Skocz do zawartości
bialy2005

Nawożenie kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

jakobek    4

Kukurydza zaczyna wschodzić, nie porażę jej gdy rozsieje teraz saletrzak 250 kg/ha? przed siewnie dostała 100 kg/ha moczniku prawie co dzień u mnie pada deszcz 

Wiadomość z agroFakt.pl

maskin    7

Prosze o porade, pierwszy raz sieje, na wiosne poszło 12 ton wapna defek. pozniej 400 kg npk 4,12,32, i rsm 60N, stanowisko po burakach, liczyc wartosc z lisci choc było ich malo?, nie stosuje obornika, co zapodac i kiedy, bede siał niebawem. zawartosci skladników srednie, gleba tez. klasa III

rocco0987    19

4-5 na cięższych a 5-6 reszta

ja sieje 5 to juz max, bo w poprzednich latach sporo nie chciało u mnie wogóle powschodzic albo była nierówna, i odstepy były różne. U konkurencji niby głeboko zasiana i fajnie wschodzi a u mnie nie chciała coś wiec na ten rok dałem płycej i widzę ze jest poprawa.

pawel885    380

Kukurydza zaczyna wschodzić, nie porażę jej gdy rozsieje teraz saletrzak 250 kg/ha? przed siewnie dostała 100 kg/ha moczniku prawie co dzień u mnie pada deszcz 

Jaki sens bawić się w takie nawożenie? Ja tam daje 300-400kg moczniku pod agregat plus jakiś npk i nie dotykam się do zbiorów aby wody nie zabrakło to rośnie jak szalona

sznajdik    131

Ja dałem pod agregat rsm 28 200 l/ha i teraz chcę rozsypać jeszcze mocznik ok 200kg/ha kiedy go rozsiać przy ilu liściach teraz jest 3-4 liście i cały czas przelotne deszcze także warunki jakby dobre tylko w jakiej fazie najlepiej dać?

jakobek    4
pawel885  ponieważ sam nie mogłem dopilnować uprawy kuku i teraz chce naprawić błędy Ojca, więc pytanie czy zaszkodzę kukurydzy wystapią poparzenia ?

speeeder    32

Pierwsze dziki uderzyły

U mnie niestety we wtorek posiane a wczoraj ponad hektar wyjedzone, żadna maszyna by tak nie wyzbierała każdy rządek  jak to cholerstwo. Pola jak po wykopkach.

Ostatniej nocy myśliwi widzieli stado które liczyło 20 szt. :/

agrolublin    29

U mnie tylko placami wyjedzone i poryte trochę.Najlepsze jest to że qq 30 metrów od domu

Thomas2135    1210

Przez moje tylko przeszły, bo minionej nocy szkod nie doszło. Skubane w kilkunastu miejscach wyżarły i szły jak po linijce idealnie rządkiem. Robiły rowki po kilka-kilkanascie metrów.

fireseba    101

pawel885  ponieważ sam nie mogłem dopilnować uprawy kuku i teraz chce naprawić błędy Ojca, więc pytanie czy zaszkodzę kukurydzy wystapią poparzenia ?

poczekaj na 4-6 liści

Ksawery    26

Dokladnie ja jednego roku dawalem mocznik ok. 150kg/ha 5-6 liści i nie bylo żadnych poparzeń. A teraz tez wszystko pod korzeń. Pozdrawiam

Terry24    17

jeden rządek nie siał mi polidapu (wpadła gałązka) wiem ze bedzie różnica czym to teraz naprawic? jakas odzywka?

Michalmeer    366

Nic juz nie zrobisz z tym , nie siało trudno , miałem tak 2 lata temu i cuda wianki robiłem i nic , bedzie wolniej rosła aż do kolby kiedy sie wyrówna i bedzie mała różnica

marzygkop    4

Panowie mam podobny problem ze wschodami qq na poprze czakach wszędzie wyszła a tam jak sadzona pojedyncze sztuki  tylko na wierzchu w miejscach gdzie nie była najechana kołem. niedługo miesiąc od siania!

lukbold    411
Napisano (edytowany)

no i co chcesz od forum?? obstawiam, że uprawiłeś ziemie kultywatorem na głębokość "po rame" i są tego skutki. jak siądzie ziemia to ziarno dostanie wilgoci i skiełkuje

Edytowano przez lukbold

marzygkop    4

Forum od tego jest żeby się wymieniać informacjami kolego! Pytam czy ktoś tak miał i jakie miał skutki. Tak kolego uprawiałem agregatem z kultywatorem na głębokość ok 10 cm

lukbold    411

a zasiałeś na 5? Temu trzeba dognieść bo bez tego ani gram wody nie podsiąknie od spodu

Thomas2135    1210

Lepiej sprawdź na jaką głębokość posiana. Nie wiem jak u Ciebie z opadami, ale na zagłowkach jest często twardziej i siewnik idzie płytko stąd szybsze wschody. Moja zaczęła szpilkować 7 dni po siewie na zaoranej łące a obok gdzie było talerzowane jeszcze nie widać.

agrolublin    29

Siana na piaskach w strip tillu 7 maja i ładnie szpilkuje tylko ze robi się żółta bo noc nie rozpieszcza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez CHIB
      Witam, uprawiam już parę lat kukurydze na ziarno i mam problem z resztkami pożniwnymi, jest ich zbyt dużo aby w 100% orka mi przykryła  a docinacie w przystawce też szału nie robią, + od paru lat widać nasilającą się omacnice i moje pytanie co będzie lepszym wyborem brona talerzowa czy mulczer, i no co zwrócić uwagę przy ich zakupie? fajnie jakby ktoś się wypowiedział kto użytkuje mulczer w qq i czy się sprawdza czy może lepiej szukać ciężkiej brony ?
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez PRNH1
      co to za robak bo żre moją kukurydze
    • Przez MalopolskaAgrovision
      Oferuje usługe suszenia kukurydzy, jednorazowo 25 ton/ ok 100ton na dobe, lub systemem ciągłym ok 250t/dobe+ dodatkowe oczyszczanie ziarna czyszczalnią, możliwość magazynowania, wiecej informacji pod tel, przy wiekszych ilosciach cena do negocjacji