pedro2

Amazone ZA-F / ZA-U

Polecane posty

Piechu    43

Miałem ZA-F i w sumie byłem zadowolony tyle ,że  ograniczona szerokość siewu no i ładowność. Do C-360 idealny wystarczy zrobić nadstawki i big bag mocznika wchodzi. Jedyny problem to chyba był taki że za dużo rozsiewał tuż za przejazdem z okna domu było to dość widoczne pas bardzo ciemnej pszenicy. Teraz mam ZA-U 1001  też jestem zadowolony. Przy zakupie musisz sprawdzić jak wygląda łożysko na wałku napędzającym mieszadło (kół zębatych od tego łańcucha są plastikowe i mogą być wytarte). Ja nie sprawdziłem i później się okazało że  tego łożyska nie ma . W grene oryginalne ponad 100 do tego są 2 blaszki mocujące te łożysko o ile dobrze pamiętam to po 80 zł. Jednak na Twoim miejscu pomyślał bym o ZA-M nowszy do tego łatwiej ustawić szerokość (odpowiednio ustawić łopatki i ich długość) W ZA-U robi się to przy pomocy odpowiednich talerzy i wysokości rozsiewacza i odpowiednim jego kącie.

Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ZA-F u mnie też robi pasy na zbożach i to przy 12m, a teraz chcę siac nim na 15m ciekawe jak to wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Teraz bardzo poważnie myślę nad sulky dpx podałem link kilka postów wyżej. Całe leje, talerze i mechanizm otwierania ustawiania z kwasowki, co na pewno pochodzi 10 lat. Zau trochę za bardzo skomplikowany z tym że więcej rzeczy do popsucia i drogie części i przegrywa z sulky kwasowką właśnie.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Jak miałem jeszcze ZA-F to siałem na 15 m (a niektóre nawozy nawet na trochę szerzej)  i nie było niedosianych pasów tyle że przy C-360 miałem przedłużone łapy i rozsiewacz max wysoko (oczywiście odpowiednio wypoziomowany) 3 i gaz do dechy he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

A zam to już konkretny i drogi  sprzęt nie na moje hektary :P  dla mnie wystarczył by ten zaf spokojnie, ale nie lubie tandety, jak już inwestować to w coś porządnego. A trzeba liczyć się z tym że zaf a od razu bym musiał brać na warsztat, farby po 120 zł za pol litra, tulejki przy ośce w zbiorniku też do wymiany, denka z kwasowki bo jak juz remontować to na glanc. I do tego ceny wysokie u mnie. Trzeba dobrze przemyśleć ;)

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

ZA-F to nie tandeta to dobry rozsiewacz po prostu musiał by być w dobrym stanie, który zapewne byłby w cenie ZA-U który jest już wygodniejszy w użytkowaniu poprzez hydraulikę i talerze graniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Może źle się wyraziłem, tandeta w sensie przerdzewiały i do dużego doinwestowania. Zau znowu hydraulika hmm wystarczy że pęknie osłona siłowniczka i już masz grubszy wydatek bo tłok w kontakcie z nawozem zardzewieje momentalnie, sulky jest na linki i to też na + nad amazone 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jak nie ma dużo ha i dużego ciagnika to nie ma co sie pchać w ZAM czy ZAU, Poza ZA-F ja bym w tej chwili brał pod uwagę jeszcze Rauchy nawet już ktoś o nich wspominał wcześniej. Proste w budowie, a  talerze, łopatki i często denko też bywało z kwasówki i do c-360 spokojnie zapniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj