pedro2

Amazone ZA-F / ZA-U

Polecane posty

pedro2    7164

Witam.

 

Przymierzam się do kupna rozsiewacza i najprawdopodobniej będzie to któryś z tych modeli. ZA-U są chyba nowsze?? Bo z tego co oglądam to lepiej wyglądają niż ZA-F, ale czy wychodziły seryjnie z wymiennymi denkami z chromu?? Najmniejsze ZA-U to chyba 1001, ale te 1000L bez nadbudowy raczej nie wejdzie, znalazłem kilka fajnych ofert od 3,8 do 5 tys zł. ZA-U ma lepsze rozwiązania, szczególnie podoba mi się to że talerze rozrzucające są oddzielne, nie przechodzą do zbiornika, ale znowu czy te "mieszadła" przy wysypie nie zabijają otworu pyłem??

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie oprócz korozji?? 

 

Przepraszam że tyle pytań, ale lubię kupować coś na "pewniaka" więc muszę wszystko wiedzieć ;) 

 

Pozdrawiam.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Miałem 

ZAU 1001 nie było  nim żadnych problemów. Bez nadstawki wejdzie 2 BB saletry ale rozsiewacz musi być praktycznie pusty.  Z denkami z nierdzewki to raczej w nowych maszynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

W prawdzie wystarczył by mi 600 L, ale ciężko znaleźć coś ładnego z ZA-F, a lepiej dołożyć te 500 zł i już jest ładny sprzęt. A czy bez talerzy do wysiewu granicznego da się dokładnie obsiać?? I ile powinno ich być, 2 czy jeden??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ja nigdy nie używałem talerzy granicznych bo mi szkoda czasu się bawić i było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Mam ZA-F 803 zrobiony dla siebie jak należy i ma denka z kwasówki są to wkładki dobrze pamiętam bo jedna 150 zł kosztowała. 

Dobry rozsiewacz ale i tak do sprzedania bo nie żuci mi na 18m...

ZA-U ma jeden talerz graniczny ma on cztery małe łopatki plus do tego jest przesłona. Jest dużo masywniejszy od ZA-F

Wchodzi jeden BB  sąsiad ma ZA-U i jedyny problem jaki miał to z mieszadłem siadały mu łożyska wałka mieszadła te w zbiorniku nawozu. Wymieniał kilkanaście razy dopiero założenie oryginalnych załatwiło sprawę. Okazało się że są wykonane z kwasówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Dzięki za rzeczową odpowiedź ;) Jest niedaleko jeden, ale trochę nieposzanowany za 3800 zł, drugi jest świetny bynajmniej za zdjęciach za 4 tyś jeszcze bym może urwał z 2 stówki, ale 170 km w jedną stronę... Do busa chyba by wszedł taki ZA-U??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

dokładnie posprawdzaj luzy, łopatki talerze czy nie jakieś koślawe cuda się trafiają heheh A najlepiej to do ciągnika go i jak chodzi!

 

Piotrek czy była by szansa na jakieś foto łopatek? Może o rok odsunął bym zmianę rozsiewacza...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

O to spoko, myślałem że z 500 ;) i jeszcze jedno, przewaznie na talerzach są łopatki niewiele wystające poza obrys talerza, lub równe, a niektóre sa bardzo długie czy to ma jakieś znaczenie??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się zrobic zdjęcie i wstawię. długośc łopatek ma znaczenie przy szerokości roboczej, w ZA-F łopatki nie mogą być długie bo beda zaczepiać o dno paki, w ZA-U łopatki moga być dłuższe bo jest szerszy rozstaw tależy i inaczej paka skonstruowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

 Warto dać za ten 3700-3800?? Rdza jako taka jest, ale tylko powierzchownie, nie ma wżerów tylko te mieszadła chyba kombinowane:

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Zależy gdzie to ale im bardziej na wschód tym droższe ceny takie ja mam odczucie. A wałek ma ? cena taka sobie jak bardzo niepogięty to farba, naklejki i ładny rozsiewacz będzie i dokładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Tak, też to zauważyłem, jest piękny za u ale 170 km za 4.2 tyś  do oddania ale kawałek drogi jest i wyjdzie to samo... Farby oryginał pójdzie z 2 L to za 400  zł chyba się wyrobie...


Wałek jest, jeszcze porozglądam się do wiosny daleko :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Farba farbą. A gdzie inne materialy i robota. Dla tych rozsiewaczy rdza nie straszna tylko trzeba je zawsze umyc po robocie i zakonserwowac ropa. Ja bym na twoim mejscu pojecham po ten leprzy. Przy okazji maszy wycieczke krajoznawczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Wszystko da się wyremontować, oby tylko nie wymieniać elementów konstrukcyjnych, roboty też wiele tu nie ma szczotka na flexa i wiertarkę, papier ścierny i w jeden dzień bym wyczyscił. Tylko niepokojące jest to wytarcie farby na talerzach, znak że siał dużo...


Jechać można tylko taki myk jest, że haka nie mam do przyczepki, pojadę obejrzę a potem ewentualnie busa gnać i też za dwie stówy by pojechał, a lepiej samemu wyremontować niż kupić caculko odmalowane nie wiadomo jak


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja Za-fa sam malowałem to najgorsze doczyszczenie i żeby ładnie go rozebrać do malowania. Jak jeszcze tak bardzo nie wytarte talerze i jak łopatki zdrowe to warto. A niedawno byłem w Aldo to tam bliżej ciebie jak mnie mieli jakąś Amazone coś podobnego ale o cene nie pytałem na prasę cenę mieli bardzo dobrą to może i z rozsiewaczy by coś było zobacz na ich stronie czy mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Oglądałem u nich, ale szału nie ma za za-m w gorszym stanie niż ten 5900 ;) tylko to ma być do 60-tki rozsiewacz i 850 kg z tyłu to nie będzie za dużo?? :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Nie wiem ile waży ZA-F ale sypałem po 650kg soil i MF-255 dwa obciążniki na przodzie przy spokojnej jeździe miał przyczepność, nie zawsze ale miał... hehe

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

U nas typ z sipmy 1000L ciąga 30stką po 400 kg sypie i jakoś jedzie :P o pompę się nie martwię bo agregat 700 kg dźwiga bez problemu, kvernelanda też podnosi, ale rozsiewacz blisko ciągnika to większa siła jest.

 

Mógłby być i ten za-f ale z tych które oglądałem to bardzo mocno skorodowane i czy nie będzie jak w leju, że przy ośce więcej nawozu leci niż przez otwór :D w za-u można ewentualnie w drodze włączyć wom jak puści, chyba że łańcuchy dorobie jak w leju, trudna decyzja na dodatek starszyzna jak zobaczy trochę rdzy to kręci nosem he


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja MF 255  do ZA-U sypałem 500 kg i tak sobie po polu jeździłem, ale dawał rady, sąsiad 360 to obciażniki do kół pozakładał, i spokojnie daje rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

A to nowego się spodziewa? Na ostatnim foto te mieszadła po prostu są zdarte. Tak przy ośce leci więcej moje pierwsze sianie po remoncie ZA-F zamiast 200kg/ha wysiał 560kg/ha właśnie przez ośki... Wymiana wkładek nierdzewnych i teraz nic nie wyleci ani granulka. W jakich cenach te za-f ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

@tomek dzięki za odp. przynajmniej jedna z wątpliwości rozwiana ;) 

 

@maniek Taki niedogodzony człowiek, jak to Polak co zrobisz :P Czyli że już jest mocno pojechany skoro mieszadła zdarte? :/ Za-F różnie 3-3,5 tyś i to mnie skłoniło do rozważenia za-u bo są w dużo lepszym stanie, lepsze rozwiązania, a kasa prawie ta sama.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj