Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal1014    246

Jak na razie nie ma co komentować cen trzody..................sad.png unsure.png wacko.png          3.7zł + vat masakra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

3,80 to ja moge pomarzyc ;( 3,60. kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

0.04€ centy To około 17gr spadło na złoty.U mnie na razie cena taka jaka była 3.7zł +vat ...yyyy.

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minoko    2

niedobrze... jak u niemca spada to zaraz będzie pretekst żeby i u nas obniżali... no przecież 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja bede sie jutro orientowal, mam 20 ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Jaki ma sens porównywanie cen w niemczech gdzie prosiak kosztuje mało mniej od tucznika w Polsce.Tam ci maja sposób na wszystko i dopłacą więcej do szt.niż u nas cały kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Zgoda, ale w rzeczywistosci cena spadła o max 5 groszy,  wtedy 1.32x4.2(albo i mniej)=5.54, obecnie 1.28x4.3=5.50

 

Cena warchlaka jest mniejsza mniejsza niz u nas a tucznik 5.5 wiec jeszcze nie jest im tak źle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie też jesstem z kujawsko pomorskiego i 4 zł dostałem w ubiegłym tygodniu zorganizujcie się trochę bo sprzedając po tych cenach szkodzicie sobie i innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No 100 sztuk ale nie muszą być z 1 miejsca 4-5 w pobliżu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

staszek gdzie odstawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392

Jakbym miał 100 sztuk na jeden rzut to pewnie też bym taką cenę wynegocjował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

no ja też sie dziwie że sie Ci mniejsi hodowcy nie organizują. ja też dostałem 4 zł + vat płd wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

1.28 euro żywej wagi ?? czy wbc ?

 

Tak jak mówiłem zmowa cenowa zakładów cisza sie właściciele mercedesy nowe beda mieli :) oni by chcieli najlepiej za darmo tucznika zabrać :)

Nie wiem Powinniśmy zjednoczyc sie i przez jakiś czas nie oddawać tuczników no i oczywiście  zablokować zachodnią granice i tak jak żabojady hiszpańskie truskawki z tirów na droge wywalić i nie wpuścić do kraju. Tyle że u nas by więzieniem sie kończyło może ja byl by Lepper co za wyzysk nam sie dyktuje cene ze nawozy koncentraty a świnie czy byki to wielmożni panowie cene ustalają i albo oddasz po  3,5 albo niemiec przywiezie :) Niewolników z nas zrobiono. Jak sie nie wyżebrze od unii prowu itp to kogo mogło by stać kupic ciągnik za 300 tys ?  Kiedyś słyszałem że rolnika albo był chory albo coś przeskrobał i przez mies czasu gmina sie opiekowała jego inwentarzem to chyba 60 tys koszt tej akcji !!! : bo człowieka przyjeli do roboty. Kolega jest w straży to wczoraj mi mówił że jakieś pomieszczenie mieli do remontu zwykły pokój fakt troche elektroniki było do podłączenia to przetarg zrobili 100 tys zł to kosztowało !! Kumpel mówił że sami strażacy za 20 tys by sie podjeli :D tyle w państwie polskim przetargi kosztują i tak jest nie raz słyszy sie w tv a od nas rolników niewolników to niedługo po 3 zł będą trzode brać a w sklepie tak samo jak po 5,80 zł. U Rydzyka dziś gość z pod inowrocławia mówił że ileś chyba 9 ha rzepaku jakiś moloch mu zjechał co ma tys ha po to by dopłaty zabrać bo kto sieje temu sie należą a ja bym chciał by w całej uni nie było żadnych nw żadnych bezpośrednich dopłat całkowita likwidacja tego dziadostwa wtedy ci co maja tys ha rolnicy z krawatami sami na wionse ropki rzeke by musieli kupić i za swoje a nie że w lutym marcu wpłynie kasiora i cwaniaczka udają :) Na zachodzie świń by nie nachowali bez dopłat tak tanio :) bo by na koszty nie starczyło a tak dadza pare groszy a biorą co produkujemy za darmo. Nie widziałem żeby piekarz co wziął z uni jakieś dopłaty [a też mogą na firmę ] chleb później po 80 gr sprzedawał  sprzedaje jak zawsze po 2 zł. To my rolnicy cene powinniśmy ustalać cenę minimalną zapewnioną i dopłat by nie trza było ile by sprzedał tyle by miał :) sprawiedliwie by było :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tylko z kim sie zorganizowac jak kazdy w okolicy po 6 sztuk oddaje i to co 3 miesiace.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj