bądź PSL-u, ale nie rozumiem, jak można krzyczeć do kamery, że nie ma się za co żyć, a wystawia się głowę z ciągnika za 300-400 tysięcy:) Krassus ma rację, każdy chce coś ugrać i tyle... Nie da się ukryć, że świnie po 3,5 czy mleko ciut powyżej złotówki to rozbój w biały dzień, ale sznur lśniących traktorów działa bardzo na wyobraźnię miastowych, którzy wręcz nie znoszą rolników, więc na chole...ę dawać im pożywkę??? Albo ostatnie wydanie Top Agrar Polska... Przedmowa Redaktora Naczelnego, jak to w rolnictwie jest źle, a dalej kilku rolników oburzonych na sąsiada-słupa, bo ten nie dał im kupić ziemi po 100 tysięcy za hektar:))) 

Edytowano przez tomektroszynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jak rolnik pobudował chlewnie  i przy cenie 3zł z groszami  to jak myślisz??? ma za co żyć ? czy nie 

Chyba normalne że każdy chce coś ugrać , nie myślisz że rolnicy tam marzną dla przyjemności.

Dajcie już spokuj z tymi ciągnikami.Nie wiem kiedy to zrozumiecie , w wiekszym gospodarstwie musi być nowszy lepszy ciągnik ,chcesz 50 ha przy produkcji zwierzecej starym  mtz em na czas obrobić ???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Widzę, że jak ktoś inaczej myśli to od razu jakiś StasiekS? Uwierzcie, że wielu myśli tak jak ja tylko oni tu się nie udzielają. Albo siedzą na innym forum albo w innych tematach kombinują co zrobić żeby dostać kasę z UE na kolejny nowy ciągnik. Wiem, że dla was może to być dziwne, że jakim cudem może być więcej osób takich jak ja ale są. Nawet do mnie piszą, że jak mi się w ogóle chce z wami pisać. Ale skoro nie możecie tej myśli dopuścić do siebie to piszcie dalej, że jestem czyimś multikontem.

Czyli tak naprawdę kombinujesz tak samo jak wszyscy , a nas oskarżasz że tylko rękę po kasę wyciągamy .

Nie możesz wygrać z nami w normalnej konkurencji to chcesz zniechęcić żeby było więcej  dla ciebie  ? 

Tu  ocenia się ludzi po poglądach i  tak jak ty nie wielu tu pajacuje ,więc mniejsza o to jak zwał  ;)

Mi się też wiele nie podoba , ale uważam mimo wszystko że tylko razem możemy coś ugrać - do czego sam namawiałeś .

Więc dalej zaprzeczaj sam sobie w co drugim poście , może ciebie to bawi i myślisz żeś mądry .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Konrad82, ale powiedz, kogo to obchodzi??? Kolega powyżej napisał bardzo słusznie, otóż plan rozwoju gospodarstwa tworzy się, uwzględniając cenę, która może się pojawić na wolnym rynku w każdej chwili, tzn na przykład obecne 3,5 za kg wieprzowiny czy 1,2 złotego za mleko. Wówczas można zauważyć, że może lepiej wziąć pod uwagę najgorszy scenariusz i zamiast traktora na full wypasie, kupić tańszy w podstawowym wyposażeniu i szybciej go spłacić, a zakup całego sprzętu rozbić na kilka lat, a nie przywieźć wszystko na 3 tirach, nagrać i mieć co wstawiać na You Tube:) To samo z budową obory czy chlewni... Dołki cenowe są czymś stałym, więc planując inwestycję trzeba wziąć pod uwagę, że może pojawić się niska cena. Czy wówczas warto budować??? A może po prostu niektórzy nie mają głowy do biznesu i nie potrafią tego skalkulować.

Edytowano przez tomektroszynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Nigdy nie przepadałem za tekstami Krassusa, ale dziś muszę się z Nim zgodzić...Otóż nie jestem podszytym zwolennikiem PO bądź PSL-u, ale nie rozumiem, jak można krzyczeć do kamery, że nie ma się za co żyć, a wystawia się głowę z ciągnika za 300-400 tysięcy:) 

Ano być może można ,nie przyszło Ci do głowy że ten ciągnik trzeba spłacać bo jak nie to komornik już czyha za rogiem ?

Myślisz że jak by były opłacalne ceny to ktoś by na drodze stał . 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Czyli tak naprawdę kombinujesz tak samo jak wszyscy , a nas oskarżasz że tylko rękę po kasę wyciągamy .

Nie możesz wygrać z nami w normalnej konkurencji to chcesz zniechęcić żeby było więcej  dla ciebie  ? 

Tu  ocenia się ludzi po poglądach i  tak jak ty nie wielu tu pajacuje ,więc mniejsza o to jak zwał  ;)

Mi się też wiele nie podoba , ale uważam mimo wszystko że tylko razem możemy coś ugrać - do czego sam namawiałeś .

Więc dalej zaprzeczaj sam sobie w co drugim poście , może ciebie to bawi i myślisz żeś mądry .

 

Będą ustawy i rozporządzenia to będę kombinował co zrobić dalej. Jeżeli będziesz lepszy to tylko z Ciebie przykład brać a nie ściągać na dół.

 

Ja nie zaprzeczam. O jakiej solidarności tu piszesz? O wspólnej przejażdżce ciągnikami? To dopiero wyczyn. Jestem chętny do współpracy która przyniesie mi korzyści jak i innym ale nie w taki sposób. Solidarność będzie wtedy kiedy rolnicy zaczną omijać pośredników, kupią zakład, będzie inicjatywa ustawodawcza albo stworzą związek który będzie lobbował w Sejmie. Teraz jest parę strajków na których czele stoi lokalny pieniacz i to wszystko. Tutaj nie ma solidarności.

Jak rolnik pobudował chlewnie  i przy cenie 3zł z groszami  to jak myślisz??? ma za co żyć ? czy nie 

Chyba normalne że każdy chce coś ugrać , nie myślisz że rolnicy tam marzną dla przyjemności.

Dajcie już spokuj z tymi ciągnikami.Nie wiem kiedy to zrozumiecie , w wiekszym gospodarstwie musi być nowszy lepszy ciągnik ,chcesz 50 ha przy produkcji zwierzecej starym  mtz em na czas obrobić ???

 

Ile ty masz lat? Tatuś dopiero do biznesu dopuścił, żeś taki zdziwiony jest dołkami cenowymi? Każdy szanujący się przedsiębiorca takie scenariusze bierze pod uwagę. Ale skoro ty tego nie wziąłeś to pora nauczyć się tego. Będziesz miał łatwiej w życiu.

  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Będą ustawy i rozporządzenia to będę kombinował co zrobić dalej. Jeżeli będziesz lepszy to tylko z Ciebie przykład brać a nie ściągać na dół.

 

Ja nie zaprzeczam. O jakiej solidarności tu piszesz? O wspólnej przejażdżce ciągnikami? To dopiero wyczyn. Jestem chętny do współpracy która przyniesie mi korzyści jak i innym ale nie w taki sposób. Solidarność będzie wtedy kiedy rolnicy zaczną omijać pośredników, kupią zakład, będzie inicjatywa ustawodawcza albo stworzą związek który będzie lobbował w Sejmie. Teraz jest parę strajków na których czele stoi lokalny pieniacz i to wszystko. Tutaj nie ma solidarności.

 

Ile ty masz lat? Tatuś dopiero do biznesu dopuścił, żeś taki zdziwiony jest dołkami cenowymi? Każdy szanujący się przedsiębiorca takie scenariusze bierze pod uwagę. Ale skoro ty tego nie wziąłeś to pora nauczyć się tego. Będziesz miał łatwiej w życiu.

Dokładnie, każdy szanujący się przedsiębiorca bierze pod uwagę dołki cenowe!!!

Edytowano przez tomektroszynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

 

Ile ty masz lat? Tatuś dopiero do biznesu dopuścił, żeś taki zdziwiony jest dołkami cenowymi? Każdy szanujący się przedsiębiorca takie scenariusze bierze pod uwagę. Ale skoro ty tego nie wziąłeś to pora nauczyć się tego. Będziesz miał łatwiej w życiu.

 

 

A czy przedsiębiorca bierze pod uwagę że od jednego padniętego dzika zależy czy będzie mógł produkować czy zdechnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to normalne że są dołki raz zarobi się mniej raz więcej ale to co się teraz wyrabia to przesada. Świnie po 3.5 od kilku miesięcy i nie zanosi się na poprawę. Mleko było po 1.6 przyszedł kryzys to niech spadnie na 1.30 a nie zaraz na 90gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Dokładnie, każdy szanujący się przedsiębiorca bierze pod uwagę dołki cenowe!!!

No patrz to dlaczego padają jak muchy ? Co innego jak ktoś przeinwestował z głupoty a co innego jak dołek trwa rok i końca nie widać .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

strajkować można przeciw nierównym dopłatom i tu by była jedność 

przeciw durnemu pomysłowi gwarantowanych cen na tych zasadach co mają być bo zanim nazbiera się kapitał to od obecnych cen jeszcze będziemy musieli oddać ten mały % a już wiadomo że żeby nam dołożyli to cena musi spaść 30% i się wypsło ze będą rekompensaty tylko dla tych co będą mieli umowy kontraktacyjne 

należy też pamiętać o szkodach wyrządzonych przez bobry bo to jest taki sam problem co z dzikami i należało by pomyśleć nad tym by pieniądze z rekompensat przekazać kołom łowieckim za odstrzelenie około 80% populacji dzików  ponieważ inaczej będzie jak do tej pory my dajemy wy nie bierzecie a myśliwym się nie chce a pieniądze pożrą urzędnicy i dzików i bobrów przybędzie bo dla myśliwych te 3500000 by było dobrą zachętom do latania po polach 

co do cen żywca i mleka to jest wolny rynek i blokowanie drogi nic nie da należy zablokować drogi (wjazd) do zakładów co sprowadzają mleko i półtusze i morze zaprzestać sprowadzania duńskich prosiąt domagać się zniesienia rosyjskiego i ukraińskiego embarga i tu potrzebna interwencja prezydenta i msz

nie należy zapominać o warzywnikach i sadownikach (frajerach)  których to komisja wydymała mówiąc że za zgniłe ogórki nie zapłaci 

sprzedaż ziemi jak będzie zablokowana dla obcokrajowców to i tak mali rolnicy nie będą kupować bo duzi ich przebiją niestety na prow dobrze się brało i teraz trzeba parę lat ciułać jak to mówią 7 lat tłustych i 7 chudych mam nadzieje że jakoś to przetrzymamy najważniejsze żeby się ludzie nie wieszali z powodu kredytów tak jak to było za Balcerowicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Należy pamiętać że nad naszym prawem jest prawo UE i mamy wolność przepływu towarów więc żadna siła nie jest w stanie wprowadzić zakazu sprowadzania duńskich półtusz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

rosyjskie embargo to jest wina rządzących i oni powinni za to odpowiedzieć i wypłacić rekompensaty wszystkim którzy przez to stracili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem rolnikiem, ale rodzinnie związany z rolnictwem. Teraz jest wielki szum i blokady. Faktycznie ceny spadły, co jest wynikiem wielu czynników, które nałożyły się w czasie. Teraz tez jest kilka optymistycznych realiów np. tansze paliwo. To co chciałem powiedzieć, gdy ceny np. rzepaku były horendalnie wysokie to rolnicy i tak mówili, że zapłacą więcej skupy. Nie ma współpracy ze strony skupujących i przetwórców, ale rolnicy nie są przychylną grupą do prowadzenia rozmów. Większosć z nich uważa się za najmadrzejszych, a z takimi ludźmi najtrudniej się rozmawia i współpracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Naklejcie na traktory ile macie do zapłacenia jeszcze:) Wy się nie kłóćcie o pierdoły. Tu się rozchodzi o pogonienie tej bandy. Musimy do upadłego mówić o imporcie z zewnątrz, bez równego traktowania w dwie strony. O nierówności dopłat, o nastawieniu urzędników. O złej woli ministerstwa, bo jak nazwać decyzje uderzające w rodzimych hodowców, a faworyzujące np francuskich. Przecież to zdrada. Teraz jakie są działania na te układy francji z rosją? (Po francuskich protestach juz są efekty:( ) Nie gadajmy o kasie na protestach, mówmy o podejściu i co trzeba zmienić. Przyciśnijmy ten PSL czego siedzą cicho, uwydatni się wtedy gdzie są ich ludzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

rosyjskie embargo to jest wina rządzących i oni powinni za to odpowiedzieć i wypłacić rekompensaty wszystkim którzy przez to stracili.

 

 

Gdyby płacili z majątków swoich to tak. Niestety kasa jest publiczna - składają się na to wszyscy obywatele i idąc tym tokiem rozumowania trzeba by wypłacić kasę wszystkim którzy stracili na embargo. Pełno jest firm które handlowały z Rosją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Do postulatów należy dodać powrót do zeszłorocznych stawek dopłat do materiałów siewnych ponieważ w tym roku spadły np zboża do 80 zł na ha a w zeszłym roku 100 zł embargo na import towarów rolnych z krajów handlujących z Rosją oraz dymisję ministrów rolnictwa i spraw zagranicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Nie ma co czekac az cena mleka zejdzie do 70 gr, trzeba myslec wcześniej jak ten problem rozwiazac, nie czekac az zaczna upadac gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do postulatów należy dodać powrót do zeszłorocznych stawek dopłat do materiałów siewnych ponieważ w tym roku spadły np zboża do 80 zł na ha a w zeszłym roku 100 zł embargo na import towarów rolnych z krajów handlujących z Rosją oraz dymisję ministrów rolnictwa i spraw zagranicznych

 

Z tego co wiem to zwrot do materiału siewnego obowiązuje stara stawka 100 zł do ha. Obniżka to jest na razie pomysł i nie wiadomo czy to wejdzie w życie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

slyszalem ze jutro ma być blokowana droga na trasie sokolow podlaski - Siemiatycze, prawdopodobie w miejscowosce Skrzeszaw, a następnie, nie wiem dokładnie kiedy droga krajowa pomiędzy sokolow podlaski - zambrow, w gm Ceranow. Nikt nie powinien oceniac stanu majatkow rolnikow po tych ciągnikach co stoja na drogach, bo większość tych maszyn nie jest jeszcze splacona przez rolnikow,wlascicielami tak naprawdę bada za x lat, pod warunkiem ze wcześniej komornik nie zabierze z powodu niskich cen plodow rolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj