Polecane posty

michal009    27

Witam. 

Przymierzam się do zakupu talerzówki dla mojej c-360 3p. Znajomy ma w MF255 2,0m i mówi, że jest w sam raz. 

W zasięgu mojego budżetu jest Strumuk i Bomet. Myślę o szerokości 2,0m (2x9),  bo gdzieś tam w myślach jest jakiś zetor albo mf za parę lat.  :)

Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Którą z firm wybrać? Czym się kierować przy wyborze? Jakie talerze brać na przód? jaki talerze na tył? 

Za wszelkie pomocne uwagi i sugestie z góry dziękuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Jak w tytule .

Optymalna szerokość pod c360 to 1'8m. 2m?

Nigdy nie miałem do czynienia z talerzowka.

2x10 lub 2x11 to moze miec problemy?

 

Mam na oku dwie takie w dobrych pieniądzach tylko czy ciagnik poradzi sobie z dzwiganiem?

Podzielcie sie swoimi doświadczeniami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

U mnie C-360 chodziła ze 4 lata w 2x11 a potem kupiło się większy i była jak znalazł ;) na 3 biegu śmigała aż miło a ziemie 4,5,6 kl i czy typowy piasek czy deko lepsza ziemia to szła ładnie. Jeden warunek- na przód zestaw obciążników bo przód zrywa ;) 


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Polecam akpil mam 2m (2x11) i daje rade, wszystko zależy oczywiście od ziemi, na ciężkiej ziemi na 3 biegu zdycha ale na 2 juz  nie ma problemu. 

Edytowano przez misiekbz2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Zdecydowanie 1.8m. Tak się składa że pracowałem 60tką zarówno talerzówką 1.8 jak i 2m (praca na 3 biegu) . Przy 2m wystarczyło troszkę cięższy grunt lub bardziej wilgotny teren i już dostawał po d*pie. Przy takiej maszynie jaką jest talerzówka potrzeba szybkości żeby był efekt, czego przy 2 biegu w 60 nie zaznasz. A i zapas mocy też musi być. Ale zrobisz jak uważasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam akpila 2.2m do (zdjęcie z c360 w galerii) ciągam na 3 biegu 1900-2200 obrotów, po ściernisku nie jest to żadna mordęga dla ciągnika,robiłem też 1.8m i może lżej ale ciągnik bez przedniego napędu i tak bokiem prowadzi jak musi i tak nie zaleznie czy 1.8m czy 2.2m, ziemie mam 3/4 klasa w przewadze 3. W transport napewno obciążnik dodatkowy bo ciągnik lata, podnośić podnosi również. Wiadomo każdy ma inną klasę i inne ukształtowanie terenu u mnie tereny praktycznie równe bez górek. Dla niedowiarków mogę podesłać link filmiku z pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

No to szacun dla Ursusa, bo mojego przy 2m już nieźle bujało (fakt, że była dociążona talerzówka), a ze sprzęgłem trzeba się było pilnować. Kawałek bruzdy, górki + za dużo gazu i już przód fruwał. Dodam że mam na przodzie 6 obciążników ;) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dlatego mówie każdy ma inny teren, ale wiadomo obciążenie dodatkowe to już jest znaczna różnica, niby nie wiele bo miałem 2 większe kamienie ale różnica już była taka że bez dociązania w miarę normalnie szło dojechać na pole (7km) a z tymi kamieniami wrócić już nie dało rady bo bujało strasznie. Każdy musi dopasować pod siebie, swoje ziemie i warunki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
13 godzin temu, DawidSakowski napisał:

No dlatego mówie każdy ma inny teren, ale wiadomo obciążenie dodatkowe to już jest znaczna różnica, niby nie wiele bo miałem 2 większe kamienie ale różnica już była taka że bez dociązania w miarę normalnie szło dojechać na pole (7km) a z tymi kamieniami wrócić już nie dało rady bo bujało strasznie. Każdy musi dopasować pod siebie, swoje ziemie i warunki :)

Dojazd do pół mam rowne drogi bez wybojow.

Na przod moge złożyć dodatkowe obciążenie.

A ile wazy talerzowka 600kg?

Ratacyjna wazy 400kg tyle ze ciezar jest daleko.

 

 

14 godzin temu, misiekbz2 napisał:

Też uważam że mniejsza byłaby lepsza ale wszystko zależy jakie ziemie posiada. 

Na cięższych ziemiach nie będzie używana ponieważ lepsza podorywka na przykrycie scietej słomy.

Ale kruszenie tafli i pecyn dobra sprawa talerzowa.

 

14 godzin temu, DawidSakowski napisał:

Ja posiadam akpila 2.2m do (zdjęcie z c360 w galerii) ciągam na 3 biegu 1900-2200 obrotów, po ściernisku nie jest to żadna mordęga dla ciągnika,robiłem też 1.8m i może lżej ale ciągnik bez przedniego napędu i tak bokiem prowadzi jak musi i tak nie zaleznie czy 1.8m czy 2.2m, ziemie mam 3/4 klasa w przewadze 3. W transport napewno obciążnik dodatkowy bo ciągnik lata, podnośić podnosi również. Wiadomo każdy ma inną klasę i inne ukształtowanie terenu u mnie tereny praktycznie równe bez górek. Dla niedowiarków mogę podesłać link filmiku z pracy :)

Ile talerzy?

Edytowano przez Matey
psot pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2.2m 10 talerzy (Tak akpil 2.2m ma 10 talerzy, Bomet 10 talerzy 2.10m) na tabliczce pisze 485kg jeśli chcesz nią robić po orce to nie polecam bo przez bruzdy przejazd będzie bardzo ciężki na podniesionej tak jak kolega wyżej pisał, jeśli na ściernisko to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Przy 600 kg jak najedziesz na bruzdę to przód pójdzie do góry.Ja mam 1.8  idzie dobrze nie ma problemów ale na piaskach gdzie topi to już czuje więc proponowałbym maks 2 metry 2,2 to już przesada na 60 70 km trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
9 godzin temu, Adi96 napisał:

Przy 600 kg jak najedziesz na bruzdę to przód pójdzie do góry.Ja mam 1.8  idzie dobrze nie ma problemów ale na piaskach gdzie topi to już czuje więc proponowałbym maks 2 metry 2,2 to już przesada na 60 70 km trzeba

Każda talerzowka w tej samej szerokość ma te sama liczbe talerzy czy bywa to roznie?

Stare chyba sa cięższe i masywne niz te nowe ?

Na olx widziałem fajna w okolicy kielc za 1800zl tyle ze po 10 lub 11talerzy.

A talerze mozna odkręcić by zwezic szerokość czy to nie rozbierane.?

Sorki za takie pytania ale nie miałem styczności z tym sprzętem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/brona-talerzowa-talerzowka-bomet-1-5m-strumyk-i7058442183.html

 

http://allegro.pl/brona-talerzowa-akpil-v2-talerzowka-2-2m-i6300366991.html

 

http://allegro.pl/brona-talerzowa-grass-rol-talerzowka-transport-i7072515592.html

Talerzówki różnią się szerokościami podanymi przez producenta przy 10 talerzach, grass rol i akpil podaje szerokość 2.2m(2x10) a bomet podaje 2.1m(2x10), 11 talerzy to już będzie 2.4m. Co do wagi moja bez belki zaczepowej na tabliczce ma 485kg(2006r) a na dzień dzisiejszy akpil podaje wagę 530kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ja do swojej mam 2,40, po sciernisku pojdzie, po oranym nie ma szans i jest zbyt ciezka zeby tym efektywnie pracowac


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Zazwyczaj 2x8 to jest 1.8 2x9 to 2m 2x10 to 2.2 m Nie wiem czy stare są cięższe nie wazylem można powiedzieć że stare farmolki mają większe uzębienie co lepiej miesza ziemię bo to gołym okiem widać.Zwęzić nie ma za bardzo jak.Jesli Cię stać na nową to bym brał  na twoim miejscu akpil 2x9 z przodu i z tyłu uzębione talerze.2.2 to jest przesada trafia ci się piaski i będzie problem tylko przechwałki są jaka ich 60 tka mocna  tylko potem popękane pokrywy podnośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Przymierzam się do zakupu talerzówki dla mojej c-360 3p. Myślę o szerokości 2,1-2,2m (2x10),  bo gdzieś tam w myślach jest jakiś Zetor 5320 za ... jak tylko sprzedam C-360 3p.  :) Podstawowe pytanie: Czy c-360 3P na dwójce da radę z taką talerzówką z wałkiem? 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Którą z firm wybrać? Czym się kierować przy wyborze? Jakie talerze brać na przód? jaki talerze na tył? 

Za wszelkie pomocne uwagi i sugestie z góry dziękuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z taką broną będzie miał ciężko 3p, wszystko zależy za ile kupisz tego Zetora... No czymś twardym to polecisz tą szerokością, na piasku pędzie 3p pękał. Na dłuższą metę nie polecam. Co do talerzy to proponowałbym Ci z przodu żębate tył bez zębów. Co do firmy nie podpowiem z racji tego że nie orientuję się w nowym sprzęcie tych rozmiarów. Chyba że może być używa. 

Edytowano przez corrado
  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

bardziej martwiłbym się o podnośnik niż o uciąg, choć z kbt 1.8 od agrolifta taka petka jakoś sobie radzi

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Oglądałem takie kompaktowe, ale na razie mnie na taką nie stać. Myślisz, że z taką 2,2m z wałkiem lekkim płaskownikowym 3p może mieć problem w transporcie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

tylko oba rzędy nacinane :) Robiłem z tyłem gładkim i przód ładnie wchodził i podcinał, a tył tylko skrobał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Chciałbym kupić bronę talerzową lub agregat talerzowy. Obecnie głównym koniem jest c-360. W zeszłym roku pożyczyłem od sąsiada talerzówkę Strumyk v 2x9 talerzy + wał strunowy - po odleżanej glebie po orce śmigał całkiem ładnie na 3 biegu. Planuję zakup większego ciągnika ... i zastanawiam się co kupić na wyrost aby nie kupować za kilka lat znowu większego sprzętu. W zwykłej talerzówce można odkręcić po jednym talerzu na końcu wału, a w agregatach talerzowych można odkręcić od ramy całe ramię z talerzem. Co można kupić na wyrost aby po odkręceniu c-360 dała radę podnieść.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszjat    11

Hej. Ja używam brony talerzowej 9x2 V pod MF 255 jak nie za sucha ziemia po rżysku na 5-6 klasie fajnie leci na biegu dwójce.

Kupiłem nowe talerze 510mm na znanym portalu, za około 60zł sztuka. Po 5 hektarach zauważyłem kilka zębów wygiętych w drugą stronę i dwa pękły,

Może polecacie z jakiejś firmy talrze wytrzymalsze w rozsądnej cenie na lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez agrof
      Witam.
      W c330 "zniknęło" ładowanie, ponadto:
      - bardzo niepokojące jest grzanie się regulatora (element który się bardzo mocno grzeje zaznaczony na fotce)
      - grzeje się również kabel, który idzie do stacyjki (osłona kabla aż się przy topiła).
      - kontrolka od ładowania gaśnie jak zwiększy się obroty

      Podstawowe pytanie:
      - jak sprawdzić prądnice czy jest sprawna,
      - gdzie najlepiej zmierzyć napięcie i jakie wartości powinny być (na akumulatorze brak ładowania, a na wyjściach z regulatora jakieś dziwne wartości pokazuje)
      - co może być powodem, że się grzeje regulator (chyba że tak ma być?)

      Bardzo proszę o pomoc.

      -
      (zdjęcie poglądowe z internetu)
    • Przez bernijol
      Witam. Jak w temacie. Jsk zlikwidować luzy w kolumnie kierownicy c360? Wiem że temat wałkowany ale mam kilka pytań. Mianowicie. Ogólnie wiem że luz się w tym ciągniku likwiduje się poprzez odkręcenie w przekładni kierowniczej pod kolumną nakrętki zaślepki (taka duża chyba ponad 30mm)a następnie poprzez wykręcanie śróby (u mnie na ampul)likwidujemy luz. Przynajmniej u mnie w tej kolejności to idzie. Tak. Co jeśli śruba już jest wykręcona na max? A luz jeszcze troche jest? Gdzieś wyczytałem że trzeba ją wykręcić całkiem i coś tam podłożyć. To prawda? Problem taki że tej śruby na ampul co to ją się wykręca i luz ginie u mnie całkowicie wykręcić nie mogę. To tak ma być? Dojdzie do pewnego momętu i stop. Proszę o porade jak co gdzie podłożyć żeby ten luz ustąpił. Z góry dzięki za porady. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj