lukano

Ciśnienie oleju

Polecane posty

mariuszd93    559

to nie jest wyraźnie, o pompie jest mowa na początku, potem o czym innym, na końcu o dopytaniu ojca nie wiadomo o co i dopiero o pomiarze. Masz swój sposób rozumowania , ja swój...Z tym pękaniem wałów, też inaczej rozumowałeś, niż napisane...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Panowie spokojnie po co  nerwy, luz osiowy wału był mierzony 0,05 wynosi tak dla jasności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

Adi961000 daj sobie spokój z tym ciśnieniem weź ten ciągnik do konkretniej roboty a nie szukasz sobie na siłę zajęcia przy ciągniku

Pamiętaj że nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu

Miałeś dobry wał i wysokie ciśnienie to po co go ruszales według mnie chyba z nudów

zacząłeś grzebać i ciśnienie spadło to teraz lament co to może być i szukasz pomocy u innych


A mówiłem ci dobrze jak łyka olej to zrób tylko górę i nie szukaj sobie niepotrzebnej roboty
Adi961000 daj sobie spokój z tym ciśnieniem weź ten ciągnik do konkretniej roboty a nie szukasz sobie na siłę zajęcia przy ciągniku


Pamiętaj że nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu

Miałeś dobry wał i wysokie ciśnienie to po co go ruszales według mnie chyba z nudów

zacząłeś grzebać i ciśnienie spadło to teraz lament co to może być i szukasz pomocy u innych


A mówiłem ci dobrze jak łyka olej to zrób tylko górę i nie szukaj sobie niepotrzebnej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Było mi dołu kompletnie nie ruszać tylko zdjąć wał na czas wybicia tulei.Cóż chciałem dobrze ale trzeba patrzeć na ręce żeby zrobili co do setki,Ja wiem na czym problem polega ale ja tego wału nie szlifowałem.Głowicę mi też spatolili musiałem poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Pisze WYRAŹNIE o mierzenia luzu osiowego pompy oleju a potem wału i nie wspomina słowa o osiowaniu wału. Nie trzeba nic wnioskować wystarczy przeczytać.

I jak  tam  Seweryn? nie  wystarczy przeczytać ,  trzeba  czytać  ze  zrozumieniem  :P  :D

 

Panowie spokojnie po co  nerwy, luz osiowy wału był mierzony 0,05 wynosi tak dla jasności.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

ja tam niewiem....
Były silniki w Scaniach co na zimnym dawały 7 atm i jak kierowcy chcieli dopompować układ od razu na wysokich obrotach szlag trafiał nieraz i panewki....
Nie uważam takich ciśnień za nieszkodliwe.
Kontrolka oleju znika gdy układ pracuje i świadczy o dobrym smarowaniu tylko gdy nie świeci na rozgrzanym silniku przy biegu jałowym.
Z tego co doczytałem to napisał w pewnym momencie o dobrych ciśnieniach więc w pole.
Osobiście podkładam przy dokręcaniu żyłkę i mierzę ją po odkształceniu - tak jak to się robi na większych panewach. Teraz są takie do kupienia specjalne sznurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

I jak  tam  Seweryn? nie  wystarczy przeczytać ,  trzeba  czytać  ze  zrozumieniem  :P  :D

Luz osiowy lub poosiowy WAŁU   był mierzony. Wiesz co to luz osiowy? Przemieszczanie się wału wzdłuż jego osi obrotu czyli przód, tył. Zmierzył luz który w tym ciągniku książkowo norma to 0,1-o,34. Co to ma do osiowania  BLIKU SILNIKA o którym nie wspomniał?    Nic kompletnie. Lecimy dalej. Mierzył szczelinomierzem chcąc zmierzyć różnice promienia w osi podpór wały gdzie miał go sobie włożyć i w jaki sposób?  Trzeba czytać ze zrozumieniem  masz rację  i dobrze było by znać techniczne zagadnienia.

 

Kolega sobie pojeździ jeśli będzie chciał dla pewności pomierzy.  Jeżeli ciśnienie oleju będzie się utrzymywać w normie to szkoda to ruszać.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Rozumiem doskonale mądralo i wiem o czym piszę. W przeciwieństwie do ciebie, umiem też czytać ze zrozumieniem. Pytanie z założenia było takie , a nie inne. No i Pytanie było do kolegi Adi, żeby sprawdzić czy on rozumie o czym pisze.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli dla ciebie mierzenie luzu osiowego wału a osiowanie bloku to jedno to ty się mądrzysz a ja wiem o czym piszę. 

Adi napisał wyraźnie że był mierzony luz osiowy a ty nie wiesz co to jest  polecam postudiować zagadnienie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Gdzie napisałem że to to samo? pytałem Adiego czy dla niego to to samo. widzisz różnicę? czy Ty kuźwa jednak naprawdę niekumaty jesteś? wczytaj się co pisałem to może załapiesz...

 

 

już  raz  stwierdziłeś  że  pisał  WYRAŹNIE  o luzie  w pompie  , a  wyszło inaczej mudralo   :P

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z czego  to  wywnioskowałeś Seweryn? 

 

Ja  to  zrozumiałem  tak , że  kolega pisze  że  był mierzony luz osiowy  wału  i jest na  tyle mały  , że  blok  nie  wymaga  osiowania  ,  stąd moje  pytanie  .

Pytanie  jest do kolegi  Adi ...

Proszę.

O luzie osiowym na pompie   i o luzie osiowym wału jedyny jaki jest wstanie zmierzyć szczelinomierzem na złożonym silniku pisał kolega i ja.

 

Tak to zrozumiałeś. Skończmy dyskusję bo jest głupia. Machłeś się, pomyliłeś, rozpędziłeś nie ważne odbiega to od tematu.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

owszem tak zrozumiałem to co pisał adi . I okazało się że prawidłowo zrozumiałem, bo kolega napisał że chodziło o luz osiowy wału. Nie pompy jak ty usiłowałeś wszystkim wmówić. piszę że ja tak uważam? czytaj chłopie ze zrozumieniem...

 

 

Widzę że  dalej  nie kumasz  , więc  jak  dziecku  wytłumaczę , bo  sam  sie  nie  domyslisz  ,zresztą po  co  sie masz męczyć :D jeszcze ci poszkodzi 

 

Chciałem  się zwyczajnie pośmiać  z kolegi  Adi , i  zapytałem  czy mierząc  luz  osiowy  wału , chce udowodnić  że  blok nie  wymagał osiowania . 

A  ty  żeś  się  niepotrzebnie wpierdzielił  miedzy wódkę  , a  zakąskę  :P

 

pojął ?  czy dalej  za  trudne?  :P

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Po sprawdzałem prawie wszystko oprócz jednego, nie mierzyłem czopów głównych bo nie ma dojścia bo trzeba byłoby rozebrać a ciągnik mi potrzebny będzie zaraz.Zdjąłem wszystkie stopy patrzyłem czy nie było jakiegoś syfu w miejscu gdzie stopa styka się z blokiem nic nie było złożyłem  z powrotem starannie moment korbowodowe 90 Nm główne 100 Nm. Uruchomiłem i ciśnienie bez zmian takie same, dobra wiadomość taka że te ciśnienie nie spada  tylko sie utrzymuje takie same. szlag go nie trafi.Jak wcześniej jeździłem docierając  to kontrolka się nie zapalała więc panikować nie ma co tylko szkoda że jednak tych nie ma 4 4,5 byłbym zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

owszem tak zrozumiałem to co pisał adi . I okazało się że prawidłowo zrozumiałem, bo kolega napisał że chodziło o luz osiowy wału. Nie pompy jak ty usiłowałeś wszystkim wmówić. piszę że ja tak uważam? czytaj chłopie ze zrozumieniem...

 

 

 

No niestety było tak napisane że nie tylko Seweryn tak zrozumiał, bo ja zrozumiałem tak samo.

 

 

 

Przejrzałem pompę olejowa luz osiowy prawidłowy rozebrałem zawór nie ma syfu sprężyna cała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mówiłem że w poniedziałek rozbiore i tak zrobiłem

 

Przejrzałem pompę olejowa luz osiowy prawidłowy rozebrałem zawór nie ma syfu sprężyna cała.

mariuszd93

Ja zrozumiałem źle?  Nie ma przecinka, nie ma kropki jedno zdanie w ciągu. Polskiego się uczyłem to zdanie mówi co innego niż tobie sie wydaje.

Do tego kota ogonem obracasz luz osiowy wału wyraźnie skojarzyłeś z osiowaniem bloku co jest bzdurą totalną  przy okazji dając do zrozumienia że do teraz nie wiedziałeś co to luz osiowy. 

 

Adi jeździć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

seweryn ale o luzie jest na końcu posta, w tym cytacie nic o tym nie ma. I dlatego uznałem że chodzi o wał.Zresztą nie czuję potrzeby ci się tłumaczyć. Napisałem z jakim zamiarem zadałem pytanie, jeśli nadal nie rozumiesz- to nie mój problem.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Witam, 

Mam problem z Ursusem 1224. Otóż przed wymianą panewek ciśnienie oleju wynosiło na wysokich obrotach na zimnym silniku ok 7 atm, na wolnych ok. 5,5-6 atm. Na ciepłym na wysokich obrotach ok. 5,5 atm a na niskich ok 4,5. Po zmianie panewek ciśnienie spadło- na wyoskich obrotach ma też ok. 7 (na zimnym silniku) a na ciepłym ma ok.5,5 a na wolnych obrotach 3 atm.  Także na wolnych obrotach na ciepłym silniku ciśnienie spadło o ponad 1 atm. Wskazówka manometru drży. Zaznaczam, że panewki korbowodowe były od Mahle, a główne z jakiejś innej firmy. Jedne i drugie- nominał. Czy to mogło spowodować taki spadek ciśnienia oleju?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co ruszałeś panewki przy tak dobrym ciśnieniu? nawet po wymianie tulei i  tłoków trzeba było założyć tak jak były, stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Z rozpędu. Robiłem cały zestaw naprawczy i przy okazji wymieniłem panewki (które gdzieniegdzie i tak miały skazy). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie z rozpędu, skazy prawie zawsze mają po iluś tam latach, ale widać nie przeszkadzało to bo ciśnienie pierwsza klasa, jeżeli by nie miał dobrego ciśnienia, to można próbować z nowymi. Zresztą to które ma teraz też jest ok.byleby tylko za trochę niżej nie spadło.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

U siebie rozwiązałem problem z ciśnieniem,nie dawno się dowiedziałem od wujaszka co pożyczałem ten zegar jakiś czas temu zaczął szwankować wskazówka nie wracała do pozycji 0 wziąłem redukcję M12x1,5 żeby swój podłączyć jelczowski  dwa przewody w jeden  i ciśnienie mam takie

 

b84c32c3ad48a28566329ddc793b972a_big.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

A no widzisz, a jeszcze jakiś czas temu jak ktoś pisał że zapewne zegar wadliwy żeby na innym sprawdzić to zarzekałeś się że ten na pewno jest dobry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Sprawdzałem tym samym rok temu i dobrze wskazał ale chcieć to nie móc,dobrze że miałem ten zegar tylko za przewód sporo sobie wołają na tą złączkę ale trzeba będzie wyłożyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Dobry zegar i całe przejście do zegara razem 90 zł zakładasz do ciągnika i masz spokój a ten zegar co masz na zdjęciu to akurat od zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Koledzy, jak to jest z tym zwiększeniem ciśnienia zamieniając bąka na pp. Rozumiem że tak się dzieje dlatego, bo pompa oleju pod bąka jest ustawiona na większą wydajność (ale doświadczony sprzedawca w sklepie firmowym Zetor powiedział, że pompa oleju sie nie przestawia) Czy to jest zdrowe dla silnika? Wydaje mi się że to takie oszukanie go chyba że ten bąk się zużył co chyba mało prawdopodobne. W moim 5711 kontrolka zaświeca się poniżej 800 obrotów, cisnienie spada na 0.5 bar i myślę zamienić ten filtr, bo góra zrobiona i panewki korbowe nowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 93Dominik
      Witam. Mam następujący problem w swoim jelonku. Brak wspomagania kierownicy, wymieniony orbitrol po regeneracji , odpowietrzony cały układ hydrauliczny, nowy olej( poprzedni teaki sam jak nowy HL 46) nowe uszczelniacze na siłowniku wspomagania oraz zrobiony przegląd pompy hydraulicznej. Wszystko na nic jak nie było tak nie ma wspomagania . Na początku nie było w wspomagania w lewo a po kilku dniach nie ma w lewo i w prawo. Prosił bym o pomoc jeśli ktoś miał taki przypadek . Środek żniw a maszyna stoi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj