Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Tomasz78    1029

Ja pozostaje na uprawie zbóż ,zanim się dochowam byków minie dwa lata ,a nakład spory  ,stado trzody odbudujesz szybko i taniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A dopiero pisałeś ,że tak się Tobie opłaci hodowla tucznika ?.

 

owszem przy 3.70-4zł jak najbardziej mi się opłaciło, przy 3-3.20 coraz mniej jakbym musiał kupować prosiaki to wyszedł bym już chyba przy 3.40 na minus. A że mam swoje jest lekki plusik, ale bardziej się opłaca sprzedawać prosiaki i zboże. Szkoda tylko, że obsiałem 8ha pszenżytem którego cena jest słaba.

 

@AgnieszkaPiasecka ja zawsze chodowałem te 2-3 byczki i zawsze coś grosza wpadło, teraz mam 6 byczków i 3 krowy na cielaczki i 5ha łąki więcej, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też posiadamy bydło opasowe ale tylko byki .Twierdze że z bydła cudów nie ma bo cielaki drogie a przez te dwa lata też trzeba sporo w nie włożyć.No i kup zdrowego cielaka mięsnego nie jest lekko.


ZBINIU 83

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dokladnie masz rację  fakt cena u nas to 7zł za mięsnego ,lecz cielak to wydatek ok10zł za kg,mam takiego sąsiada co kupije po 150kg i sobie chwali niby drogo ale odchowany ,bez kosztów mleka itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja kupuję byczki od lokalnych mleczarzy, no ale trzeba przy nich te 2 lata chodzić i jednak te 2 lata czekać na zysk z nich :) a ze świń to ciągle się coś sprzedaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Trzeba tak ustawic  stado, aby była rotacja  ,przy 30szt, idzie się nieźle gospodarzyć ,mając pewność że cena nie spadnie ,tak jak w przypadku trzody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z drugiej strony jednak jak pośrednik przyjeżdza po większą ilość to zazwyczaj lepiej płaci :) jak trzodę sprzedaję 20sz+ na raz to zawsze mam 20gr więcej od sąsiadów :)

jakbym się trzody pozbył to bym może te 50 byków uchodował, ale nie mam nawet chlewów przystosowanych a przystosowanie to kolejne koszta, a 2 lata trzeba z czegoś żyć zanim urosną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

No niestety  a nikt nie da gwarancji że za te dwa lata bydlo się będzie opłacic jak dziś ,jestem optymistą w temacie hodowli bydła lecz  ,nie ryzykuję ,ide w produkcję roślinną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

A co niby rzad mialby zrobic caly ten biznes jest w lapach firm zagranicznych nie dosc ze zarabiaja sprzedajac prosieta to jeszcze zarabiaja skupujac i przetwarzajac tuczniki. Nawet jezeli stalby by sie cud i zakazali by sprowadzania swin z zachodu to nastala by panika bo zabrakloby "surowca". Bylo wiele mozliwosci ale Ci na gorze woleli ukladac sie z zachodem jak z wlasnymi rolnikami a na koniec mieli czelnosc powiedziec ile to nie zeobili dla polskiej wsi a prawda taka ze nie dosc ze jestesmy rynkiem zbytu to jestesmy tania sila robocza wychowujaca prosieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

a w jakiej wadze były te prosięta mniej więcej 

 

Cztery największe to z 20 kg,a reszta to pewnie z 15 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie mogę patrzeć na ten cały PSL niby ludowcy  i co zrobili zakłady posprzedawali a teraz śmieją się z chłopków.

A tak poza tym w piątek sprzedaje niby 5E klaśie.


Witam wszystkich  :) Wspólnie z tatą prowadzimy gospodarstwo o łącznej wielkości 12 ha. Zajmujemy się głownie produkcją trzody chlewnej oraz warzywnictwem (głownie pomidory gruntowe). Posiadamy dwa ciągniki Ursus C-360 i C-330.  :) zapraszam  do komentowania i oceniania  :D Jeśli tu już jesteś zostaw coś po sobie  :)Pozdrawiam  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

największe zagrożenia dla polskiego rolnika to takie firmy które wstawiają swoje prosięta i dają pasze a ty choduj opłać prąd i wode i dostań za to 40 zł za świniaka u mnie gościu wstawił 700 sztuk nie powiem z jakiej firmy żeby nie reklamować przyjechali i tak za duże zużycie paszy za dużo upadków i za późno zgłosił część była za ciężkich itp obiekcje i wyszło mu 28 zł za świniaka i teraz się z nimi sądzi a oni mają 700 sztuk w cenie 28 zł za sztuke a ilu jest takich co tak choduje świnie coraz więcej a warchlaki z dani i niemiec przyworzą i jak w tym kraju ma być dobrze jak rolnicy sami pod sobą dołki kopią i wspierają przemysł niemiecko duński w zamian za te ochłapy od nich 10 euro za tucznika ah szkoda  gadać gdzie te czasy co 10 świniaków się zawiozło do skupu i było i na świeta i węgiel :-\ na marginesie w poniedziałek poszło 15 sztuk za 3,2 plus vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117

największe zagrożenia dla polskiego rolnika to takie firmy które wstawiają swoje prosięta i dają pasze a ty choduj opłać prąd i wode i dostań za to 40 zł za świniaka u mnie gościu wstawił 700 sztuk nie powiem z jakiej firmy żeby nie reklamować przyjechali i tak za duże zużycie paszy za dużo upadków i za późno zgłosił część była za ciężkich itp obiekcje i wyszło mu 28 zł za świniaka i teraz się z nimi sądzi a oni mają 700 sztuk w cenie 28 zł za sztuke a ilu jest takich co tak choduje świnie coraz więcej a warchlaki z dani i niemiec przyworzą i jak w tym kraju ma być dobrze jak rolnicy sami pod sobą dołki kopią i wspierają przemysł niemiecko duński w zamian za te ochłapy od nich 10 euro za tucznika ah szkoda gadać gdzie te czasy co 10 świniaków się zawiozło do skupu i było i na świeta i węgiel :-\ na marginesie w poniedziałek poszło 15 sztuk za 3,2 plus vat

U mnie tez dużo tych tuczow kontraktowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

dzisiejsza cena w Starachowicach to 4,60 za E ciekawe czy utrzyma sie do piatku.

mam juz tego dosc i likwiduje te ogony , bo za te pieniadze  to szkoda się smrodzić

zostało juz tylko 20 macior wysoko prośnych i po wyproszeniu i odchowaniu prosiaki sprzedam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cena do góry pomału się pnie na przyszły tydzień szukają tucznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Cena na dziś 3,20+vat, zapisy na 5. stycznia, szok - nie dość, że niska cena to jeszcze nie ma jak sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

zapisy to moze sa ale w malutkich ubojniach ubijajacych po kilkadziesiat sztuk tygodniowo, takze takie posty z tymi kolejkami mnie smiesza, czas chyba zmienic dostawce skoro masz czekac miesiac i sprzedac pozniej przerosty. u mnie zawsze maks tydzien na odbior czekam, gdzie bym nie dzwonil a mam zapisanych i sprawdzonych trzech i ktory lepiej daje to sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie zapisy tylko w małych lokalnych ubojniach a najlepsze jest to że pośrednik który ode mnie kupuje płaci mi lepiej niż lokalna ubojnia a jak się zapytam w którejś z okolicznych ubojni o współpracy to nie są zbytnio zainteresowani bo bym ich zawalił jedną partią chyba że z 3 miesięcznym wyprzedzeniem a te większe bazują na importowanym mięsie i już nie prowadzą uboju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

PISiory tach chciały rządzić nie się teraz wykarza

Tak,,,,,,,,, tylko że banda złodziei łobuzów z Po-Psl doprowadziła do takich cen i miej do nich pretensje,,,,,,,,, i naucz sie pisac po Polsku, bo takie żałosne wypisy nic tu nie poprawią.............pogorszą jedynie twoją reputację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Chwała Bogu, świnie w końcu stanęły i oby już teraz tylko do góry(choć to na razie utopijne marzenie).

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Tak,,,,,,,,, tylko że banda złodziei łobuzów z Po-Psl doprowadziła do takich cen i miej do nich pretensje,,,,,,,,, i naucz sie pisac po Polsku, bo takie żałosne wypisy nic tu nie poprawią.............pogorszą jedynie twoją reputację

Politycy, błedy zostały popełnione w2004 roku sprzedaliście polską hodowle za dopłaty ,więc nie mniej pretensji do obecnie rządzących Stokłosa E 4,40 +2%za umowę+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117

Politycy, błedy zostały popełnione w2004 roku sprzedaliście polską hodowle za dopłaty ,więc nie mniej pretensji do obecnie rządzących Stokłosa E 4,40 +2%za umowę+vat

To niech cos robią a nie się chwała ile to rolnika zaliczek wypacili i ile to dopłat wypłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

No ale co maja zrobic? Pojsc do zakladow i powiedziec "sluchajcie chlopaki mamy prosbe fajnie by bylo gdybyscie podniesli cene skupu ok?" Problem czy to z zywcem czy zbozem czy z rzepakiem jest zmowa cen bo taka mamy demokracje tzn krwawy kapitalizm Swinki pojda w gore jak zmniejsza sie zamowienia na prosieta z zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj