matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

mlodyhef    214

Kumpel ostatnio kupił 4-dniowego HO za 700 zł i 3 dniową jałoszkę za 600 zł. Cielaki nie były ważone ale miały coś między 40-50 kg.  Ręce opadają.

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

od 2tyg szukam na olx cielaka w promieniu 30km,nawet po 2godzinach cielak jest sprzedany,szukam tylko dlatego bo mam mleko,a znajomi mają dopiero wycielenia mieć,więc chciałem chociaż 1go kupić by nie poić 4miesięcznych. podjechałem dziś do handlarza -i tak-miał z 4małe cielaczki [jeżeli tak można to nazwać] skóra i kość i wielki brzuch po 1000zł, i 2jałoszki mm,w wadze około 120kgmax 130kg jedna nawet nawet z wyglądu,druga strasznie wychudzona i jakby coś z płucami po 2tyś zł sztuka-niby ceny do delikatnej negocjacji. Dla mnie to bezsens kupić taki towar za takie pieniądze,tu nawet ta dopłata 70euro nie ma znaczenia. Lecz widocznie są napaleńcy co kupią,ja podziękowałem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xdetherocx    3

Ja dzisiaj kupiłem 9 byczków MM waga jakieś 70 kg ze dwa są trochę mniejsze wyszły po 870 zł za szt byczki 4-5 tygodniowe chyba dobra cena 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

cena bardzo dobra, powiedziałbym podejrzanie dobra no chyba,że to mm to tylko w paszporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bovu    0

 

Podaje do waszej wiadomości bo obiecałem, apropo odhowu cieaków

http://olx.pl/oferta...957ab9;promoted

 

Firma która ma te produkty z firm które wytwarzają mleko i kaszki dla dzieci...np. danone czy nutricia

 

Bardzo fajne produkty rolnicy po nie przyjezdzają fajne dla cielaków trzody.... wiadomo ze jak do dzieci to napewno produkty mleczne.  Wczoraj gadałem własnie z jednym z rolników który cielakom daje kaszkę mleczną niby rewelacja. Nie kroją na tych produktach bo to nie jest paszarnia tylko firma która zajmuje sie obsługą. Własnie tego typu produkt wypuscił EurolPol mozecie sprawdzic...kaszka ryzowo mleczna tam kosztuje ok 5000 za tone, a u "źródła" 2000 zł. 

Jak cos to wysyłaja po ok. 2 kilo probki

pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

3 tyś lub mniej jak jest taka możliwość ;)

 

Dzwoniłem do handlarza wczoraj, jałówki sm 12,50 netto, drogo ale trzeba chyba będzie kupić pare szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

Mam do sprzedania byczka ho ok 90kg oraz byczka i jaloszke nrf 60-70kg. Handlarz daje po 10zl/kg i pewnie sprzedam w tym tyg. woj. podlaskie okolice wys.maz.

 

moge przeslac zdj na pw

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xdetherocx    3

byczki z Łotwy widać trochę zmęczone ale chętnie jedzą siano i śrut z pojeniem też nie ma problemów postaram się wrzucić foty podglądowe i sami ocenicie. Dopiero zaczynam zabawę z bykami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

sprzedany HF czerwony 60kg za 880zł kilka dni wcześniej dałem ogłoszenie w regionalnym portalu za 650zł to kilku dzwoniło i mówiło że drogo przyjechał handlarz i dał 880zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

handlarz zawiezie tam gdzie jest parcie na cielaki i jeszcze zarobi :lol: a ogłoszenie dałeś w regionalnym czyli dzwonili z regionu a wiadomo,że podlaskie zbyt wysokimi cenami cieląt pochwalic się nie może ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jaka cena za ho / ncb takie po 2,5 miesiaca ? sztuki jedzą już kiszonkę z kukurydzy i siano + oczywiście starter i mlekozastępcze mam 20 szt na sprzedaż i nie wiem ile krzyknąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

zależy w jakiej kondycji są te sztuki bo wszystkie równe napewno nie są. Krzyczec możesz dużo, ważne żeby sprzedac z zyskiem.Myśle że 1500zł możesz krzyczec a ile dostaniesz to już inna sprawa,ale parcie na cielaki jest więc kto wie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Kupione cieliczki simentalskie po 13,50 zł za kg. Waga przeciętnie 100 kg. Kierowca mówił że nie ma towaru

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też bym za tyle sprzedał po co trzymać do 300 kg i też tyle dostaniesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Jak tak to ja też chętnie sprzedam byczka HO, 2 miesięczny, 90 kg -1000pln.

Bardzo zdrowy i żywiołowy, dziś mi spier....lił do lasu i ganiałem go 2 godziny zanim dał się złapać!!! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj