nojsze

Members
 • Ilość treści

  290
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez nojsze

 1. Co do tytanitu i aminokwasów : tytanit 2 x 0,25 l (średni wzrost plonu 10-15%) Tytanit + Improver + 0,25 +2,5 I dawka Koniec krzewienia , II dawka Liśc flagowy Zawsze MTN bardzo duża wzrost plonu około 15-20% Bawię się tym 10 lat , w rzepaku wzrost plonu 20% . Aminkowasy moga byc inne ale Tytanit +amino robi robote tylko trzeba wstrzelic sie w czas stresu dla roslin. I wazne ! Po zabiegu herbicydowym nie stosujemy przez około 10 dni stymulatorów gdyz chwasty zmartychwstaj a:)
 2. Biathlon 4d zwalcza bardzo szerokie spektrum chwastów , samosiewy rzepaku także w dawce 0,05/ha (minus bardzo długo chwasty obumieraja ale skutecznośc 100%)
 3. Mam ten sam dylemat jednak siewnik potrzebny jest 3 dni w roku i czeka na nastepny sezon. W mojej ocenie za 42 tys netto Gaspardo NIna, rzepak sieje z dokładnością do 0,1 kg. Dwa talerze samoczyszczące , koła kopiujące waga taka jak u innych 820 kg i cena normalna. Jakby była to maszyna pracująca codziennie to inna bajka a tak....... i Agromasz dałby rade oby nie Unia gdyż sieje jak chce.
 4. Temat o cenach nawozów Saletra Amonowa Puławy 34,4 N BB 2780 zł/t cena z dzisiaj RSM 26+S - 2380/T Puławy
 5. Temat jest O.K Ochrona pszenicy przed głodem fizjologiczny pierwsza dawka N i nawożenie w dalszej części ..
 6. Ceny nawozów a tu zmiany tematu..... jutro będę miał cennik od dwóch najwiekszych dystrybutorów SOR w jednym z Niemieckich Landów. Na dzień dzisiejszy nasza saletra około 2580 zł/t netto i zainteresowanie średnie bez paniki ale nasi rolnicy to bogacze po 3700 kupują ale kto bogatemu zabroni. Moja rada taka: Proponuję udac się do stacji chemiczno-rolniczej z próbkami gleby na N z 30 i 60 cm i chociaż raz w zyciu zstosowac nawóz zgodnie z potrzebami pokarmowymi, zasobnością i pH gleby . Wtedy okazac się może że nie 400 kg tylko 300 kg saletry jest wystarczające i lepiej te 250 zł przeznaczyć na mikro, fungi i stymulatory wzrostu zwiększając plon o 1-1,5t gdyż te 100 kg saletry może byc zupełnie bezproduktywne. Póki co u nas saletra 3000 brutto za Odrą 2580 netto
 7. Moi drodzy, korekta cen za wykresie to akumulacja do zwyżki czyli pokonania 300 euro wtedy zaczną udeptywac dno w tej cenie i szykować kolejne rekordy. Bardzo duże obroty na poziomie 290 euro co świadczy o tendencji wzrostowej , a 1500 zł i tak zostanie osiągnięte w celu dalszej akumulacji obrotów - spekulacje. W mojej ocenie jak ktoś ma środki trzymać towar ceny będą bujać pokonując następne szczeble i rekordy wraz z oczywistymi korektami cen. W mojej ocenie marzec 2022 pszenica osiagnie poziom 1500 zł przynajmniej takie nowe szczyty powinny byc testowane. Pamiętajcie Ameryka Łacińska klęska nieurodzaju co przełoży się na ceny i zobaczymy jak żniwa w Australii.
 8. Rolnicy i gawędziarze ........ Tak aby ochłodzić zapały na 2 tys zł nawet podczas największej klęski nieurodzaju zapomnijmy o takiej cenie pszenicy jednak jest światełko w tunelu: 1. Chiny akumulują żywność kupując po bardzo wysokich cenach, 2. Rolnicy na zachód od Odry nie są w stanie przy takich cenach nawozów produkować z zyskiem pow. 5%. Cena saletry 32N w Niemczech na dzień dzisiejszy to 2580 zł netto tona i nic nie zapowiada dalszego wzrostu cen. - giełda rządzi się swoimi prawami szybko wzrosło(spekulacyjnie) niestety szybko spadnie minusem jest to do jakiego poziomu cen, jednak patrząc na Europę zachodnią myślę iż za chwilę u nas saletra zatrzyma się na poziomie 2500 zł i cena będzie testowana w zależności od popytu . Większość producentów zaopatrzyła się w pierwszą dawkę startową azotu a byli i tacy co 28.12 wozili po 3700 netto prawo paniki i chłopskiej głupoty na której przejechał się Witos.... Resumując przy tak duzym woluminie skupu surowców rolnych cena pszenicy powinna osiągnąć proporcjonalny wynik kosztowy w okolicach 1500 zł +- 100 zl w pierwszym kwartale br. Niestety droga energia pociągnie za sobą ogon inflacji co skutkować będzie ugruntowaniem ceny bazowej pszenicy na poziomie ok.1500 zł dla rzepaku 3400 które to ceny w nadchodzącym roku nie pozwolą na uzyskanie zadowalającego wyniku finansowego dla gospodarstwa na poziomie 15% zysku.
 9. Drodzy forumowicze, czytam i oczom nie wierzę jedni czekają na 2000 zł inni sprzedają gdyż spada. Racjonalnie myśląc zamykane są kontrakty krótkoterminowe i cena lekko spadła o to jest oczywiste. Wykres znajduje się długoterminowo w trendzie wzrostowym a korekta jest typowo technicznym zakończeniem DT i krótkich terminów. Panika to jest element na którym zarabiaja spekulanci jak rosnie wszysycy kupują jak spada sprzedaja i tak doodkoła. Analiza techniczna cen zbóż to zakres 1200 zł pszenżyto i 1350 zł pszenica korekta w dół to dobry sygnał dla dalszych wzrostów długoterminowych i bez abstrakcji 2000 zł/t. W mojej ocenie cena styczeń- marzec 1300-1400 pszenica a wahania cen i korekty do dalszych wzrostów zawsze będa, bo kto kupuje na tym poziome przy tak duzych wolumenach? Czeka nas hiper inflacja gospodarka światowa przygotowuje się do tego od poł roku stąd zwyżki cen surowców i kosmiczne ceny energii.
 10. Rozsiewanie wapna CaO to niestety mordowania, jakbyś rozsiewał cement ale efekt jest i to duży. Na V klasie przy lesie nic nie wypaliło ziemia gruzełkowata i w końcu pszenzyto się krzewi a nie wszyscy szukali chorób atu ziemia kwas. Co ciekawe przy zmianie pH ziemia pachnie ,,ziemią" ta kwaśna nie ma takiej woni ale to moja subiektywna ocena. I jeszcze jedno na temat dżdżownic i zabijania wszystkiego. Na wapnowanej ziemi dżdżownic jest mnóstwo, słoma rozkłada się w okresie 1 roku i plony wzrosły uwaga z 2,5t w 2004 roku do 7,8 pszenicy w ubiegłym sezonie. Skończyłem SGGW i profesor z chemii rolnej powtarzał: daj o 100 kg miej nawozu azotowego kup za to wapno zobaczysz efekty... Dodam iż wiosna testowałem mieszankę CaOCaCo3 pod Bobik i jest rewelacja - 2,5t/ha podniosło pH z 5,6 na 6,8-7,2 wynik z ostatniej chwili wiosną była pierwsza próba pobierana przed wapnowaniem 5,6
 11. A ja bym w małej ilości zastosował 1-,15 t/ha na V klasie co z tego jak nawieziesz piachu ??? lub błota czytaj kreda, granulat za drogi ...
 12. nojsze

  New holland

  Prawo konsumenta, masz prawo do odbioru nowej nie wadliwej maszyny i żądać nowej nie ważne że zarejestrowana podpisałeś odbiór ?
 13. Witam wszystkich, mam problem z NH TX 64 po załączeniu młocarni przestaje działać podnoszenie opuszczanie hedera, bez włączonego zespołu omłotowego wszystko działa . - oddałem alternator do naprawy - ładuje 13,8-14,5 Proszę o pomoc.
 14. Co do wapnowania i wapna. Moja przygoda z przywracaniem pH gleby III-IVb zaczeła się w 2004 roku. Gleba IIIb silna glina pH 3,9 25 ton wapna weglanowo-magnezowe na 2ha po 5 latach pH sukcesywnie wzrastało do 4,5 a magnez z 4 wzrósł do 7 W tym samym czasie inna działka 9,66 ha pH 4,5 zastosowałem wapno tlenkowo-magnezowe 50 CaO i 20 MgO 2,8 t /ha efekty po roku: pH - 5,8-6 magnez 18-26 Mg - był 2 do 3 Inny przykład: Firma która dostarcza mi wapno Agria z Tarnowa zaproponowała mi Tlenek CaO 70% . Na nowo zakupioną glębę klasy IV uwaga o ph 4-4,5 zastosowałem 2,5 tony wapna - pH wzrosło do 6-6,2 a plon rzepaku po sprzedaży 4,36 tony. Jak widzę piach który ludzie kupują za cięzkie pieniądze i czekają na zmianę pH życzę powodzenia, sam dokonałem eksperymentu 16 lat temu . Jedyny problem rozsiewanie w nocy lub rozsiewacz żmijkowy. Dodam iż po 3 latach od zastosowania CaOMgO przyswajalny fosfor jest na poziomie z 18 wzrósł na 30 (przyoranie słomy, poplony) przy wapnie weglanowym nawet nie ruszył z miejsca. To takie moje praktyczne spostrzeżenia .
 15. Niestety susza zrobiła swoje, wkleję kilka zdjęć po zastosowaniu aminokwasów w pszenżycie . Żółte pole wyłączona belka opryskiwacza aby mieć porównanie. W pszenżycie nie stosujemy Fungi w czasie kwitnienia czyli jest ok ja bym poczekał do wykłoszenia .
 16. nojsze

  Aminokwasy w zbożach

 17. Mocznik przy uzupełnieniu azotu jeśli wystąpią niedobory a tak aby dać bez sensu. Siarczan magnezu i Bor to ryzyko zważenia się cieczy roboczej.
 18. Kolego Boxer + ......... coś na przytulię daj sobie spokój z sulfo..mocznikowymi substancjami. Za ok 100 zł można zrobić bardzo dobry preparat na zachwaszczenie pierwotne i wtórne . Będziesz miał na polu czysto. Jutro podam moją kombinację na pszenicę i pszenżyto.
 19. Zasiej odmianę Borowik, dość dobra mrozoodporność i toleruje niskie pH, bardzo duża ilośc słomy ziarno grube dobrze wyrównane ciekawostka 1 zbiornik bizona to 1950 kg tyle waży Borowik. plon na 4a, b 6,8 t opóźniony siew - słabo rozkrzewione. 2 Lata temu 8 ton , proponuję wcześniejszy i rzadszy zasiew.
 20. Ze względu na jesienne susze ja sprawę załatwiam wiosną , Apyros +chwastox extra 20g+1,5 l jesienią Boxer 2,5L + Glean 8g
 21. Pod rzepak na glebach zwięzłych gliniastych , proponuję wapno tlenkowo-magnezowe CaOMgO zawartość tlenku CaO >50% i około 32% MgO. Na początku zbadaj pH gleby najlepiej w stacji chemiczno rolniczej. Wapno tlenkowo magnezowe jest drogie , ale efekty są niebywałe i zauważalne na polu. przy pH niższym niż 5,5 dawka 2,5 tony na glebach III kl średnio zwięzłych podniesie Ci pH o 1 w górę. Ta cała nagonka na kredę itp ok ale ja pod rzepak ozimy proponuję takie rozwiązanie. Wapno CaOMgO ma w sumie ponad 80% które zrobi swoje a magnez wypiera jony glinu 1,5 raza silniej niż samo Ca. Magnez jest bardzo ruchliwym pierwiastkiem w glebie i aby zapobiec jego nadmiernemu wypłukiwaniu zastosowanie pod rzepak jest najbardziej racjonalne. Minus całej tej zabawy wysiew. Pył o średnicy ziaren porównywalny do cementu , cena za 25 ton 360 km transport 5200 zł brutto tyle zapłaciłem za bryczkę Vat 23%. I nie chcę już przereklamowanej kredy 400 zł\t gdyż aby doprowadzić glebę do odpowiedniego pH , trzeba wagowo wprowadzić odpowiednią ilość Wapna w celu wyparcia szkodliwego glinu AL+++, i nie zrobimy tego ilością 400kg super granulatu. To tyle to moje sprawdzone rozwiązanie na dostarczenie Mg i poprawę pH. Pozdrooo.
 22. Witam koledzy. Mam problem z 30 ha łubiny Zeus i Sonet opryskany BOxerem 3l/ha końcówki pierwszych liści jakby poprzypalane (suche szpileczki) tam gdzie nie pryskane jest ok pryskałem 3 dni po siewie , gleba ciężka gliniasta , przedplon wymarznięty rzepak ozimy. Ni i już na listkach pojawiają się małe wżery , przejdzie mu czy zonk i po łubinie, młode liście są zdrowe....
 23. A orałeś już tym ciągnikiem czy to pierwszy raz ? Jak masz system wtrysku Common Rail?
 24. 5120 117km w bardzo dobrej wersji przedni tuz szerokie opony 218 netto
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj