Polecane posty

Xawier    223

A kto kazał Mlekovicie inwestować i przejmować nierentowne mleczarnie? Jak przejmowała to widziała w tym zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

No widzisz widziała zysk ale inwestycja też prócz standardowego dochodu zwraca się za przyczyną minimalnie niższej ceny. Załóżmy że teraz masz 1.15 zł. A za rok,2,3 dojdzie do takiego samego jak w centrali, oddając mleko do nierentownej mleczarni może byś teraz klął że masz 80-90 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Generalnie straty czyli długi mleczarni która została przejęta powinny być pokryte z udziałów udziałowców do wysokości wniesionych udziałów. Zadłużoną mleczarnię przejmuję większa mleczarnia i to ona musi pokryć resztę długów np z własnej kasy lub z pieniędzy które wypracuje zakład po restrukturyzacji bo tak owa musi być skoro zakład był nie rentowny. Mleczarnia która przejmuję generalnie powinna znać sytuację finansową zakładu który przejmuję ale z tym może być różnie :D dopiero po przejęciu i wnikliwej analizie finansowej okazuje się jak jest naprawdę. Z reguły jest tak ze mleczarnia która spada na dno płaci niskie stawki za mleko surowe po przejęciu w nowej mleczarni ta cena wzrasta może nie od razu do ceny jaką płaci centrala ale wzrasta. Trzeba wypośrodkować swoje żądania i zrozumieć dali podwyżkę ok a nie dalej żądać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Ja oddaje do oddziału Mlekovity i nie narzekam na cenę aczkolwiek jakby była możliwość to wolałbym dostawać taką samą cenę jak w centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz342    90

OSM Sierpc przedział 3-9 tyś

tł 4,38

bi 3,72

1,29 brutto dla ryczałtowca.

 

Wpisowe kiedyś rozkładali na 6 rat.

 

Przechodzę do sierpca mam dość tego syfu z rypina wyniki w Sierpcu mam lepsze niz w rotr somaty w rypinie cały czas 385 a po zbadaniu w Sierpcu 118 ... Prezes mi powiedział ze jednorazowo mam zapłacić bo niechętnie teraz przyjmują i jak juz to od razy cała suma. Trodno 2-4 miesięcy i se odkuje za karę wpisowe i wyslodki + jest to ze to inwestycja na lata a nie na miesiąc czy dwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

  

 

dobre chyba do Mlekpolu mleka nie dajesz jak takie bzdury piszesz Mlekpol ma taki sam cennik we wszystkich oddziałach to jest Spoódzielnia a Mlekovita to Spółka

09.2015 - 43000 lit. 4,3 tł 3,45 biał cenna 1,35

W tamtym roku porównywalem cennik z Mrągowa z cennikieporównywalne wychodziła różnica 3 groszy. Pisałem nawet o tym tu na forum.

 

A po drugie spółdzielnia nie ma obowiązku dawania tej samej ceny wszystkim. Jak by tak było nie miały by bytu progi ilościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

kosacki nie kompromituj sie co ciebie edmund na kolanach potrzymal i juz szalejesz pale mu jeszcze zrob przy 15 tys miesiecznie tluszcz 4,4 bialko 3,4 mocznik 250 1,19 za litr smiech na sali zlodziejstwo i tyle do tego kara i tragedia gotowa a edmund jako rasowy prezes ma wyje.......ne na dostawcow ktorzy produkujac sie zadluzali mleko sprzedawali a teraz komornik zero pomocy. Reasumujac rece opadaja jak sie patrzy na cene mleka i arystkoracje PSL no i na komentarze niektorych mleczarzy pozdrawiam

Mógłbyś napisać od razu, że podana przez ciebie cena za mleko jest ceną netto (brutto dla ryczałtowca byłoby jakieś 1,27-,28zł/l). Po za tym pomyśl co mają robić np. ludzie oddający mleko do SUDOWI w Suwałkach którzy przy podobnym litrażu do twojego dostają 0,85 zł/litr (bodajże brutto)? Kolega który oddaje tam mleko pytał się mnie czy Mlekpol nie prowadzi naboru do mleczarni bo chętnie by się przeniósł bo jest ciężko a w dodatku zdarzają się opóźnienia w wypłacie pieniędzy. Sam oddaję do Mlekpolu jedyne na co mam nadzieję to, żeby ta cena utrzymała się jak najdłużej (oczywiście fajnie byłoby żeby poszła do góry :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Przechodzę do sierpca mam dość tego syfu z rypina wyniki w Sierpcu mam lepsze niz w rotr somaty w rypinie cały czas 385 a po zbadaniu w Sierpcu 118 ... Prezes mi powiedział ze jednorazowo mam zapłacić bo niechętnie teraz przyjmują i jak juz to od razy cała suma. Trodno 2-4 miesięcy i se odkuje za karę wpisowe i wyslodki + jest to ze to inwestycja na lata a nie na miesiąc czy dwa :)

 

He w Piatnicy ostatnio miałem taka sytułacje - zawiozłem mleko do zbadania do mleczarni somatyka 170, tak wyszlo ze tego samego dnia byla kontrol, z tego samego mleka somatyka 437 - sms mleko zlej jakosci, dostarczyc probke do badania. Smiech na sali przecierz dostarczylem probke tego samego dnia przed badaniem :D Zreszto smieszne to to nie jest....

Edytowano przez Soltys85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz342    90

Koledzy nie orientuje sie ktoś czy w Sierpcu jest laboratorium zewnętrzne żeby zbadać mleko?

 

Musisz zadzwonić do działu skupu i Ci powiedzą kiedy masz jechać z mlekiem :) zazwyczaj następnego dnia są wyniki :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<p>Mlekovita Lubawa podwyżka 10 gr za październik. Z tego co słyszałem w kraju powoli zaczyna brakować już surowca do produkcji i najprawdopodobniej w następnym miesiącu będzie kolejna podwyżka. Z braku mleka zaczęli już szukać dostawcow w dalszych odległościach (kuj-pom, pomorskie)</p>

Edytowano przez ogorek_kiszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

<p>Mlekovita Lubawa podwyżka 10 gr za październik. Z tego co słyszałem w kraju powoli zaczyna brakować już surowca do produkcji i najprawdopodobniej w następnym miesiącu będzie kolejna podwyżka. Z braku mleka zaczęli już szukać dostawcow w dalszych odległościach (kuj-pom, pomorskie)</p>

 

ja akurat jestem z kuj-pom i razem ze znajomymi chcielismy przejść do Lubawy ale niestety brakło nam jakieś 5 tyś litrów do pełnej cysterny i nic z tego nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek21    32

panowie podwyżka w mlekovicie Lubawa to porwierdzona wiadomosc ? bo zadnego smsa nie dostalem pozdrawiam


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najczęściej u mnie jeżdżą Volvo z beczką chyba13 lub 17 tyś. Mają i większe, ale nie wiem jak duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Spomlek od października będzie płacił za kazeinę, za białko już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

W Mlekpolu była pewna informacja o podwyżce o ok 7gr za październik - info od członka rady, jak i pracowników oddziału Mrągowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj