bernijol

C360 regulacja luzu kierownicy

Polecane posty

bernijol    5

Witam. Jak w temacie. Jsk zlikwidować luzy w kolumnie kierownicy c360? Wiem że temat wałkowany ale mam kilka pytań. Mianowicie. Ogólnie wiem że luz się w tym ciągniku likwiduje się poprzez odkręcenie w przekładni kierowniczej pod kolumną nakrętki zaślepki (taka duża chyba ponad 30mm)a następnie poprzez wykręcanie śróby (u mnie na ampul)likwidujemy luz. Przynajmniej u mnie w tej kolejności to idzie. Tak. Co jeśli śruba już jest wykręcona na max? A luz jeszcze troche jest? Gdzieś wyczytałem że trzeba ją wykręcić całkiem i coś tam podłożyć. To prawda? Problem taki że tej śruby na ampul co to ją się wykręca i luz ginie u mnie całkowicie wykręcić nie mogę. To tak ma być? Dojdzie do pewnego momętu i stop. Proszę o porade jak co gdzie podłożyć żeby ten luz ustąpił. Z góry dzięki za porady. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobra66    5

Śrubę z prawej strony kolumny wkręcasz a nie wykręcasz, wykręcając zwiększasz luz na kole kierownicy. Musisz po prawej stronie poluzować nakrętkę na klucz 22 i wkręcić śrubę tak aby luz był odpowiedni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernijol    5
Dnia 1.06.2019 o 18:57, Kobra66 napisał:

Śrubę z prawej strony kolumny wkręcasz a nie wykręcasz, wykręcając zwiększasz luz na kole kierownicy. Musisz po prawej stronie poluzować nakrętkę na klucz 22 i wkręcić śrubę tak aby luz był odpowiedni

Kurde. To nie wiem już o jakiej śrubie mowa. Ja mówię o tej co jest poprzeciwnej stronie wąsa tego co idzie do drążka. Bo w c360 wąs jest jeden prawda? W c330 są dwa. A w 60tce jeden z lewej strony a z prawej u mnie jest zamiast tak jak by tego wąsa śruba ale napewno większa jak 22 ja ją francuzem odkrecałem a za nią jest na ampul i to ja kręciłem a dokładniej wykręcałem żeby zmniejszyć luz. Jak ją wkręcałem to luz był jeszcze większy. Czy kręciłem nie tà śrubą co trzeba? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernijol    5

Tak moja jest taka jak ta z pierwszego schematu. Pytanie czy w tym wypadku dobrze postępowałem w celu likwidacji luzu i czy moge jeszcze coś zrobić bo jak już pisałem śruba już się wykręciła dalej wykrecić się nie chce a luz jeszcze spory jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
    • Przez Jzfffthedeere
      Witam! Posiadam rozsiewacz nawozów AMAZONE ZA-M 1500. Mam problem z regulacją tarcz wysiewających, mianowicie trudno jest mi określić ich typ, a także znaleźć jakiekolwiek dane dot. regulacji znajdujących się na nich łopatek. Bylibyście w stanie pomóc? Z góry dzięki 
       
      Pozdrawiam!
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
    • Przez mchojecky
      Witam. Składałem wniosek w sprawie dofinansowania małych gospodarstw. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz szukam sprzętu do mojego Ursusa C-360. Chodzi o belownicę. Budżet wynosi do 60 tysięcy złotych. Jaką belownicę polecacie do tego ciągnika? Proszę o pomoc i określenie cech, które są ważne u belownic. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj