Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DANDYS    157
6 minut temu, szymon09875 napisał:

Gdzie kupujesz mącznik ?

chyba koledze chodziło o mocznik 

szymon09875    183

Domyslam się, ale mam jednego znajomego co tez sieje i pryska mącznikiem i strasznie mnie to drażni :o

Wiadomość z agroFakt.pl

RU68    169
Dnia 11.08.2019 o 19:02, Ulman napisał:

Czy ktoś z was regularnie nawozi pod kukurydze osadem ściekowym ?  Osad mam za darmo włącznie z transportem na pole. Badania  głeby tez po ich stronie. Jedyne koszty to rozrzucenie na polu.   Jedyna wątpliwość techniczna jest taka że osad ma 20%  suchej masy i nie wiem czy nie jest zbyt "glutowaty" by go ładnie rozrzucić.  Możecie cos poradzic. 

Więc jest tak osad musi mieć dopuszczenie do stosowania potwierdzone wynikami badan nie starszymi jak 6 mcy. pola w gospodarstwie stosującym musi mieć badania gleby pod kątem zawartości metali ciężkich plus opracowanie dawek osadu na ha dla poszczególnych kawałków pola .Osad w zależności od oczyszczalni jest zagęszczany i dezynfekowany wapnem a dodatkowo dla stabilizacji dodawany jest żel pochłaniający wilgoć lub przetrzymywany jest w basenach i odsączany . Konsystencja gęsty kisiel możliwy do załadunku ładowarką  rozrzutnik raczej talerzowy . po stosowaniu należy się spodziewać kontroli z ochrony środowiska wraz z kontrolnym  pobieraniem próbek gleby . Osad zawiera bardzo dużo fosforu średnio azotu i śladowo potasu oczywiście gratis cała tablica Mendelejewa więc uzupełnić można wszystkie braki i nie tylko . Na glebach o dobrej kulturze wpływ na plon znikomy natomiast na glebach z brakami widać różnicę ale w porównaniu z obornikiem to wpływ mizerny .Dla gospodarstwa bez obornika dość dobry co kilka lat ale bez przesady - przestrzegam przed stosowaniem bez dokumentacji od awarii w Czajce ochrona środowiska jest przewrażliwiona a konsekwencje dotkliwe. Opis z doświadczenia (troszkę  ton już rozrzucone )a nie z opowiadań 

Kamilek1    41

Stosowal z was ktos yare mile corn 7-20-28 (plus mikro zn mg s itp) w podsiewacz zamiast polidapu itp ? Zastanawiam sie czy nie dac jej 400kg w podsiewacz ze wzgledu wlasnie na te mikro bo bd blisko ziarna a przedsiewnie rozsial bym tylko mocznik... Taka dawka w podsiewacz chyba krzywdy nie wyrzadzi co myślicie ?

RU68    169

Dawałem przez lata 200 -250 i za plony nie musiałem się wstydzić  a z tym mikro to jest tam tego tyle ile kurzu  na dachu po deszczu

Kamilek1    41

No nie ma tego duzo ale z drugiej strony w dolistnych nawozach tez cudow nie dostarczamy tych mikro... Czyli co te 400kg w podsiewacz chyba nie zaburzy wschodow ? Bo dajac polidap sol badz wieloskladnik cenowo wszystko wychodzi podobnie

RU68    169

Weź zbadaj glebę (kilkanaście zł )i pod tym kontem dostosuj dawkę u mnie 20 lat monokultura i YARA w podanych dawkach i zasobność nie spada stąd wnoszę że nie warto więcej  zwróć uwagę że dostarczasz to w optymalne miejsce dla rośliny na połowie   spróbuj dać 200 na drugiej połowie 400 i daj znać jaka różnica w plonie  

Kamilek1    41

Moge tak zrobic ale to odezwij sie za rok bo na pewno zapomne ;) czyli dajesz tylko yare plus mocznik tak? Pozdro

RU68    169

no nie do końca na ziarno leci mikro nawóz a z czołowego zasobnika tłoczony jest powietrzem granulowany obornik ale składnikowo to bardzo mało 

Kamilek1    41

A mikro mowisz o dolistnym czy o mikro w formie granuli ? No ja poza tym naworzeniem mocznik plus jara jeszcze obornik idzie co roku praktycznie

RU68    169

mikro granulat to NP zgranulowane zapomniałem o RSM

Kamilek1    41

A w jakiej ilosci dajescz rms i mocznik? Co do mikrogranulatu opinie sa podzielone niektorzy mowia ze zbedny inni  mowia ze daje korzysci jak sa zle warunki startowe typu przymrozki.

RU68    169

100 l przed siewem i 300 l z inchibitorem po siewie granulat sprawdza się tylko w lata stresowe

Kamilek1    41

No rozumiem. Mysle ze po czesci te mikro z yarej wysiane w podsiewaczu tez powinno lagodzic ewentualny stres...

RU68    169

Yara jest nawozem z ciut wyższej półki jak Polifoski (lepiej przyswajalny fosfor ) nie porównójmy tego z Luboniem lub blendingami wschodnimi wyjątkiem jest ULTRA tam akurat fosfor jest z najlepszych światowych złóż i można stosować ten nawóz również z powodzeniem w latach gdy YARA ma wysokie ceny

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrewk
      Piszcie jak przetrzymujecie obornik na pryzmie na polu - gdy np. płyta gnojowa jest pełna, a do 1 marca jeszcze daleko. Można przetrzymywać bezpośrednio na ziemi ? Jak nie to wystarczy dać folię pod spód ? Nie chcę nabawić się problemów z arimr, więc muszę zawczasu się przygotować

______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez Domin192
      Witam ,
      Chciałbym zapytać jak poradzić sobie ze zbyt rzadkim kałem u bydła mlecznego . Dokładniej ujmując , mocznik mam na poziomie 160 przeciętny tłucz 4,2 białko 3,4.
      daje 2 kg swojej pelnoporcjowej
      Mieszalnik wyglada tak
      1)500zboz 100 kukurydzy , 300 koncentrat , bufor, drożdże i witaminy
      plus 2 kg pelnoporcjowej z De heaus 20%

-sianokiszonka ogólnie była troszkę później koszona i włókna jest dość dużo 
      -kukurydza dobrej jakośći 390 skrobi

Zywieniowiec kazał zwiększyć białko lecz to powoduje od razu rzadsza kupę , drugi natomiast więcej buforu 

prosze o rzetelne rady

• Przez Sebastian_cz
      Witam, posiadam duże ilości obornika bydlęcego. Cena ok. 35 zł/t . Miejscowość Liplas koło Gdowa, woj. małopolskie. tel: 782424628
    • Przez Keben123
      Witam.Czy można na jednym polu rozsiać wapno i na to obornik ?  jak to wygląda 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj