Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

umnie za chyba 5 klase ziemi były dopłaty i 600 zł

 

 

Na 5 klasie raczej pszenica nie urosnie, ale dajmy na to kukurydza

 

Wersja poprawiona (dokładniejsze obliczenia)

 

600zł *6t = 3600 zł

opłata a dzierżawe 3600- 600 =3000 zł

nawozy i opryski (polifoska 300kg (670zł), saletra(200kg) 300zł, mocznik (200kg) 300zł, jakies mikroelementy 20 zł, opryski ok 350 zł) 3000-1640=1360

skoszenie 1360-350=1310

dosuszenie(u mnie 200 zł za tone ale wezmy 150) 1310-150*6 = 400 zł

paliwo ~ 400- 400 = 0 zł

materiał siewny 0- 300 zł= -300

amortyzacja maszyn ??? (sianie, uprawa, nawozenie, pryskanie)

 

 

Czyli liczac na szybkiego mamy w plecy :blink:

Chyba ze jako pasza dla krów to wtedy mozna uznac ze sie oplaca przy takich cenach mleka.

Jak tak dalej bedzie to za pare lat nie bedziesz miał konkurecji i mase ziemi do kupienia od komorników :P

Edytowane przez Gość
Opublikowano

 

 

Na 5 klasie raczej pszenica nie urosnie, ale dajmy na to kukurydza

 

600zł *6t = 2400 zł

opłata a dzierżawe 2400- 600 =1800 zł

nawozy i opryski ~ 1800 - 1200 =600 zł

skoszenie i dosuszenie ~ 600 - 500 zł = 100 zł

paliwo ~ 100- 400 = - 300 zł

 

amortyzacja maszyn ??? (niech bedzie do równego) -300 -(-200)= -500 zł

 

a i materiał siewnny (wezmy tanszy polski to ok 300 zł) wiec ok -800 zł

 

Czyli liczac na szybkiego mamy w plecy :blink:

Chyba ze jako pasza dla krów to wtedy mozna uznac ze sie oplaca przy takich cenach mleka.

Jak tak dalej bedzie to za pare lat nie bedziesz miał konkurecji i mase ziemi do kupienia od komorników :P

 

600x 6 = 3600 mnie tak uczyli ale moze sie coś zmieniło

  • Like 2
Opublikowano (edytowane)

600x 6 = 3600 mnie tak uczyli ale moze sie coś zmieniło

bez kitu jebn*łem sie zaraz licze od nowa. Wersja juz poprawiona.

Edytowane przez Gość
Opublikowano

u mnie w okolicy za 3,4 klasę dają dopłatę, podatek i opłacają krus domownikom.

ludziom to już się całkiem w głowach poprzewracało, sami niewiedzą co by chcieli.

rolnicy dlaczego się na to godzicie? czy opłaca się tyrać jak zostanie 200zł z ha albo i nic?

Opublikowano

Ja mam dzierżawy na zdrowych warunkach za 5,5ha dzierżawy biore dopłaty i płacę podatek i 600kg pszenicy z ha w 2 innych przypadkach płace podatek a własciciele biora dopłaty podstawowe co urosnie to moje ale w przyszłosci chce wykupić te dzierżawy na własnosc

Opublikowano

na przetargu podbijali cene do 4,2 albo 4,3 tony z ha i ta ziemie wzioł na 8 miesiecy wiem ze nie cały rok bo nie ma pierwokupu

 

Potwierdzam słowa kolegi tylko u mnie było na 9 m-cy. Podatek,dopłaty, spółkę wodną ten co uprawia (12-m-cy).

Najlepsze że osoby które biorą to to mają 80km od miejsca zameldowania.

Opublikowano

Spekulacja i nic wiecej. Nie pamietasz jak kilkanascie miesiecy temu było z mieszkaniami??

Opublikowano

Ja mam dzierżawy na zdrowych warunkach za 5,5ha dzierżawy biore dopłaty i płacę podatek i 600kg pszenicy z ha w 2 innych przypadkach płace podatek a własciciele biora dopłaty podstawowe co urosnie to moje ale w przyszłosci chce wykupić te dzierżawy na własnosc

To ja mam na jeszcze zdrowszych warunkach 11 ha (4 działki od II do IVb) tylko za podatek rolny i na umowę dzierżawy, drga 3,5 ha co zbiorę to moje ani grosza nie dopłacam,umowa na słowo.(II do IIIa)

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez mateuszm023
      Witam, planuję przeznaczyć pole klasy 4-5, ok 1 ha na działkę pod zabudowę, tzn na rozbudowę gospodarstwa. Zaznaczę od razu że pole to leży niecały kilometr od mojego gospodarstwa. Moje pytanie do użytkowników to czy ktoś już to robil? jak to wygląda, jaki koszt? czy zależy to od powierzchni? czy jest z tym dużo papierów i załatwiania spraw, jak długo to może trwać? 
    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v